AOC Monitörde "Dikey Çizgi" sorunu

siberatör

Hectopat
Daha fazla  
01.12.2018 tarihinde Hepsiburada'dan teslim aldığım AOC 24V2Q model Monitör'de 1. ekteki fotoğrafta görüldüğü gibi dikey bir çizgi var. Monitörü ilk açtığımda var olan bu çizgiler, bir süre sonra 2. ekteki fotoğrafta görüldüğü gibi kendiliğinden düzeliyor. Bunun sebebi ne olabilir? Sorun hakkında bir fikri olan, nedenini bilen veya böyle bir sorunu yaşamış bir arkadaş cevap verirse çok memnum olurum; çünkü ürünü iade etmeyi düşünüyorum. Sorunun sebebinin ise kullandığım Asus Strix RX570 ekran kartıyla veya kullandığım HDMI kablo ile bir ilgisinin olduğunu düşünmüyorum; çünkü monitörü farklı cihazlar ve farklı kablolarla da denedim. Lütfen değerli bilgilerinizi esirgemeyin.

Screenshot_20181201-185047.png
Screenshot_20181201-235035.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Asus VP247T monitöre sahibim. Garip bir şekilde açılış kısmında ASUS yazarken bende de ölü pikseller gözüküyor. Ama sistemden görüntü vermeye başlayınca ne hikmetse yok oluyor.

Asus VP247T monitöre sahibim. Garip bir şekilde açılış kısmında ASUS yazarken bende de ölü pikseller gözüküyor. Ama sistemden görüntü vermeye başlayınca ne hikmetse yok oluyor.
Gerçekten ilginç bir durum açılışta var olan bu çizgiler bir süre sonra kendiliğinden geçiyor.

Kabloyu değiştirip deneyebilir misin.

@utkuversus Belki sadece tek renk vermekte sıkıntı yapıyordur iyice inceleyin.
Monitörün güç kablosunu da, HDMI kablosunu da değiştirdim yine de sorun devam ediyor.

@Hepsiburada ya değişim için mesaj yazdım umarım kabul ederler yoksa yeniden aldığımda fiyat farkı ödemek zorunda kalacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı