AOC 27" C27G1 144Hz 1ms alınır mı?

AdLine

Hectopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Herkese merhaba. AOG 27" C27G1 144Hz 1ms monitör almayı düşünüyorum. Ekran kartım GTX 1060 3G Armor modeli. GTX 1060 3G Armor ile 144Hz alabilir miyim? İndirime düştüğü zaman 2000$ gibi bir fiyata alacağım. Zaten fiyatı şu anda 2000 küsur. Monitör ile aramda +60 santim var. 1080p 27" monitör sıkıntı çıkarmaz diye düşünüyorum. Tavsiyelerinize açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi 144FPS alır mıyım dediğin hangi oyun Cyberpunk oynarsan a FPS alırsın Cold War oynarsan b FPS alırsın oyunu belirtmen gerek.

Rekabetçi ayarlarda 144 FPS alırsın ama bu monitörü önermem. Aynı modelin 24 inç versiyonunu kullanıyorum ve ghosting var. VA panel yerine IPS olan modellere yönelin.

Rekabetçi ayarlarda 144 FPS alırsın ama bu monitörü önermem. Aynı modelin 24 inç versiyonunu kullanıyorum ve ghosting var. VA panel yerine IPS olan modellere yönelin.

Ghosting rahatsız ediyor mu? Kavisli seviyor abim VA panel alacaktık. Dedim ghosting var almayalım. Dogru yönlendirdim mi bilmiyorum.

Ghosting rahatsız ediyor mu? Kavisli seviyor abim VA panel alacaktık. Dedim ghosting var almayalım. Dogru yönlendirdim mi bilmiyorum.
Rekabetçi oyunlarda arada rahatsız ediyor onun haricinde Dying Light gibi hızlı oynanışa sahip bir oyunda bile hiç rahatsız olmadım. Ama yine de IPS öneririm, kavisin pek bir espirisi yok. Onun yerine daha güzel renk veren bir IPS daha çok keyif verir.

Rekabetçi oyunlarda arada rahatsız ediyor onun haricinde Dying Light gibi hızlı oynanışa sahip bir oyunda bile hiç rahatsız olmadım. Ama yine de IPS öneririm, kavisin pek bir espirisi yok. Onun yerine daha güzel renk veren bir IPS daha çok keyif verir.

Kavis 27 inçte belli oluyor aslında 24 inçte belli olmaz.

Arkadaşlar kusura bakmayın. Yönetici arkadaşlar sağ olsun 1 günlük ceza verdiler. Farklı soru sorduğum için.
144fps her türlü alırsın.
Çoğunlukla CS:GO oynuyorum ve +400 fps alıyorum.
IPS monitörler bütçemi aşıyor. 2100TL geçemem. Sanırım konunun başlığında bahsettiğim monitör G-sync desteklemiyor. Bu yüzden bundan vazgeçeceğim. Sizin ekran kartınız amd olduğu için freesync kullanabiliyorsunuz. Ghosting problemi kavisli ve VA panelli monitörlerde olabiliyormuş ama ghosting belli olmadığı sürece benim açımdan sıkıntı olmaz.

Arkadaşlar kusura bakmayın. Yönetici arkadaşlar sağ olsun 1 günlük ceza verdiler. Farklı soru sorduğum için.

Çoğunlukla CS:GO oynuyorum ve +400 FPS alıyorum.

IPS monitörler bütçemi aşıyor. 2100TL geçemem. Sanırım konunun başlığında bahsettiğim monitör G-Sync desteklemiyor. Bu yüzden bundan vazgeçeceğim. Sizin ekran kartınız AMD olduğu için FreeSync kullanabiliyorsunuz. Ghosting problemi kavisli ve VA panelli monitörlerde olabiliyormuş ama ghosting belli olmadığı sürece benim açımdan sıkıntı olmaz.

Tam bütçene göre Vatan'da monitör var. Dell S2721HGF. GSYNC destekliyor ama DP kablosu alman lazım. İçinden çıkmıyor. İncehesap'da da var aynısı 1800 TL.

Çoğunlukla CS:GO oynuyorum ve +400 fps alıyorum.

IPS monitörler bütçemi aşıyor. 2100TL geçemem. Sanırım konunun başlığında bahsettiğim monitör G-sync desteklemiyor. Bu yüzden bundan vazgeçeceğim. Sizin ekran kartınız amd olduğu için freesync kullanabiliyorsunuz. Ghosting problemi kavisli ve VA panelli monitörlerde olabiliyormuş ama ghosting belli olmadığı sürece benim açımdan sıkıntı olmaz.
Ben bu monitörü birebir kullanan biri olarak tavsiye ediyorum. Ghosting avcılığı yapanlar için ghosting var evet. Ama hiçbir şekilde rahatsız etmiyor. Ergonomisi güzel ama pivot özelliği yok. Renkleri de, parlaklığı da G-Menu yazılımı da 10 numara. Kavisi 1800R çok fazla kavisli değil, benim çok hoşuma gitti.

Geri
Yukarı