AÖL kredi sistemi nedir?

Troll Face

Hectopat
Arkadaşlar şu an 11.sınıfa giden bir eşit ağırlık öğrencisiyim. 9. ve 10. sınıfta dersleri çok fazla dinlemediğim için OBP biraz düştü. Ancak 11. sınıfa gittiğim için günde 5 saat ders çalışarak yavaştan sınava hazırlanmayı düşünüyorum. Bu planı hafta sonu uygulayabiliyorum ancak hafta içleri okuldan eve gelince bana 6 saat kalıyor. Yeme içme derken 4-5 saat kalıyor. Ancak maalesef ben bir robot değilim ve aralıksız bu kadar ders çalışmak bana çok yorucu ve verimsiz gelir. Peki açık öğretim lisesi hangi mantıkla çalışır, kredi sistemi nedir, 2.dönem açığa geçsem kaç kredi ile başlarım, zorunlu dersler kaç tane ve nelerdir? Bu sorularımı cevaplarsanız çok sevinirim. Meslek derslerim yok Anadolu lisesine gidiyorum. 9.sınıf ortalamam 84.10.sınıf ortalamam ise 82. Şu an not ortalamam 86.

@LAPSEKİLLİ BIG SMOKE

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba,
Açık lisede belirli bir kredi şartı var mezun olmak için ve o kredi de 170 kredidir. Açık lisede başarılı olduğun derslere göre kredi alıyorsun. Zorunlu dersleri tam bilemiyorum da genel kültür dersleri ortak ders olarak geçiyor. O konuda da yanlış yönlendirmek istemem.

Merhaba,
Açık lisede belirli bir kredi şartı var mezun olmak için ve o kredi de 170 kredidir. Açık lisede başarılı olduğun derslere göre kredi alıyorsun. Zorunlu dersleri tam bilemiyorum da genel kültür dersleri ortak ders olarak geçiyor. O konuda da yanlış yönlendirmek istemem.

Merhaba, mesajıma cevap verdiğiniz için teşekkürler. Peki ben şu an 2.dönem açık liseye geçsem kaç kredi ile başlarım? Mesela dersler ve krediler yazıyor ancak 85 alırsan şu kadar kredi falan demiyor. Yani dersi geçince otomatik olarak o kredinin tamamını alıyoruz değil mi?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı