Dell S2721DGFA vs. AOC AGON Pro PD27S Porsche Design

Voxies

Picopat
Daha fazla  
Dell S2721DGFA'yı Hepsiburada platformundaki Beta Plus isimli satıcıdan aldım, arızalı çıktı ve iade ettim. Monitörün 27 inç halini başka satan maalesef yok. İkinci el keza alabilirim. Dell S2721DGFA sRGB %133 olurken AOC AGON Pro PD27S sRGB %99. Ağırlıklı olarak kurgu ve tasarım (baskı vs. olarak değil) odaklı çalışıyorum. Ekran kartım RTX 4080 olduğu için haliyle 2K IPS kaçınılmaz oluyor. Hangisini tavsiye edersiniz? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
sRGB değeri standart olarak bir ekran yüzeyinde %99'dur zaten. Bunun ötesi renk uzayının genişlemesi demektir. Aradaki farklı karşıdan bakınca kolay kolay anlayamazsın.
Dell'in gray ve Black uniformaty puanı rtings incelemesine göre çok zayıf kalıyor. Bunun nedeni NanoIPS olması. Yani nanoıps aslında paneli güçlendirmiyor. Bu yanlış bir algıydı.
Sadece 2 sene önce ucuz diye F/P potasına oturdu ve önerim oldu hep. Artık daha iyileri mevcut.

İşiniz için AGON 27" AG275QXN/EU 165Hz 1ms HDMI DP USB 3.2 HDR400 FreeSync Premium QHD VA Gaming Monitör | ITOPYA bunu tercih edebilirsiniz.

Renkleri epey güzeldir. Alanlara da danışabilirsin.

sRGB değeri standart olarak bir ekran yüzeyinde %99'dur zaten. Bunun ötesi renk uzayının genişlemesi demektir. Aradaki farklı karşıdan bakınca kolay kolay anlayamazsın.
Dell'in gray ve Black uniformaty puanı rtings incelemesine göre çok zayıf kalıyor. Bunun nedeni NanoIPS olması. Yani nanoıps aslında paneli güçlendirmiyor. Bu yanlış bir algıydı.
Sadece 2 sene önce ucuz diye F/P potasına oturdu ve önerim oldu hep. Artık daha iyileri mevcut.

İşiniz için AGON 27" AG275QXN/EU 165Hz 1ms HDMI DP USB 3.2 HDR400 FreeSync Premium QHD VA Gaming Monitör | ITOPYA bunu tercih edebilirsiniz.

Renkleri epey güzeldir. Alanlara da danışabilirsin.
Peki Porsche design ile Agon VA panel arasında seçim yapsaydınız hangisini seçerdiniz? Porsche design 350cd:m, va panel 400

Son düzenleme:
Peki Porsche design ile Agon VA panel arasında seçim yapsaydınız hangisini seçerdiniz?

Zor soru.
IPS panel genel olarak tercihim olduğu için PD olanı modelini alırdım.
Hem panel modeli hem tasarım olarak seçimim olurdu.

Fakat Agon VA monitör çok başarılıdır. Kullanıcıyı asla üzmez. Sadece VA paneldeki ms değerinde ki yavaşlıktan ötürü Motion blur var biraz. Bunu FPS oyunlarında fark edersin. Genel kullanımda on numara bir monitör.

Zor soru.
IPS panel genel olarak tercihim olduğu için PD olanı modelini alırdım.
Hem panel modeli hem tasarım olarak seçimim olurdu.

Fakat Agon VA monitör çok başarılıdır. Kullanıcıyı asla üzmez. Sadece VA paneldeki ms değerinde ki yavaşlıktan ötürü Motion blur var biraz. Bunu FPS oyunlarında fark edersin. Genel kullanımda on numara bir monitör.
Peki 400 cd:m ile 350 cd:m arasında ciddi bariz farklar olur mu hocam sizce? Dell ve Agon VA panel 400 fakat Porsche Design PD27S 350 cd:m..

Peki 400 CD: M ile 350 CD: M arasında ciddi bariz farklar olur mu hocam sizce? Dell ve Agon VA panel 400 fakat Porsche Design PD27S 350 CD: M.

50CD'nın farkı olur ama aşırı parlak alanda olur. Direkt güneşin vurduğu aydınlık bir ortamda monitör kullanıyorsan ekran yansıma yapar ve karanlık bir görüntü oluşur.
HDR kullanmak gerekebilir o tür durumlarda.
HDR'ninde iyi performans verdiği parlaklık 400 olmalı. PD burada biraz file veriyor.

Alınmama nedeni olamaz. Kullanıcının kriteri varsa seçmeyebilir.
İş odaklı olduğu zaman bazı alanlarda ufak detaylar önemli rol oynar. Kullanıcı aşırı parlak bir ekran arıyorsa alternatif bakmalıyız ya da bütçe yükseltilmeli.

İkisininde HDR400 yazıyor aslında fakat güneşin vurduğu yerde kullanımda dediğiniz gibi belki sıkıntı çıkabilir. 13K bandında peki alternatif var mıdır sizce?
50CD'nın farkı olur ama aşırı parlak alanda olur. Direkt güneşin vurduğu aydınlık bir ortamda monitör kullanıyorsan ekran yansıma yapar ve karanlık bir görüntü oluşur.
HDR kullanmak gerekebilir o tür durumlarda.
HDR'ninde iyi performans verdiği parlaklık 400 olmalı. PD burada biraz file veriyor.

Alınmama nedeni olamaz. Kullanıcının kriteri varsa seçmeyebilir.
İş odaklı olduğu zaman bazı alanlarda ufak detaylar önemli rol oynar. Kullanıcı aşırı parlak bir ekran arıyorsa alternatif bakmalıyız ya da bütçe yükseltilmeli.

İkisinin de HDR400 yazıyor aslında fakat güneşin vurduğu yerde kullanımda dediğiniz gibi belki sıkıntı çıkabilir. 13K bandında peki alternatif var mıdır sizce?

HDR 400 sertifikalı.
Güvendiğimiz bir monitördür.

AOC Agon AG325QZN/EU Monitör bu da 240Hz olan modeli.

HDR 400 sertifikalı.
Güvendiğimiz bir monitördür.

AOC Agon AG325QZN/EU Monitör bu da 240Hz olan modeli.
Hocam 31 inçe çıkmak istemiyorum yoksa dediğiniz gibi Dellin o modeli direk alınabilir. Rekabetçi oyunlarda oynadığım için ara sıra çok büyük gelecektir.

Hocam 31 inçe çıkmak istemiyorum yoksa dediğiniz gibi Dell'in o modeli direk alınabilir. Rekabetçi oyunlarda oynadığım için ara sıra çok büyük gelecektir.

Rekabetçi oyun için en önemli faktör Hz'dir.
Burada konuştuklarımız FPS oyunlarında önemli faktör sayılmazlar.
HDR desteği ve parlaklığı yüksek olmayan TN panel kullanıyor E-sporcular. Bu durumdan onlar yakınırdı ama etkilemiyor.
PD iyi bir monitör.
Rekabetçi oyunlara önem veriyorsan 360Hz monitör de alınabilir. Bütçen yetiyor çünkü.

AOC Agon AG275QZN/EU Monitör 240Hz modelinin 27 inç familyası.

Geri
Yukarı