İnceleme AOC 24G2SPU/BK

Merhaba öncelikle arkadaşlar tavsiye üzerine İtopya'dan başlıkta bahsettiğim AOC 24G2SPU/BK modelini forumdaki arkadaşlar sayesinde indirimden yakalayıp 4000 TL'ye aldım bununla ilgili bir inceleme göremediğim için kendi 1 aylık deneyimlerimi ve bildiğim kadarıyla anlatacağım.

Kendi evimde kullandığım daha ilk IPS monitör diyebilirim bundan önce VA panel Samsung LC24RG50fqrxuf ve ASUS TUF VG247Q1A modellerini kullandım Samsung'ta bir sorun yaşamadım VA olmasına rağmen ASUS'ta iste 2 aylık kullanım süreci sonrası ghostingden iade ettikten sonra geçtiğim monitör şu an kullandığım model oldu.

Monitörün kendi dizaynı görünüşü arada ki kırmızı çerçeve detayları ve kendi rengi dıştan çok güzel görünüyor hatta fotoğraflarda gördüğünüzden daha şık diyebilirim.

WhatsApp Image 2023-05-11 at 14.03.47 (1).jpeg

WhatsApp Image 2023-05-11 at 14.03.47.jpeg

WhatsApp Image 2023-05-11 at 14.03.48.jpeg

WhatsApp Image 2023-05-11 at 14.03.48 (1).jpeg

Renkler konusunda bayağı memnun kaldım hiç düşünmediğim kadar aşırı canlı geliyor oynadığım tüm oyunlar tabii kendi kullandığım renk ayarlarınında payı var bunda fakat gerçekten memnun kaldım.

WhatsApp Image 2023-05-11 at 14.03.50 (1).jpeg

Bundan önce ki monitörlerimde ghostingden yakındığım için çok sancılıydım bu konuda bu monitörde neredeyse yok denecek kadar az diyebilirim.

WhatsApp Image 2023-05-11 at 14.18.11.jpeg

Herhangi bir ışık sızması vb gibi bir sorunla karşılaşmadım her şeyden çok memnun kaldım kutu içerisinden 1 adet HDMI 1 adet DisplayPort ve USB hub kablosu çıkıyor.

Çekemediğim kısımlar var monitörün alt kısmında 3 USB girişi var ekipmanlarınızı takmak için ve 1 adet DP girişi, 1 HDMI girişi, 1 VGA girişi bir de kulaklıklarınız için jack girişi bulunduruyor ve 1 adet USB hub girişi var monitörden kasaya bağlamak.

Monitör ayaklarından dolayı sallanma yapacağını düşünen kişiler de olabilir hiç sallanmıyor diyebilirim biraz da masanızla alakalı bende en ufak bir sarsıntı söz konusu değil.

Diğer beğendiğim başka bir özellik monitörün alt kısmında olan delik sayesinde monitörü hafif aşağı aldığım zaman hiç kablo kirliliği olmuyor bir nevi kabloları.
Gizliyor diyebilirim.

WhatsApp Image 2023-05-11 at 14.03.50.jpeg

Eksi yanlarından biri ise monitörün alt kısmındaki tuşlar ile ayarlama yapmak gerçekten çok zor oluyor tuşlar bir tık sert ayarlama yapmak gerçekten.
Hem yoruyor hem de uğraştırıyor programı var 2 farklı g menü ve i menü bunlar üzerinden masaüstünden her ayarı yapabiliyosunuz fakat insan isterdi ki.
ayarları rahat rahat monitörden yapabilesiniz.

WhatsApp Image 2023-05-11 at 14.03.49 (1).jpeg

Hoparlör kalitesi çok da iyi değil fakat işinizi görür üzmez.

Pivot özelliği gayet güzel oyunlarda rahat rahat eğip yükseltebiliyorum ya da indirebiliyorum kendi görüşüm genel olarak F/P ürünü diyebilirim.

Hortlatıyorum kusura bakmayın ama bu monitörü nereden aldınız? Ve FPS oyunlarında gecikme tarzı sorunlar oluyor mu?

Merhaba aktif olarak Valorant oynuyorum hiçbir sorun yaşamadım geçen gün 27'si indirimdeydi 4800'e aldim arkadasimada bende 24'ünü kullanıyorum gayet memnunum tavsiye ederim indirime giriyor arada bir daha girer girerse kaçırmayin.

Arkadaşlar bu monitörün parlaklığını nasıl ayarlıyoruz. Yazılımı ile gelen modlar arasında geçiş vs yapıyorum onlarda problem yok, yalnız üzerindeki tuşlardan girdiğim menüde parlaklık yazısı aktif olmadığı için seçip düzenleyemiyorum. Ek olarak i-menu ve g-menu programlarında da parlaklık(brightness) seçtiğim değerler hiçbir etki göstermiyor. Parlaklık çok yüksek geldiği için 1 tık kısmak istiyorum...

@kullu500
Eğer sRGB modunu kullanıyorsanız parlaklık 90'a sabitleniyor ve diğer ayarları da değiştiremiyorsunuz. Benim önerim hem "game mode" kapalı hem "color temp: user" olarak kullanıp kendi ayarlarınızı yapmanız.

Yeni konular

Geri
Yukarı