AOC C27G1 vs AOC 27G2U vs ASUS VG279Q

gaming laptobuma bu yeni aldığım monitörü bağladım ama görüntü ayarlarından bu ekranları genişlet dediğimde olmuyor. 1-2 hala aynı gözüküyor monitöre geçmiyor bunun nedeni ne olabilir? hala laptobun ayarlarını kullanıyorum monitörde

gaming laptobuma bu yeni aldığım monitörü bağladım ama görüntü ayarlarından bu ekranları genişlet dediğimde olmuyor. 1-2 hala aynı gözüküyor monitöre geçmiyor bunun nedeni ne olabilir? hala laptobun ayarlarını kullanıyorum monitörde
Tam olayı anlamadım ama çift monitör yapıp iki ayrı görüntü mü almak istiyorsunuz? Yani 2. monitör sayfalar discord vs vs normalde oyun gibi?

yok onu yapabiliyorum ama 144 hz monitör yani kullanmak istediğim monitör hala laptobun monitör değerlerini alıyor...
yani hala 60 hz oynuyorum
genişlet dediğimde hiçbir şey olmuyor sadece monitörler ayrılıyor

Dosya Ekleri

• Screenshot_12.png
    Screenshot_12.png
    9,4 KB · Görüntüleme: 40
yok onu yapabiliyorum ama 144 hz monitör yani kullanmak istediğim monitör hala laptobun monitör değerlerini alıyor...
yani hala 60 hz oynuyorum
genişlet dediğimde hiçbir şey olmuyor sadece monitörler ayrılıyor
Anladım. Monitörü bağladığında monitör 144hz olmuyor diyorsun? Ne ile bağladığınızı öğrenebilir miyim? HDMI ?
Laptop eski sistem mi? HDMI 1.2 mi 1.4 mu? HDMI 1.4 destekliyorsa eğer laptop'ta girişiniz 144hz alabilirsiniz monitörden. Ya da mini DP kullancaksınız.

Laptop kullanmadığım için kurcalamadım hiç. Ama HDMI ile 144 almanız için 1.4 destekliyor olması lazım. Mini DP varsa da alabilirsiniz. Onun haricinde alamazsınız dönüştürücü vs vs.

Dilerseniz 1400x900 yapın ve 120hz gelecek mi bir bakın. eğer gelirse (benim bildiğim) dediğim gibi.

Son düzenleme:
nvidia hdml desteiği vermediği için mini display port girişi ile bağladım
g-sync özelliği açıldı herhangi bir sorun yok ama tek sorun bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki her şeyi birebir yaptığım halde olmadı. Videoda 1.10dan itibaren yaptığın şeyi ben yaptığımda monitörler arası geçiş olmuyor hala ikisi aynı gözüküyor.
Tulpar T7 V13.1.1 17.3" Gaming Laptop | Monster Notebook bu da laptobum

nvidia hdml desteiği vermediği için mini display port girişi ile bağladım
g-sync özelliği açıldı herhangi bir sorun yok ama tek sorun bu.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu videodaki her şeyi birebir yaptığım halde olmadı. Videoda 1.10dan itibaren yaptığın şeyi ben yaptığımda monitörler arası geçiş olmuyor hala ikisi aynı gözüküyor.
Tulpar T7 V13.1.1 17.3" Gaming Laptop | Monster Notebook bu da laptobum
Windows+P tuşuna basıp uzat der misiniz?

uzat dediğimde laptobun görüntü aynı kalıyor ama 2. monitörün yani kullanmak istediğim monitörde simgeler kayboluyor :(

Dosya Ekleri

• ab0fb136-697c-4ac1-a2fb-922b4513d3ed.jpg
    ab0fb136-697c-4ac1-a2fb-922b4513d3ed.jpg
    91,5 KB · Görüntüleme: 46
  • e96a1e42-950c-45b6-b726-d631927198c9.jpg
    e96a1e42-950c-45b6-b726-d631927198c9.jpg
    107,8 KB · Görüntüleme: 41
uzat dediğimde laptobun görüntü aynı kalıyor ama 2. monitörün yani kullanmak istediğim monitörde simgeler kayboluyor :(
E simgeler ana monitör hangisiyse onda kalır. Eğer simgeleri de oraya taşımak istiyorsan ana monitörünü onu yapman lazım. onu da masaüstü sağ tıkla, görüntü ayarları de gelişmiş görüntü ayarları de ordan birden çok ekran yazısı var ordan ayarla.
Kusura bakma hem oyun hem etrafım kalabalık o yüzden sorununu direkt algılayamadım. Ama sorununu çözdük sanırım anladığım kadarıyla şuan :D
Hatta size link paylaşayım Buradan anlarsınız. İstediğiniz monitöre tıkladığınızda altta bunu ana ekran yap var. Ona tıkladığınızda ana ekranınız seçtiğiniz ekran olacak. Windows+P tuşu ile de ister sadece o monitörü açık bırakabilir ister diğerini isterseniz ikisini açık bırakabilirsiniz. Sadece bilgisayar ekranı (bu Ana ekran yapılan monitör.) sadece ikinci ekran (bu da diğer monitör oluyor) seçenekleri ile. Yineleme yaparsanız 2 monitöre aynı görüntüyü verir. Uzat derseniz çift ekran ayrı ayrı kullanabilirsiniz.
Ve tek monitör kullanırsanız hangisine geçişi yaparsanız yapın bütün masaüstü simgeleri ona atıyor diğerini kapattığı için.

Son düzenleme:
yok zaten sorun ondan sonra başlıyor :D
çünkü fark etmıyor ikiside aynı dediğim gibi hala 60 hz kullanıyorum :(
neyse seni daha fazla rahatsız etmeyeyim teşekkür ederim yardımın için

monitörler arası geçiş olmuyor hala ikisi aynı gözüküyor.
Problem değil. Bilgi alış verişi için buradayız.
Tek sorun bu demiştiniz. Bunu hallettik değil mi? Dediklerim yapıldığında bu hallolacak.
60HZ alma sorununu çözelim.

Sadece monitörü açık bırak, laptop görüntüsünü devre dışı bırak. Yani ana monitör yap aldığın monitörü ve windows+P den ''Sadece bilgisayar ekranı'' seçeneğini seç ve öyle bir dener misiniz 144 hz almayı?

+Dönüştürücü ile kullanıyorsanız 144 alamazsınız.

+HDMI ile 144 alabiliyorsanız HDMI ile devam edin. Sync'in bir espirisini ben hiç bir zaman görmedim. Millet deli gibi o özellik peşinde ama yırtılma zaten 60fps sabitlemediğim sürece olmuyor. Ki Sync açarsanız oyunlarda input lag sebebini yaratıyor. Çoğu oyuncu bu seçeneği kullanmıyor zaten.
+Görüntü Ayarları, Gelişmiş görüntü ayarları, Ekran bir (144hz yapmak istediğin) için görüntü bağdaştırıcı özellikleri, Monitör sekmesinden 144Hz yapmayı deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı