AOC G2490VXA monitörde ghosting oluyor

Randower

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Üniversite öğrencisi
Profil Kapağı
1524136703
Aldığım monitörde ghosting sorunu var. UFO test yapınca en üsttekinde belli oluyor. İlk geldiğinde ortadakinde de vardı ama onu çözdüm ayarlarla oynayarak. Nasıl çözeceğim? DP port ile bağlıydım, HDMI ile de denedim bir şey değişmedi.
Ayarlarım bu şekilde;

gsa.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözemezsiniz çünkü bu anormal bir şey, veya arıza değil. Monitör yavaş bir monitör olduğundan ghosting oluyor. Tıpkı renk kalitesi, parlaklık, çözünürlük gibi ghosting de monitörün hızına bağlı bir özelliğidir.

Overdrive'ı güçlü'ye almışsınız, bir de ortalama'yı deneyin. Bazı monitörler en hızlı tepkime modunda yan etki yapabiliyor çünkü.

Bunun dışında yapacak bir şey yok.

Kontrast arttırın fakat görüntü kalitesi düşecektir.
Örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Çözemezsiniz çünkü bu anormal bir şey, veya arıza değil. Monitör yavaş bir monitör olduğundan ghosting oluyor. Tıpkı renk kalitesi, parlaklık, çözünürlük gibi ghosting de monitörün hızına bağlı bir özelliğidir.

Overdrive'ı güçlü'ye almışsınız, bir de ortalama'yı deneyin. Bazı monitörler en hızlı tepkime modunda yan etki yapabiliyor çünkü.

Bunun dışında yapacak bir şey yok.
Ayarı düşürdükçe ghosting artıyor. İlk aldığımda takar takmaz test yaptığımda sonuçlar kötüydü ayarlarla oynayınca daha iyi düzeye getirdim. Belki bilmediğim bir kaç ayar daha vardır diye sordum zaten.
Kontrast arttırın fakat görüntü kalitesi düşecektir.
Örnek video:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Kontrastı arttırdım 55 olarak kullanıyorum. Daha fazla arttırınca şablon sınırları gözükmemeye başlıyor.

Nasıl çözdünüz anlatır mısınız? Bende monitör aldığımda benzer durumla karşılaştığımda aynısını yapayım.
Youtube'da hiç türkçe kaynak yok. Rehber videoları çektiğim kanalıma videosunu atıcam biraz detaylıca anlatarak. Linkini bırakırım yarın.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı