AÖL Kredi Sistemi nasıl işliyor?

calypso1

Decapat
Dil öğrencisiyim, 12. sınıfa geçtim. Okulda İngilizce ve 2 saatlik Temel Matematik hariç diğer tüm dersler gireceğim sınava yönelik değil. (TYT ve YDT'ye gireceğim fakat sözel anlamda sadece AYT dersleri görüyorum okulda) YDT'de konu eksiğim yok sayılır, 2021'den 2023'e kadar olan YDT sınavlarını çözdüm ve hepsinde 70+ net yaptım, dolasıyla YDT'de pek fazla açığım yok. Bu sebepten dolayı da açık lise'ye geçip TYT'deki eksiklerimi kapatmak istiyorum.

Birkaç güne Halk Eğitim'e gidip bu soruları onlara da soracağım, fakat benim durumda olup açığa geçen deneyimli kişilerden de bilgi almak istiyorum.

Benim son 3 senenin OBP'si 77. Ancak 9. sınıfta psikolojik ve birtakım sebeplerden dolayı dersleri salmıştım ve 9. sınıf ortalamam düşük gelmişti. Matematik'te 9. sınıf ortalamam rezalet mesela, 25.6. Diğer derslerde de ortalamam pek yüksek gelmemişti. Ancak 10. sınıf ve 11. sınıfta genel itibarıyla ortalamayı toparladım. (10. sınıf ortalamam 73 ve 11. sınıf ortalamam 93,5)
Merak ettiğim konu şu, 9. sınıfta açık öğretimde bildiğim kadarıyla matematik zorunlu ve kredisi 6. Şimdi açığa geçersem bunlar tekrar hesaplanacağından dolayı ortalamam düşer mi? Okul gerçekten bana vakit kaybı geliyor ve 11. sınıftayken ders çalışmaktan diğer çoğu şeye vaktim bile kalmıyordu. 12. sınıfta okuldan devam edersem yüksek ihtimalle okul sınavlarına çalışmaktan TYT'ye vakit kalmayacak. Açığa geçersem ise TYT ve YDT çalışmak için bolca vaktim olacak.
Ortalamam düşer mi veya artar mı, kredim ortalama olarak kaç olur? Artmasına da gerek yok sabit kalsa benim için yeter fakat 9. sınıftaki rezil notlardan dolayı içime kurt düştü.
Bunu okuyup cevaplayan kişilere şimdiden teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı