AOC 24G2U monitöre geçiş sonrası görüntü ayarlarını yapma

• Konuyu başlatan CFK
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 6
  • Görüntüleme 409

CFK

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, dün kendime AOC 24G2U model bir monitör satın aldım. 18.5", 720P, 60Hz bir monitörden geçiş yaptım bu monitöre fakat görüntülerde sanki bozulmalar var. Görüntüler tam net değil gibi veya internet siteleri ufak gösteriliyor. Bunun nedeni nedir, psikolojik olabilir mi? Yapmam gereken bir ayar mı mevcut? Veya sistemim mi yetersiz kalıyor? Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden teşekkürler, sağlıklı kalın.
Ekte örneklerini görebilirsiniz. Ayrıca sistemim;
Anakart: ECS H61H2-MV.
İşlemci: i5-3470.
Ekran kartı: MSI R7 240 2 GB 128Bit.
RAM: (4+4) 8 GB.
Görüntüler;

1609504029422.png

1609504096698.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözünürlüğünüz arttığı için küçük gelmesi normaldir internet sayfalarının. Bende de 27G2U var ama çok kurcalamadım. Bilen veya tavsiyesi olan varsa dinlemeye hazırım.

Çözünürlüğünüz arttığı için küçük gelmesi normaldir internet sayfalarının. Bende de 27G2U var ama çok kurcalamadım. Bilen veya tavsiyesi olan varsa dinlemeye hazırım.
Yani siteler kabul edilebilir fakat görüntünün pixelleşmesi ekranın büyümesi ile mi alakalıdır? Biraz değişik gibi görünüyor çünkü.
Görüntü ölçekleme düşük gibi. CTRL+scrollup ile büyült.
Hayır, %100'de. Bir değişiklik yapmadım.

Ekran görüntülerinden bir sorun göremedim ben. Belki benim monitörde de aynı sorun vardır :D
Yani siteler kabul edilebilir fakat görüntünün pixelleşmesi ekranın büyümesi ile mi alakalıdır? Biraz değişik gibi görünüyor çünkü.

Hayır, %100'de. Bir değişiklik yapmadım.

Yeni konular

Geri
Yukarı