AOC C24g1 Monitör Ölü Piksel

ustumegelme

Kilopat
Daha fazla  
Geçen hafta 1 Aralık Pazar günü İtopya'dan SteelSeries Rival 300S hediyeli AOC C24g1 monitörü kuzenimin kredi kartı ile satın aldık. Çarşamba günü teslim aldım ve İncehesap'tan sipariş verdiğim kasamın henüz gelmemesi nedeniyle ürünü kuramadım. PC kasam Cumartesi elime geçti monitörü kurduğumda 3 tane ölü piksel olduğunu gördüm. Monitörü iade etme hakkım var fakat ben değişim istiyorum ya da iade mi etmeliyim. Sizce ne yapmalıyım akıl verir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Geçen hafta 1 Aralık Pazar günü İtopya'dan SteelSeries Rival 300S hediyeli AOC C24g1 monitörü kuzenimin kredi kartı ile satın aldık. Çarşamba günü teslim aldım ve İncehesap'tan sipariş verdiğim kasamın henüz gelmemesi nedeniyle ürünü kuramadım. PC kasam Cumartesi elime geçti monitörü kurduğumda 3 tane ölü piksel olduğunu gördüm. Monitörü iade etme hakkım var fakat ben değişim istiyorum ya da iade mi etmeliyim. Sizce ne yapmalıyım akıl verir misiniz?
Teknik servise yollayabilirsin.

Cok sikinti olcagini dusunmuyor ve gormuyorsaniz sikinti etmezdim ben
Ölü pikseller zamanlar artıyor diye duydum aslı var mı bilmiyorum.
Yine bir İtopya vakası değişim talep et.
Teknik servise yollayabilirsin.
Ölü piksel olduğunu bilerek göndermişler size. Çünki paneller kontrol edilerek müşteriye verilir.

Az önce aradım fareyi'de istediler.Ben değişim istiyeceğim Sanırım elinde kalan ayıplı malları çıkarmaktı amaçları ve fare hediyesi de bende dahil herkesi cazip kılmak içindi gibi geldi bana. Ahh işte öğrenmiş oldum bu itopya'dan ilk ve son alışverişim net!!!

Ben de geçen hafta İtopya'dan AOC 24G2U monitör aldım ve gelen kutu daha önce açılmış bir kutu idi, hem dıştaki koli bantı orijinal bant değildi, hem de kutu içinde straforları bir arada tutan bir bant olması lazım, o hiç yoktu. Monitörde şimdilik sorun görünmüyor (power kablosu tam oturmuyor yalnızca) ama benim buradan anladığım, İtopya iade edilen monitörleri paketleyip tekrar satışa çıkartıyor.

Ben de geçen hafta İtopya'dan AOC 24G2U monitör aldım ve gelen kutu daha önce açılmış bir kutu idi, hem dıştaki koli bantı orijinal bant değildi, hem de kutu içinde straforları bir arada tutan bir bant olması lazım, o hiç yoktu. Monitörde şimdilik sorun görünmüyor (power kablosu tam oturmuyor yalnızca) ama benim buradan anladığım, İtopya iade edilen monitörleri paketleyip tekrar satışa çıkartıyor.
Peki siz ne yapmayı düşünüyorsunuz iade yada değişim düşünüyor musunuz ?

Monitörde işlevsel bir problem yok, o nedenle iade etmeyeceğim. Ama monitör beklediğim gibi çıkmadı, IPS paneli yine AOC'nin 5 yıl önce aldığım giriş seviyesi modelinden daha kötü, o sebeple iade edebilirim ama henüz karar veremedim.

Forum da gördüğüm kadarı ile AOC nin bu modeli baya sorunlu. 1660ti li sistem toplayacaktım ve bu modeli düşünüyordum ozaman . tabi sonra bütçe artışına gidince rtx2070 super li sistem topladım 1440p monitör almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı