AOC C24G1 monitöre DisplayPort bağlandığı zaman çözünürlük değiştirilmiyor

BlueshDream

Hectopat
Daha fazla  
Selam dostlar,

Sanırım dünyada ilk defa karşılaşılan bir hatayla karşı karşıyayım.
AOCc24G1 144 Hz monitörümu MSI 2060 Super Gaming X ekran kartımda HDMI kablosuyla birlikte 144Hz 1920X1080 olarak sorunsuz kullanıyordum. Ancak HDMI kablosunu çıkartıp DisplayPort girişini bağladığım zaman görüntü 640x480 olarak kalıyor ve ne yaptıysam çözünürlüğü değiştiremedim.
Tüm sürücülerim güncel Windows, ekran kartı, BIOS vs hepsi son sürümü yüklü zaten HDMI takılıyken bu sorunu yaşamıyorum ne yapmam gerekiyor lütfen desteğinize ihtiyacım var şimdiden çok teşekkürler.
Birkaç ekran görüntüsü ekledim.
Monitörün fişini çekip 1 dakika beklemek herhangi bir çözüme yol açmadı.
Ekran kartı driverina temiz kurulum yaptım fakat sorun devam ediyor
Sorunum hala devam ediyor :(

Dosya Ekleri

• 2.png
    2.png
    25 KB · Görüntüleme: 45
  • 3.png
    3.png
    23,4 KB · Görüntüleme: 51
Son düzenleme:
Bu sorun Windows'la alakalı. HDMI kablosunu çıkardıktan sonra DP kablosunu tak ve monitörün fişini bir çek tekrar tak. Ayrıca bilgisayarı da bir resetle. Varsa monitörünün driverlarını bir yüklemeyi dene.

Bu sorun Windows'la alakalı. HDMI kablosunu çıkardıktan sonra DP kablosunu tak ve monitörün fişini bir çek tekrar tak. Ayrıca bilgisayarı da bir resetle. Varsa monitörünün driverlarını bir yüklemeyi dene.

Abartmadan söylüyorum 30-40 kere denemişimdir ama düzelmedi :(

Son düzenleyen: Moderatör:
Evet kurulu hepsi işe yaramadı maalesef.
Hala aynı :(
Gerçekten çözülemeyen bir durumdayım :(
@Recep Baltaş

Dosya Ekleri

• 898.png
    898.png
    21,1 KB · Görüntüleme: 27
Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır kabloyu algılıyor görüntü geliyor fakat 640x480 çözünürlüğü değiştiremiyorum. Bahsettiğin makaleyi okudum ama çözüm getirmedi maalesef

Geri
Yukarı