AOC 24G2U menü ayarları

Monitörden çok çok memnunum dostlar. 10 gündür kullanıyorum. Şansıma 1 tane ölü piksel bile çıkmadı. Işık sızması desen sağ altta yok denecek kadar az. Görsel olarak çok şık duruyor. Bu fiyata böyle bir monitör aldığım için şanslı hissediyorum kendimi.

Tek problemim donanım haber gibi technopat gibi forumlarda beyaz parlaklığının rahatsız etmesi. Keşke bu sayfaların ekşi sözlükteki tema++ gibi temeları olsa dilediğimiz gibi ayarlayabilsek.

Monitörden çok çok memnunum dostlar. 10 gündür kullanıyorum. Şansıma 1 tane ölü piksel bile çıkmadı. Işık sızması desen sağ altta yok denecek kadar az. Görsel olarak çok şık duruyor. Bu fiyata böyle bir monitör aldığım için şanslı hissediyorum kendimi.

Tek problemim donanım haber gibi technopat gibi forumlarda beyaz parlaklığının rahatsız etmesi. Keşke bu sayfaların ekşi sözlükteki tema++ gibi temeları olsa dilediğimiz gibi ayarlayabilsek.
muhtemelen brightness ayarınız olması gerektiğinden daha yüksek. standart aydınlatılmış bir ortamdaysanız 120 cd/m gibi bir parlaklıkta oturuyorsunuz demektir bu da tahminimce monitörden max 35 falan ayarlanmasını gerektirir

Oyun modları tamam da tarayıcıda gezerken doğru renk ayarlarını bulamadım. Ya insan yüzleri çok kırmızı oluyor ya sayfanın beyazı patlıyor. Yardım edebilecek var mı ?

Oyun modları tamam da tarayıcıda gezerken doğru renk ayarlarını bulamadım. Ya insan yüzleri çok kırmızı oluyor ya sayfanın beyazı patlıyor. Yardım edebilecek var mı ?
Şu an kullandığım ve normal masaüstü kullanım, Photoshop, video ve oyunlarda iyi sonuç aldığım ayarlar aşağıdaki gibi:

Öncelikle, direkt monitör üzerindeki menüden HDR Effect'i HDR Picture modunda açtım. HDR'ı açınca renkler aşırı doygun oluyor ve RGB ayarlarını değiştirmene de izin vermiyor ama özellikle metin netliği ciddi şekilde artıyor, o nedenle mutlaka açılmalı.

Daha sonra da renk ve parlaklığı dengelemek için AOC G-Menu ve Nvidia Denetim Masası'nda aşağıdaki ayarları uyguladım:

AOC Gmenu.JPG

Nvidia Denetim Masası.JPG

düşmanca algılamayın ama bu monitör ayarları hakkında gördüğüm en kötü tavsiye
Ayarların hangi açılardan sizi tatmin etmediğini de belirtseydiniz keşke. Bu ayarlar kişisel sonuçta, herkesin görüntüden beklentileri farklıdır. Benim bu ayarlar ile yapmak istediğim, beyaz ve açık renklerde aşırı rahatsız eden parlaklığı ortadan kaldırmak, renklerin aşırı vivid ve doygunluğunu dengelemek ve mümkün olduğunca da net bir görüntü sağlamak. Bu istediklerime de en çok bu ayarlar ile yaklaşabildim. elbette sizin beklentinize uymayabilir ve siz de kendinize uygun gelen ayarları paylaşabilirsiniz.

Monitöre gelince, görüntü kalitesi olarak beklentimin altında kaldığını söyleyebilirim. Daha öncesinde yine AOC'nin standart bir IPS monitörünü kullanıyordum (i2269Vw), ve o giriş seviyesi IPS monitörün görüş açısı ve netliği bu monitörden çok daha ilerideydi, parlaklık ve renk doygunluğu da bu monitor kadar rahatsız edecek seviyede yüksek değildi. Bir sonraki monitörümde giriş seviyesi gaming modellerden uzak durmam gerektiğini öğrenmiş oldum.

Bende bu monitörün sonu /5bk ile bitiyordu sanirim 75hz olan o modeli var. Bende zaten ışık astigmati olan biriyim tam olarak ayarlayamiyorum renkleri ama genelde su sekilde kullaniyorum.
Nvidia denetim panelinden parlaklık 30-40(bu aralarda ayarlıyorum) kontrast 15-25 arasında ayarlıyorum.
Monitörde ise parlaklık 25-35 aralığında kontrast ise 20-30 araliginda. Ama hala tam memnun değilim idare ediyorum bir saatte arayla pc basindan kalkip dinlenince 20dk kadar ve her gün pc ye oturmayinca şimdilik göz baş ağrıları ve baş dönmesi yaşamadım. Daha güzel bir ayar bulabilen oldumu?

Merhabalar. Ben de bu monitörden aldım bugün elime ulaştı. Oyun moduna geçmek için menüye girmeden tek tıkla oyun modları arasında geçiş yapılabiliyormuş sanırım ama ben bulamadım nasıl olduğunu. Bilen var mı acaba?

G menu ve ı menu var. AOC'nin sitesinden bulabilirsin. I menu programından renkleri de ayarlayabilirsin.
Merhabalar. Ben de bu monitörden aldım bugün elime ulaştı. Oyun moduna geçmek için menüye girmeden tek tıkla oyun modları arasında geçiş yapılabiliyormuş sanırım ama ben bulamadım nasıl olduğunu. Bilen var mı acaba?

Monitörün altındaki tuşlardan sol sağ olandan sol tuşuna tek tek dokunarak modu seçebilirsin.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı