AOC 24G2ZU vs MSI Optix MAG251RX vs ViewSonic XG2431

Temel özellikleri aynı fakat Viewsonic'te G-SYNC yok görebildiğim kadarıyla. Kontras oranı, renk derinliği ve parlaklık başlıklarında MSI önde gözüküyor. Tüm bunların yanında aralarında fiyat farkı da var. Fiyat önemsizse MSI tercih ederdim. Ama aralarında çok büyük farklar olmadığı için fiyat önemliyse AOC tercih edilebilir. Yok ben viewsonic alacağım dersen de bence o da alınabilir. Tabii bu yorum kağıt üzerindeki özellikleri bakımından yapılıyor. Kullanıcı yorumları da bi göz atmanı öneririm almadan. Şimdiden hayırlı olsun hepsi güzel ekranlar.
Hocam fiyat farkı önemli değil ama MSI'yı alamama durumum var Mersin'deki mağazada yok alamama gibi bir durum olursa AOC ile Viewsonic arasından hangisi daha iyi olur? Daha çok FPS oynuyorum.

Özellikler açısından aynı diyebiliriz iki monitöre, gidip bakma şansın varsa yakından gör. Testini yaptırarak al. Hangisini alırsan al diğerini aramazsın.

Aralarında ki farkı kullanmamış kişi anlamaz. 240Hz ViewSonic hiç test etmedim. Fakat ViewSonic ezelinden beri renk uzantısına önem veren bir marka. Kalitesiz değildir. Çok reklam yapmadığı ve F/P bandına yerleşmediği için önerisi sunulmuyor aramızda.
AOC fiyatından dolayı alınmayacak halde. Hep diyordum fırsatı olan alsın diye.
MSI 1080p/240 Hz potasında gördüğümüz en iyi monitör. Hem oyunculuk hem genel kullanıma hitap ediyor.
Alternatifi ViewSonic şu an.

Aralarında ki farkı kullanmamış kişi anlamaz. 240Hz ViewSonic hiç test etmedim. Fakat ViewSonic ezelinden beri renk uzantısına önem veren bir marka. Kalitesiz değildir. Çok reklam yapmadığı ve F/P bandına yerleşmediği için önerisi sunulmuyor aramızda.
AOC fiyatından dolayı alınmayacak halde. Hep diyordum fırsatı olan alsın diye.
MSI 1080p/240 Hz potasında gördüğümüz en iyi monitör. Hem oyunculuk hem genel kullanıma hitap ediyor.
Alternatifi ViewSonic şu an.
Hocam benim de gönlümden MSI geçiyor ama bizim şehirdeki mağazada yok oraya gidip bir de sipariş verdirtmekle uğraşabilir miyim bilmiyorum.

Hocam benim de gönlümden MSI geçiyor ama bizim şehirdeki mağazada yok oraya gidip bir de sipariş verdirtmekle uğraşabilir miyim bilmiyorum.

Alım işlemi sana ait.
Çok zorlanacaksan ViewSonic'i düşebilirsin.
Ben aynı hissi yaşacağını düşünüyorum. Genelde öyle oluyor çünkü.
Ölü pikselsiz ürün gelsin yeter. Teknik detaylar senin gibi bir kullanıcıyı üzmez çünkü.
Vatan'dan ürünü test edip almak büyük avantaj sağlar. Böyle ayrıcalıkları değerlendirememen dezavantaj.

ViewSonic XG2431 blurbuster'da önerilen monitörler arasında. Buda demek oluyor ki bu monitörde ghosting sorunu kesinlikle yaşamayacaksın.

Rtings incelemesinde ise siyahlarda başarısız olduğu görünüyor. Input Lag ve Response Time testleri gayet iyi. Oyuncu monitörü diyebilirim.

Şuan fiyatı 6900TL. Bu fiyata değer mi diye soracak olursan cevabım; bende almayı düşünüyorum.

Diğerleri hakkında detaylı araştırma yapmadığım için yorum yapamayacağım.

Geri
Yukarı