AOC 27G2U vs C27G1

Aristhena

Centipat
İki monitör arasında kararsızım. Takıldığım nokta IPS'in görüntü kalitesi VA'nın akıcılığı ve kavisi. Ve sanırım 27G2U'da Flicker-Free'de yok, kullanan biri varsa uzun kullanımda göz yorgunluğu yapıp yapmadığını da söyleyebilir mi?
Bir de kavisli de aim almanın zor olduğu doğru mu?
Bu fiyatlarda bir monitörde önerebilirsiniz.

1 yıla yakın süredir Curved 72Hz VA panel kullanıyorum. Çok memnunum. Monitör yükseltecek olursam yine VA panel ve mümkünse Curved almayı düşünüyorum.

NOT: %90 oranında FPS oyunları oynarım. Bir sorun yaşamadım.

C24G1 kullanıcısıyım, yaklaşık 8 aydır. Görüntü gayet akıcı ve iyi aim almak zor falan değil hiçbir fark yok gibi bence sadece seni daha çok içine alıyor. Kısaca VA panel almalısın ama kavis olsa da olur olmasa da. Kendi kullandığım bu modeli öneririm.

1 yıla yakın süredir Curved 72Hz VA panel kullanıyorum. Çok memnunum. Monitör yükseltecek olursam yine VA panel ve mümkünse Curved almayı düşünüyorum.

NOT: %90 oranında FPS oyunları oynarım. Bir sorun yaşamadım.
C24G1 kullanıcısıyım, yaklaşık 8 aydır. Görüntü gayet akıcı ve iyi aim almak zor falan değil hiçbir fark yok gibi bence sadece seni daha çok içine alıyor. Kısaca VA panel almalısın ama kavis olsa da olur olmasa da. Kendi kullandığım bu modeli öneririm.
Ben 27" Almayı düşünüyorum, neden Ips'i önermiyorsunuz?

Ben 27" Almayı düşünüyorum, neden IPS'i önermiyorsunuz?
Önermiyorum değilim. Ben 3 panel tipini de yanyana gördüm. TN / VA / IPS. Benim hoşuma giden ve özellikleri diğerlerine göre bana daha çok hitap eden VA olduğunu düşündüğüm için VA tercih ettim. Kontrastı çok iyi ve benim için derin siyahlar mühimdir. Biraz da bu etmen oldu.

Önermiyorum değilim. Ben 3 panel tipini de yanyana gördüm. TN / VA / IPS. Benim hoşuma giden ve özellikleri diğerlerine göre bana daha çok hitap eden VA olduğunu düşündüğüm için VA tercih ettim. Kontrastı çok iyi ve benim için derin siyahlar mühimdir. Biraz da bu etmen oldu.
IPS panelin görüntüsü daha iyi diye biliyorum. Genelde RPG tarzı oyunlar oynarım. FPS nadir girerim. IPS benim için daha iyi bir seçenek olmaz mı? Bir şey alırken hiç bu kadar tereddütte kaldığımı hatırlamıyorum :D

IPS panelin görüntüsü daha iyi diye biliyorum. Genelde RPG tarzı oyunlar oynarım. FPS nadir girerim. IPS benim için daha iyi bir seçenek olmaz mı? Bir şey alırken hiç bu kadar tereddütte kaldığımı hatırlamıyorum :D
Görüntü ve renk iyiliği, teknik ölçümler dışında kişiden kişiye görece değişebilir. Mesela ben VA paneldeki keskin kontrastı; ISP'in genel renk palet canlılığına tercih ettiğim için VA aldım. Siz genel olarak neyi sevdiğinize / istediğinize karar verirseniz ürünü alırken daha az tereddüt yaşarsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı