Aöf üniversite hangi illerde var?

Ama yeterli bir puan almam gerekiyor değil mi hocam bir de düşük puan aldığımda Tekirdağ merkezi tercih etsem bile bile sistem beni Tekirdağ merkeze göndermeyebilir değil mi yani puanım düşük diye istediğim ile yerleşemeyebilirim.
AÖF'de şehir diye bir şey yok. Yani bir kampüs varmış gibi düşünme:) Sadece bölümün puanı var. Senin istediğin X bölümüne girmen için alacağın bir puan var. Bu Tekirdağ'daki sen için de aynı Bayburt'taki Ahmet için de aynı İstanbul'daki Mehmet için de aynı:) Sen Tekirdağ bürosuna kayıtlı olacağın ve adresini ve sınav merkezini Tekirdağ seçeceğin için bütün sınavlara Tekirdağ'da gireceksin. Mezun olduğunda da diplomanı Tekirdağ AÖF bürosundan teslim alacaksın.
Arkadaşlar bir de AÖF derslere katılmak İnternetten mi oluyor sınıfa falan gitmiyoruz değil mi yani İnternet üzerinden oluyor.
İnternet üzerinden derslere katılabilirsin ama ders devam zorunluluğu yok. Bazı bölümler hariç. Sadece sınavlara girmen ve geçer notlar alman yeterli olur.

Aöf'de şehir diye bir şey yok. Yani bir kampüs varmış gibi düşünme:) sadece bölümün puanı var. Senin istediğin X bölümüne girmen için alacağın bir puan var. Bu Tekirdağ'daki sen için de aynı Bayburt'taki ahmet için de aynı İstanbul'daki Mehmet için de aynı:) sen Tekirdağ bürosuna kayıtlı olacağın ve adresini ve sınav merkezini Tekirdağ seçeceğin için bütün sınavlara Tekirdağ'da gireceksin. Mezun olduğunda da diplomanı Tekirdağ aöf bürosundan teslim alacaksın.

İnternet üzerinden derslere katılabilirsin ama ders devam zorunluluğu yok. Bazı bölümler hariç. Sadece sınavlara girmen ve geçer notlar alman yeterli olur.

Hocam bir de derslerde bireysel öğrenme diyor, o ne oluyor? Yani bir sınıfın içinde mi oluyor yoksa bütün dersler internetten mi oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam bir de derslerde bireysel öğrenme diyor o ne oluyor yani bir sınıfın içinde mi oluyor yoksa bütün dersler internetten mi oluyor?
Hiç bilmiyorum. Yani hiç gereksinim duymadım. AÖF'nin iletişim hattından ulaşarak sorabilirsin bunu. Ben sadece sınav yaklaşırken derslere çalıştım ve geçtim o kadar. Sadece bir iki kilit noktası var onlara dikkat etmek yetiyor bence.

Hiç bilmiyorum. Yani hiç gereksinim duymadım. Aöf'nin iletişim hattından ulaşarak sorabilirsin bunu. Ben sadece sınav yaklaşırken derslere çalıştım ve geçtim o kadar. Sadece bir iki kilit noktası var onlara dikkat etmek yetiyor bence.

Hocam çok soru sordum kusura bakmayın ama puanı aldımı Tekirdağ'daki aöf bürosuna gidip kayıt yaptıracağım değil mi sonrada başlayacağım değil mi yüksek puan olmuş düşük puan olmuş önemli değil bir tek bölüm için hangi puan gerekiyorsa o puanı aldımı başlanıyor değil mi?

Hocam çok soru sordum kusura bakmayın ama
Rahat ol. Bildiğim kadarıyla anlatıyorum ben de sorun yok;)

Bak aşağıdaki linkte söylediğine göre puan aldıktan sonra tercih etmen gerekiyor. Sonrasında büroya gidip kayıt işlemlerini yaptırman gerekiyor.

Rahat ol. Bildiğim kadarıyla anlatıyorum ben de sorun yok;)

Bak aşağıdaki linkte söylediğine göre puan aldıktan sonra tercih etmen gerekiyor. Sonrasında büroya gidip kayıt işlemlerini yaptırman gerekiyor.

Bölümü mü tercih etmem gerekiyor.

Bölümü mü tercih etmem gerekiyor.
AÖF Fakültesinden ilgili bölümü tercih edip tercih formunu dolduracaksın anladığım kadarıyla. Sonrasında tercihin geldiğinde de büroya gidip kayıt yaptırıp öğrenci belgeni alabilirsin. Sonrasında da zaten sınavlar vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı