AOC G2460PF vs ASUS VG248QE 144Hz 1MS

Hangisi?

• AOC G2460PF - 850₺

Oy: 26 66,7%
  • ASUS VG248QE - 999₺

Oy: 9 23,1%
  • BENQ XL2411Z - 999₺

Oy: 4 10,3%

• Oy verenlerin toplamı
    39

Luck Star

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Elektronik Haberleşme Mühendisi
Merhaba, iki monitörden birini alacağım. Ekran kartım Nvidia GTX 1070.

İkisi de 24" 144 Hz 1Ms
İnput lag olarak; AOC ile BENQ'nun XL2411Z modeli aynı deniyor, ASUS ise çok daha az input lag seviyesi varmış.

Aoc G2460PF, tanıdığım bir satıcı Amazon'dan getiriyor. 1-3 yıl TR garantisi de var. 850 TL.
Asus VG248QE, Game Ekstra'da indirimde yoksa kıyaslamam bile. 999 TL.

Bütçem böyledir. Hatta BenQ XL2411Z bile ekleyebiliriz ama Display Port çıkışı olmaması bir eksi yön benim için.

İki monitör için de yabancı kaynaklarda incelemeleri var;

-AOC: AOC G2460PF Review - PC Monitors
-ASUS: ASUS VG248QE Review - PC Monitors

Bir sitede ikinci el ilanlarında ASUS modeli satanların çok olduğunu gördüm ve nedenini söylemediler. Sadece bir kişi istediğim özellikte olan modeller ile takas ederim yazmış. Ve orada "ips panel, düşük mavi ışık ve titreşimsiz ekran" diye belirtmiş...

Fikirlerinizi bekliyorum. Bilgisayara çok masraf yaptım daha sıvı soğutma da alacağım için monitöre fazla bütçe ayıramıyorum. Yıllardır kullandığım Full Hd - 60Hz - 5Ms monitör bile bana çok güzel ve çok yeterli geliyordu. Ancak yeni monitörlerde o gölgelenme ya da karanlık bir köşede titreme sorununu gördüm. Sadece sorun olmasın yeter.

Son düzenleme:
Bence AOC G2460PF neden mi?

Daha yeni piyasaya çıkmış bir model,
Amd ekran kartı olanlar için FreeSync Desteği
Diğer markalara göre 150 tl daha ucuz ve Yurtdışından alınmasına rağmen 1 yıl garanti desteği
İ-care, Flicker Free gibi göz sağlığı için önemli özellikler

Onun dışında iki model de aynı panel'i kullanıyor. Hatta Viewsonic XG2401 modelinde de aynı paneli kullanıyor. (AU Optronics M240HW01 V80 TN) herhalde, 144 hz için bu panel vazgeçilmez.

Pc Monitörs info sitesine göre 2460 PF daha iyi puan almış. Ben olsam 2460 PF'yi tercih ederim, tek kullanamayacağın özellik Nvidia kartın olduğu için Freesync özelliği olur.

Onun Dışında benimde almayı düşündüğüm Monitörlerden bir tanesi AOC G2460 PF modeli,tasarımı, ergonomisi ve kalitesinin diğer markalara daha iyi olduğunu düşünüyorum üstüne fiyatıda iyi ve yine üstüne 1 yıl da garanti desteği var. zaten 1 yıl kullanıpta bir sorunla karşılaşmadıysan, sonrasında arızayla karşılaşman 1000'de 1 olur galiba (y)

Son düzenleme:
Bence AOC G2460PF neden mi?

Daha yeni piyasaya çıkmış bir model,
Amd ekran kartı olanlar için FreeSync Desteği
Diğer markalara göre 150 tl daha ucuz ve Yurtdışından alınmasına rağmen 1 yıl garanti desteği
İ-care, Flicker Free gibi göz sağlığı için önemli özellikler

Onun dışında iki model de aynı panel'i kullanıyor. Hatta Viewsonic XG2401 modelinde de aynı paneli kullanıyor. (AU Optronics M240HW01 V80 TN)

Pc Monitörs info sitesine göre 2460 PF daha iyi puan almış. Ben olsam 2460 PF'yi tercih ederim, tek kullanamayacağın özellik Nvidia kartın olduğu için Freesync özelliği olur.

Teşekkür ederim dostum siparişi verdim yarın elimde olur inşallah :) Ups kargo ile gelecekmiş...

Ben de öyle düşündüm bir sürü özelliği var ve daha yeni çıkan bir model. FreeSync ile kullanmasam da DisplayPort olması bana yetecektir.

Teşekkür ederim dostum siparişi verdim yarın elimde olur inşallah :) Ups kargo ile gelecekmiş...

Ben de öyle düşündüm bir sürü özelliği var ve daha yeni çıkan bir model. FreeSync ile kullanmasam da DisplayPort olması bana yetecektir.
İncelemesini bekleriz:D Türkiye de ki diğer 144Hz FreeSync modellere göre, fiyat/performans oranı yüksek bir monitör.

Amazon.com'dan mı aldınız.

İşlemci ve Ekran kartını da aldığım bir satıcı var. Sürekli Amazon'dan ürün getiriyor. Amazon'daki fiyattan da daha ucuza satıyor. Nedenini de anladım aslında biraz şans ve bilgi gerektiriyor. Ufak bir kar ile satıyor.

Yani ürün Amazon ürünü ama ben bir aracı yardımıyla alıyorum. 850 TL'ye evime UPS kargo ile yolluyor :)

İncelemesini bekleriz:D Türkiye de ki diğer 144Hz FreeSync modellere göre, fiyat/performans oranı yüksek bir monitör.
Tabii ki ben de çok merak ediyorum. Yarın gelirse inşallah incelemesini yaparız. :)

Onun Dışında benimde almayı düşündüğüm Monitörlerden bir tanesi AOC G2460 PF modeli,tasarımı, ergonomisi ve kalitesinin diğer markalara daha iyi olduğunu düşünüyorum üstüne fiyatıda iyi ve yine üstüne 1 yıl da garanti desteği var. zaten 1 yıl kullanıpta bir sorunla karşılaşmadıysan, sonrasında arızayla karşılaşman 1000'de 1 olur galiba (y)

Tecpro garanti veriyor bu konuda ve bazı kişilere eğer uluslararası garantisi varsa 3 yıldır demiş, bazı kişilere 1 yıl demiş. Bana 1 yıl yeter de artar. Dediğiniz gibi monitör zaten 5-6 sene sorun çıkarabilecek bir parçadır. Bu zamana kadar hiç erken dönemde sorun çıkaran olmadı.

Herkes ürünün aşırı sağlam ve ağır olduğunu söylüyor. Bastırdığında falan gıcırtı gelmiyormuş. Bir de BenQ 144 Hz monitörlerde renkler çok soluktur ama Aoc'da daha iyiymiş. Görüş açısı da Asus'a göre daha iyi.
Şu kötü bu kötü diye yorum görmedim hiç. Dahili hoparlör vasat diyen olmuş zaten nerede olduğu bile gözükmeyen bir şeyden 7.1 performansı beklemek saçmalık olur :)

Profiller ile renk ayarı vs. yapılabiliyormuş. Yani istediğim kaliteyi elde edebiliriz. Uzun süredir monitör değişmemiştim bu güzel olacak gibime geliyor :D

İşlemci ve Ekran kartını da aldığım bir satıcı var. Sürekli Amazon'dan ürün getiriyor. Amazon'daki fiyattan da daha ucuza satıyor. Nedenini de anladım aslında biraz şans ve bilgi gerektiriyor. Ufak bir kar ile satıyor.

Yani ürün Amazon ürünü ama ben bir aracı yardımıyla alıyorum. 850 TL'ye evime UPS kargo ile yolluyor :)

Tabii ki ben de çok merak ediyorum. Yarın gelirse inşallah incelemesini yaparız. :)

Tecpro garanti veriyor bu konuda ve bazı kişilere eğer uluslararası garantisi varsa 3 yıldır demiş, bazı kişilere 1 yıl demiş. Bana 1 yıl yeter de artar. Dediğiniz gibi monitör zaten 5-6 sene sorun çıkarabilecek bir parçadır. Bu zamana kadar hiç erken dönemde sorun çıkaran olmadı.

Herkes ürünün aşırı sağlam ve ağır olduğunu söylüyor. Bastırdığında falan gıcırtı gelmiyormuş. Bir de BenQ 144 Hz monitörlerde renkler çok soluktur ama Aoc'da daha iyiymiş. Görüş açısı da Asus'a göre daha iyi.
Şu kötü bu kötü diye yorum görmedim hiç. Dahili hoparlör vasat diyen olmuş zaten nerede olduğu bile gözükmeyen bir şeyden 7.1 performansı beklemek saçmalık olur :)

Profiller ile renk ayarı vs. yapılabiliyormuş. Yani istediğim kaliteyi elde edebiliriz. Uzun süredir monitör değişmemiştim bu güzel olacak gibime geliyor :D

Yani o kadarda olacak, şimdi bu monitörden gidip kaliteli bir ses performansı beklemek hayalcilik olur, sadece günü kurtarmalık amaçlı işte ses sisteminde arıza oldu ne yapalım ne edelim derken, yeni sistemi alırken bununla idare edersin , Tecpro 1 yıl destek veriyor, donanımhaber'de konusu var. 1 yıldan sonra ücretli bakıyor.

Yani o kadarda olacak, şimdi bu monitörden gidip kaliteli bir ses performansı beklemek hayalcilik olur, sadece günü kurtarmalık amaçlı işte ses sisteminde arıza oldu ne yapalım ne edelim derken, yeni sistemi alırken bununla idare edersin , Tecpro 1 yıl destek veriyor, donanımhaber'de konusu var. 1 yıldan sonra ücretli bakıyor.
Biliyorum MühendisMurat ile konuştum o da bana 1 yıl dediler ama 3 yıl denilmiş başka birine. Bilmiyorum arayıp öğren demişti.

Saat 10-11 gibi gelir diye tahmin ediyorum monitör. Ups kargo diğer illerde saat 5'te toplu çıkış yapıyormuş o yüzden aynı gün gelemiyormuş. Neyse geçti gitti zaten 1 gün :)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı