AOC C27G2ZU vs. ASUS VG259QM

MetinDai

Hectopat
Daha fazla  
Sizce hangi monitörü almalıyım?

Kesinlikle ASUS alınmalı. 0.5ms için farkedilmesi imkansız olan bir şey için 40Hz'den vazgeçilmez. Hem de IPS ekran.
40hz farkı hissedebilecek misin peki ?
Sizce hangi monitörü almalıyım?

AOC alınmalı hocam monitörde daha güven veren bir markadır.

Şimdi şöyle söyleyeyim sen kendin karar ver,

280hz 240hz arası çok az farkeder ama farkeder burada asus üstün

1ms ile 0.5 ms daha da az farkeder ama yine de aoc üstün

VA panel ile IPS panel artık eşit sayıyorum IPS in görüntü kalitesi ile diğer panellere fark atması biraz eskide kaldı kaliteli VA paneller ile IPS arasında çok fark yok hatta VA panel kontrast ve sRGB oranında genelde daha öndedir siyah renkleri zaten söylemeye gerek yok IPS glow yaşatmaz. Ancak IPS genel renk kalitesinde bir tık daha üstündür.

Ekran boyutu olarak da bence 1080p ile 27'' gayet de oluyor. Olmaz piksel görünür falan diyen çok var ben de kendim bu hafta monitör alacağım için birkaç gün önce gidip hem 24 hem 27'' 1080p monitör inceledim mağazada ve 27 dibine girmediğin sürece rahatsız etmiyor ve 27'' olmasını ben artı sayıyorum büyük ekran sevdiğim için bu nedenle buradan da AOC ye veriyorum.

Karar sizin

40hz farkı hissedebilecek misin peki ?
0.5ms olan farkı hissedebilmek yerine 40Hz daha tercih ederdim. Ek olarak diğer önerme sebebim de IPS olması.

Yalnız AOC daha büyük olduğunu yeni farkediyorum. Büyüklük daha önemli. Büyüklükten AOC kazanır ama büyüklük aynı olsaydı ASUS daha iyi bir tercih olabilirdi.
0.5 ms, AOC, 27 inç ve fiyat farkı. 40 hz bu kadar önemli mi yani. Ayrıca panel tercih meselesidir.
Maalesef AOC 27" olduğunu şimdi farkediyorum. AOC daha iyi bir tercih. Ama piksel yapmaz mı? 1080p falan filan.

0.5ms olan farkı hissedebilmek yerine 40Hz daha tercih ederdim. Ek olarak diğer önerme sebebim de IPS olması.

Yalnız AOC daha büyük olduğunu yeni farkediyorum. Büyüklük daha önemli. Büyüklükten AOC kazanır ama büyüklük aynı olsaydı ASUS daha iyi bir tercih olabilirdi.

Maalesef AOC 27" olduğunu şimdi farkediyorum. AOC daha iyi bir tercih. Ama piksel yapmaz mı? 1080p falan filan.
Yukarıda yazdığım gibi 2-3 gün önce kendim gidip mağazada denedim ve öyle bir durum yok. Sadece pikselleri görebilmek için monitöre iyice yaklaşınca görebildim. Normal bir şekilde kullanınca rahatsız etmiyor ve deneyimi daha iyi oluyor büyük ekranın. En azından bana göre. Ki şunu da ekleyeyim o piksel bilmemne diyenlerin neredeyse hepsi kullanmamış olup sağdan soldan duyanlar. Gerçekten kullananlardan hiç rahatsız ediyor diyen görmedim kullananlar memnun.

280hz olarak alacağım monitörü zaten 240hz olarak kullanacağım bu durumda sadece malzeme kalitesi ve gecikme (giriş gecikmesi) önemli benim için Asus'un giriş gecikmesinin 2ms civarlarında olduğunu biliyorum fakat AOC 'yi bilmiyorum bilginiz var mı ?

Yeni konular

Geri
Yukarı