Çözüldü AÖL zorunlu derslerim kaldı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

ERİLYY

Centipat
Daha fazla  
Açık lise okuyorum kredim 198 tamamlandı geçti bile fakat 9 tane zorunlu dersim kaldı ve bunlara nasıl gireceğimi bilmiyorum. 22 Aralıkta sınavlar başlıyormuş galiba o sınavlara girdiğim zaman zorunlu derslerimde tamamlanmış olmaz mı? Olmuyor ise nasıl olacak Online sınav falan mı yapacaklar?

Çözüm
Ders seçimi yaparken o dersleri seçmediniz mi? İşte sınavına gireceksiniz. Hepsini geçerseniz de zorunlu dersiniz kalmayacak. Ya muaf olacaksınız ya da başaracaksınız. Muaf olma şartı da bir dersin sınavından üç kere kalmaktır, üç kere kaldıktan sonra muaf oluyor ve o dersi tekrar görmüyor, kredisini almıyorsunuz ancak dersin yanındaki sayıda yıldız olan derslerden muaf olamıyorsunuz. O dersleri başarmak mecburiyetindesiniz.
Ders seçimi yaparken o dersleri seçmediniz mi? İşte sınavına gireceksiniz. Hepsini geçerseniz de zorunlu dersiniz kalmayacak. Ya muaf olacaksınız ya da başaracaksınız. Muaf olma şartı da bir dersin sınavından üç kere kalmaktır, üç kere kaldıktan sonra muaf oluyor ve o dersi tekrar görmüyor, kredisini almıyorsunuz ancak dersin yanındaki sayıda yıldız olan derslerden muaf olamıyorsunuz. O dersleri başarmak mecburiyetindesiniz.

Çözüm
Yok dersleri seçtim zaten hocam. Zorunlu dersler vardı sadece başka yoktu hepsini seçtim direkt. Sadece anlamadığım onların sınavına Online mı yüz yüze mi gireceğimdi. Teşekkür ederim.

Yeni konular

Geri
Yukarı