AOC Porsche design PD27s monitör ne zaman stoka gelir?

1600-1700 Civarında zam yapılmış benimkine 3000 değil :D Tam zamanında aldım çok şükür arkadaşım buldu bana gönderdi bir de dayanışmanın gücü.
Aynı durumu dün yaşadım. Gece yarısında İtopya' dan 7900tl' ye ASUS TUF Gaming 27" VG27AQ alacaktım fakat yaklaşık 1 saat boyunca denememe rağmen hata verip durdu. Bir kez daha denediğimde ise fiyati 10.500 olmuş...

Aynı durumu dün yaşadım. Gece yarısında İtopya' dan 7900tl' ye ASUS TUF Gaming 27" VG27AQ alacaktım fakat yaklaşık 1 saat boyunca denememe rağmen hata verip durdu. Bir kez daha denediğimde ise fiyati 10.500 olmuş...
Bende gördüm birkaç gündür piyasada 10.000 lira ya fırladı 7-8 civarından. Bu arada ben o monitörü 1 ay önce alıp iade ettim renkleri iyi değil ayarlayınca bir nebze iyi oluyor ama beyazları sarıya yakın diğer renkleri biraz yeşilimsi gösteriyor bilginiz olsun takıntısızsanız o konuda alın ama yoksa almayın 10K haketmiyor. Alıcaksanız da VG27AQZ modelini alın aynısının daha yeni çıkanı Z sizi daha çok güç tüketiyor söylemek istedim.

Bende gördüm birkaç gündür piyasada 10.000 lira ya fırladı 7-8 civarından. Bu arada ben o monitörü 1 ay önce alıp iade ettim renkleri iyi değil ayarlayınca bir nebze iyi oluyor ama beyazları sarıya yakın diğer renkleri biraz yeşilimsi gösteriyor bilginiz olsun takıntısızsanız o konuda alın ama yoksa almayın 10K haketmiyor. Alıcaksanız da VG27AQZ modelini alın aynısının daha yeni çıkanı Z sizi daha çok güç tüketiyor söylemek istedim.
10.000 TL bütçem yok maalesef 7 civarlarında bütçem var :(

Hımm. Ülkemizde satışı olmayan bir Odyssey familyası monitör.
Rtings bir kronik sorun belirtmemiş. Açıkçası beğendiğim söylemem gerek.
Overshoot olmaması da güzel.
DP ile 120Hz'de sadece 10 bit renk alınabiliyor. Senin pek kullanacağın bir ayar değil.
Genel haliyle güzel. Ülkemizde satışı olmadığı için 5K az veya çok diyemem.
Temiz ürünse alabilirsin.
-Sana önerdiğim monitörü zamanında almadın VA panel deneyimim bak alan kişinin yorumu burada. Bazen boş konuşuyorum gibi hissediyorum. Güzelim monitörü almadın.
Hocam AGON 27" PORSCHE DESIGN PD27S 170Hz' ı önerir misiniz? İnternette hakkında pek bilgi bulamadım, Gsync özelliği olup olmadığı bile paylaşılmamış. Eğer genel bir problemi veya eksiği yok ise 10 bit de olması ile ilgimi çekti doğrusu.

Hocam AGON 27" Porsche DESIGN PD27S 170Hz'ı önerir misiniz? İnternette hakkında pek bilgi bulamadım, G-SYNC özelliği olup olmadığı bile paylaşılmamış. Eğer genel bir problemi veya eksiği yok ise 10 bit de olması ile ilgimi çekti doğrusu.

Önermek mi?
Bugün fırsatım olsa evime alacağım ilk üründür kendisi.
Ben biraz görselliğe de önem veren biriyim. Tasarım olarak muazzam bir monitör.
Native olarak 8bit. Fakat +frc ile 10 Bit'e yükseltilmiş.
Adaptive Sync olduğu için G-Sync komplike olarak uyumlu çalışıyor.

Önermek mi?
Bugün fırsatım olsa evime alacağım ilk üründür kendisi.
Ben biraz görselliğe de önem veren biriyim. Tasarım olarak muazzam bir monitör.
Native olarak 8bit. Fakat +frc ile 10 Bit'e yükseltilmiş.
Adaptive Sync olduğu için G-Sync komplike olarak uyumlu çalışıyor.
Tasarımla pek ilgilenmeyen birisi olsam da benim de hoşuma gitti doğrusu. Genel olarak fazla IPS glow gibi bir problemi var mı bildiğiniz? Biraz tuzlu olsa da herhangi bir hatası yoksa tasarımı haricinde de güzel bir monitör gibi.

Tasarımla pek ilgilenmeyen birisi olsam da benim de hoşuma gitti doğrusu. Genel olarak fazla IPS glow gibi bir problemi var mı bildiğiniz? Biraz tuzlu olsa da herhangi bir hatası yoksa tasarımı haricinde de güzel bir monitör gibi.

IPS glow olağan bir şeydir. Lakin ne derece olduğu tartışılır o da şans meselesidir. Sende az bende çok olabilir. Konu sahibi arkadaş satın aldı.
Geldiğinde bir kullanıcı olarak ona da istediğinizi sorabilirsiniz.
Bu monitör konsept tasarıma sahip ender bir monitör.
Belki panel özellikleri "vaov" olmayabilir ama sonuç olarak AOC yatıyor altında. Agon için özel ilgi gösterdiğini biliyorum. Kalitesi farklıdır.
Hata derken kronik sorun soruyorsun.
Hayır hiç duymadım veya denk gelmedim. Olabilecek sorunlar üretim hatası olur ve şansa dayalıdır.

IPS glow olağan bir şeydir. Lakin ne derece olduğu tartışılır o da şans meselesidir. Sende az bende çok olabilir. Konu sahibi arkadaş satın aldı.
Geldiğinde bir kullanıcı olarak ona da istediğinizi sorabilirsiniz.
Bu monitör konsept tasarıma sahip ender bir monitör.
Belki panel özellikleri "vaov" olmayabilir ama sonuç olarak AOC yatıyor altında. Agon için özel ilgi gösterdiğini biliyorum. Kalitesi farklıdır.
Hata derken kronik sorun soruyorsun.
Hayır hiç duymadım veya denk gelmedim. Olabilecek sorunlar üretim hatası olur ve şansa dayalıdır.
Tamamdır hocam teşekkürler.
@Specialagent58 hocam memnun musunuz monitörden? Genel olarak karşılaştığınız bir problemi var mıdır?

Bugün itopya ankara mağazasından satın aldım çokça yardımcı oldular. Satış sonrası ölü piksel vs kontrol ettik herhangi bir sorun yok şimdilik. Uzun vadede deneyimim yok. Ancak 1 aydır bu özelliklerde bir monitör bulamazken stoğu ilaç gibi geldi. Ayrıca baya premium hissettiriyor kalitesi. İlk deneyimim olumlu.

Dosya Ekleri

• 16856439908808355459594427355903.jpg
    16856439908808355459594427355903.jpg
    48,1 KB · Görüntüleme: 36

Geri
Yukarı