İnceleme AOC Q27G2E/BK 155Hz 1ms VA monitör

20.10.2023 tarihinde 4999TL'ye satın aldım. İlk deneyimlerim şöyle;

Ayağı hafif plastik ama montajı çok kolaydı. DP ve HDMI kablosu beraber çıktı kutudan. VA panel olduğundan gayrı baktığınız açıya göre renkler açıkça değişiyor. Siyahları tam siyah olarak güzel şekilde veriyor. Renklerini beğenmedim çok soluk. Yenileme hızı doğru, fark ediliyor Hz'i düşürünce. 2K olması çok iyi lakin renkleri çok yoğun vermediği için 1080p ile arasında aman aman bir fark göremedim. Oyunlarda karakterlerin arkasında ghosting izi göremedim ama UFO testinde renkler arkaya yansıyor. Bu fiyata alınır mı? Alınır...

14 günlük iade süresi dolmadan siz de attığım görselleri inceleyip yorum yapabilir misiniz? UFO testlerini ve TN panelle arasındaki renk farkını attım.

Beni tek rahatsız eden şey, scroll down&up yapınca herhangi bir yazıyı veya görseli bozuyor. Nedenini bilmiyorum. Bu ghosting midir onu da bilmiyorum. UFO testlerini izleyip ghosting var mı yok mu söyleyebilir misiniz?

Güncelleme: Arkadaşlar 1 hafta deneyimledim ama dayanılacak gibi değil, iade ediyorum. Almayı düşünen arkadaşlara duyurulur. Ghosting ve smearing yüzünden kullanılamayacak gibi monitör. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bugün İtopya müşteri hizmetlerini aradım. İadem durumum hakkında. İadeniz onaylanmış yarın büyük ihtimal paranız gelir dedi. Sizde son durum nedir?

Bana gün söylemediler ama paranın gelmesi gerekiyor artik.

Bugün web sitesinden yazdım. Bir saat içerisinde iadem geldi.

Şimdi bunu düşünüyorum.

Geri
Yukarı