AOC 24G2U menü ayarları

Bende laptoptan görüntü alıyorum. Laptop ekranı açıkken akıcı ama kapağı kapatıp kullanınca bir tık hz düşüyor sizce sebebi ne olabilir?

Yukarıdaki ayarlarda aşağıdaki değişiklikleri yaptım:
  • Color Temp.: User, Red: 46, Green: 49, Blue: 41 (kalibrasyon cihazları ile kalibre edenler de genelde buna yakın ayarlar kullanmışlar)
  • Parlaklık: 43 (Nvidia Denetim Masası'nda, Masaüstü Renk Ayarları'nda parlaklık: 45)
  • İnternet vb. genel kullanımda Low Blue Mode'u Multimedia konumunda kullanıyorum, oyunlara yada Photoshop'a geçtiğimde kapatıyorum.
Eki Görüntüle 467123
Benim bu sayfada renkleri değiştireceğim (red,blue,green) seçenekleri yok. Aynı monitör aynı uygulama.

Benim bu sayfada renkleri değiştireceğim (red,blue,green) seçenekleri yok. Aynı monitör aynı uygulama.
G-Menu'yü ilk açtığında aşağıdaki sayfa çıkar, alt kısımdaki 'Advanced'a tıklarsan gelişmiş ayarlar sayfası açılacaktır.

Ekran Alıntısı.JPG

Bu arada, ayarlarda parlaklığı 25'e kadar indirdim, monitörde arka aydınlatma olarak projektör kullanmışlar sanki, evde güneş gözlüğü kullanacağım neredeyse =), iade mi etsem diye halen düşünmekteyim.

Aslında monitör yada grafik kartı ayarlarında 'beyaz dengesi ayarı' yada Photoshop'taki 'levels' ayarı gibi sadece beyaz rengi düşürebileceğimiz bir ayar olmalı mutlaka ama ben de bulamadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı