AOC 24G2ZE nasıldır?

Bütçe
5000

SıradanBiriyim

Kilopat
Daha fazla  
Monitör
aoc 24g2ze 23.8 240hz 0.5ms
Arkadaşlar merhaba.
Belirtmiş olduğum monitörü almayı düşünüyorum. Hem oyun hem film dizi izlemek için istiyorum. Uzun süre idare eder mi? Bir problemi var mı? Görüntü kalitesi renkleri tatmin eder mi? Kullanan ya da bilgi sahibi olan varsa bilgilendirirse sevinirim. Ayrica önerilerinizide öğrenmek isterim bu fiyat segmentinde daha iyisi varsa. Sizce 240 Hz şart mı arkadaşlar Hz'den feragat edip ekran inç büyütmek nasıl olur sizce?

Son düzenleme:
Arkadaşlar bunda dahili hoparlör olmadığı için diğer model hakkında bilgi verirseniz uygun olur.

AOC 23.8" 24G2zu 240Hz 0.5ms 2X HDMI DP IPS FHD FreeSync Premium ve G-Sync Gaming monitör.

Arkadaşlar bunda dahili hoparlör olmadığı için diğer model hakkında bilgi verirseniz uygun olur.

AOC 23.8" 24G2zu 240Hz 0.5ms 2X HDMI DP IPS FHD FreeSync Premium ve G-Sync Gaming monitör.

24G2ZU çok daha üstün bir model ilk baktığın AOC'a göre. Fakat bu monitördeki hoparlör seni tatmin etmez. Öyle televizyondan ses geliyormuş gibi olmuyor kaliteleri. Bilgin olsun. Sonra alır memnun kalmazsan şaşırma.

24G27ZU ve 24G2ZE çok iyi monitörler ancak renk doğruluğu konusunda o kadar iyi değiller.
Bu daha iyi bir tercih olacaktır:

AOC 75 Hz bir monitörünü kullanıyorum dahili hoparlörü olan işimi görüyor. AMD sistem kullanacağım için Free özelliği olan monitöre bakıyorum.

AMD sistem kullanacağım için Free özelliği olan monitöre bakıyorum.
Önerdiğim monitörde FreeSync Premium Pro bulunmakta. 24G2ZU ve 24G2ZE'de ise FreeSync Premium bulunmakta.

Aradaki farklar için:
1670079656155.png

24G2ZU çok daha üstün bir model ilk baktığın AOC'a göre.
1-2 küçük fark dışında hiçbir fark yok. Daha üstün değil.

Son düzenleme:
24G27zu ve 24G2ze çok iyi monitörler ancak renk doğruluğu konusunda o kadar iyi değiller.
Bu daha iyi bir tercih olacaktır:

Bu monitör için bayağı bir sorunlu diyorlar bilemedim peki aşağıdaki monitör nasıl sizce.

AOC C32G3AE/BK 31.5" 1ms 165Hz FreeSync Premium VA Full HD Curved Gaming (oyuncu) monitör​

AOC C27G2ZU/BK 27" 240Hz 0.5 ms (HDMI+display) FreeSync Full HD Curved monitör​

Şu anki kullandığım monitör bu.
AOC G2460VQ6 24" 75 Hz 1ms (analog+HDMI+display) FreeSync Full HD oyuncu monitörü.

Son düzenleme:
Bu monitör için bayağı bir sorunlu diyorlar bilemedim peki aşağıdaki monitör nasıl sizce.
Odyssey serisini görünce kronik problemli demeye başladılar zaten ama kronik problemli değil. Bir defa, daha yeni 2022 yılında üretilen bir monitör bu. Türkiye'ye de daha 1-2 ay önce geldi. Nerden biliyorlar kronik problemli olduğunu? Reddit'te veya Blurbusters'ta bile bir konu bulamazsınız bu monitörün herhangi bir problemine dair. Önyargıyla yaklaşanlar aklınızı karıştırmasın. Gayet iyi bir monitör. Baktığınız monitörlerden daha iyi.
AOC C32G3AE/BK 31.5" 1ms 165Hz FreeSync Premium VA Full HD Curved Gaming (oyuncu) monitör
PPI değeri yetersiz. En az 82 PPI olması gerek yoksa pikselleri sayarsınız.
AOC C27G2ZU/BK 27" 240Hz 0.5 ms (HDMI+display) FreeSync Full HD Curved monitör
24G2ZU ve 24G2ZE çok daha iyi monitörler. Aralarından hangisi daha ucuzsa onu alın bunun yerine. Ancak, dediğim gibi önerdiğim LS25BG400EUXUF aralarında en iyisi.

Odyssey serisini görünce kronik problemli demeye başladılar zaten ama kronik problemli değil. Bir defa, daha yeni 2022 yılında üretilen bir monitör bu. Türkiye'ye de daha 1-2 ay önce geldi. Nereden biliyorlar kronik problemli olduğunu? Reddit'te veya blurbusters'ta bile bir konu bulamazsınız bu monitörün herhangi bir problemine dair. Önyargıyla yaklaşanlar aklınızı karıştırmasın. Gayet iyi bir monitör. Baktığınız monitörlerden daha iyi.

PPI değeri yetersiz. En az 82 PPI olması gerek yoksa pikselleri sayarsınız.

24G2zu ve 24G2ze çok daha iyi monitörler. Aralarından hangisi daha ucuzsa onu alın bunun yerine. Ancak, dediğim gibi önerdiğim LS25BG400euxuf aralarında en iyisi.

Çok teşekkür ederim köşeye ekledim peki 6000 - 7000 TL'ye çıkartsam bütçemi ne önerirsiniz ay bitmeden bir tanesine karar verip almam lazım hem film internet hem de oyunlarda yani görüntülerde üzmeyecek şanslıysam uzun süre idare edebilecek bir şey almak istiyorum mümkünse 27 inc olsa da olur biraz geniş şu an kullandığım 24 inc oda olur.

Geri
Yukarı