AOC G2460PF varken AOC 24G2U alınır mı?

MoonWalker

Kilopat
Daha fazla  
1.linkte ki kullandığım monitörü satıp,

2.linkte bulunan monitörü almayı düşünüyorum, ne dersiniz değer mi? Genellikle Battlefield, PUBG oynarım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben hafta içi VA panel olan AOC C24G1 modelini almayı düşünüyorum. IPS olan modeli de fena değil ama tercih meselesi. Umarım memnun kalırım.

Sorunsuz partiden bir AOC 24G2U yakalarsan gayet güzel monitördür. Sorunlu (ölü piksel vb) çıkarsa da çıkmayana kadar değiştirirsin. Bizzat kendim kullanıyorum. Siz geçişi sormuşsunuz. Biraz yorum yapsaydınız bir fikir verebilirdin. Eğer TN panelden memnun değilsen pek tabii geçebilirsin.

Karşılaştırmalar burada:

Ben hafta içi VA panel olan AOC C24G1 modelini almayı düşünüyorum. IPS olan modeli de fena değil ama tercih meselesi. Umarım memnun kalırım.
VA çok sorunlu. Ölü piksel ve ghosting sorunları daha yaygın.

Yaklaşık 7 yıldır 60 Hz bir TN panel kullanıyorum ve gayet memnundum fakat 144Hz oynadıktan sonra 60Hz artık rahatsız ediyor. TN panel neden bu kadar kötüleniyor ?
144 HZ kullandıktan sonra 60 HZ neden rahatsız ediyorsa o yüzden. Farkları yazmışlardı forumda okuyabilirsin.

TN panel neden bu kadar kötüleniyor?
TN panel renk ve görüş açısı bakımından çok zayıf kalıyor. Artık günümüz teknolojisinde IPS ve VA paneller tepki hızı açısından da TN panelleri yakaladıklarından pek bir espirisi kalmadı diyebiliriz. Yine de e-spor amaçlı rekabetçi FPS oyunu oynayanlar TN panelleri tercih ediyorlar.

Kabaca
TN: hız
VA: kontrast
IPS: renk, doygunluk

1578260592892.png

Sorunsuz partiden bir AOC 24G2U yakalarsan gayet güzel monitördür. Sorunlu (ölü piksel vb) çıkarsa da çıkmayana kadar değiştirirsin. Bizzat kendim kullanıyorum. Siz geçişi sormuşsunuz. Biraz yorum yapsaydınız bir fikir verebilirdin. Eğer TN panelden memnun değilsen pek tabii geçebilirsin.

Karşılaştırmalar burada:
TN panelden memnunum lakin iyi derecede Battlefield 1 ve 5 oynarım. Bu monitörü alırsam görüş açısından ve tepkime süresinden bana bir dezavantaj sağlar mı diye merak ettim.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı