Çözüldü AOC mi ASUS mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Çözüm
Kullanım amacınız nedir? Biri IPS diğeri TN panel çünkü.

AOC 24G2U şu an kullandığım monitör. Asus MG248QR ise 24G2U'yu almadan önce 25 gün kadar kullanıp iade ettiğim monitör. 24G2U genel olarak son derece iyi. IPS olduğu için renkler gayet iyi, film/dizi izlerken çok keyifli. Aynı şekilde oyunlarda da gayet başarılı, ghosting sorunu yok. Fakat 1 Ms modunu açarsanız parlaklık düşüyor diğer IPS monitörlerde olduğu gibi.

Asus MG248QR ise sadece oyun için iyi. Oyun dışında görüntü kalitesi o kadar kötü ki ben dayanamadım ve iade ettim. Çok kötü bir görüntü kalitesi var oyun dışında. Sadece oyun oynayacağım, yanında 2. bir monitör kullanacağım genel kullanım için diyorsanız alın. Bana şu an size bedava Asus MG248QR veriyoruz deseler kabul etmem, o derece iğrendim yani.

IPS panel monitörler ciddi anlamda gelişti. Bu saatten sonra hardcore rekabetçi oyuncular dışında TN panel alınmaması taraftarıyım.
Kutunun içeriğinden hangi kablolar çıktığını yazabilir misin ? Asus Strix GTX 1660 TI kullanıcısıyım ve arka tarafta sadece Display Port ve HDMI girişleri var.
Kutu içinden HDMI ve Display Port kablosu çıkıyor. Display Port kablosunu kullanmanızı tavsiye ederim.
İnternetten monitör almaya ailem pek sıcak bakmıyor. Vatan ın mağazasında bu monitör var fiyatı da uygun tercihim sanırsam bu monitörden yana olacak.
Size nasıl uygun geliyorsa öyle yapın hocam. Alırken ölü piksel testi yaptırmayı unutmayın. AOC C24G1 gayet iyi. Fakat gitmişken VIEWSONIC XG2405'e de bir göz atın bence eğer varsa gittiğiniz Vatan'da.

Bütçeme uygun olarak değerlendirdiğim monitörler bunlardı . Son cevaplarımda gösterdiğim C24G1 monitöründe karar kıldım. Fakat bir öneriniz var ise yazabilirsiniz

Evet bu monitör gayet güzel. Ben de AOC kullandım şu an bir süreliğine Arçelik TN kullanıyorum ve AOC çok güzel ürün yapmış. Benim ürün böyle ise senin alacağın mükemmeldir.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı