Aorus 15P KC deneyimim

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yaptım yeniden başlatıp deniyorum hocam.
Bence 90 derece sınır yeterli. Zaten 70W gibi bir tüketimde 90 derece oluyor. Çoğu oyun 70w tüketmez bile. Ayrıca fan hızlarınızı artırmayı deneyebilirsiniz.
O ayarı değiştirdikten sonra yeniden başlatırsanız ayar varsayılana döner. Yeniden başlatmamanız gerekli.

Fark ettim hocam 3E ayarladım yeniden ama her türlü oluyor Turbo fanda deniyorum son kez.

Yine yedim ühüü.

Neyse artık 5-6 yıl sonra bozulunca laptop alır mıyım 10 defa düşünürüm

Fark ettim hocam 3E ayarladım yeniden ama her türlü oluyor Turbo fanda deniyorum son kez.

...

Yine yedim ühüü.

Dert edilcek bir durum yok aslında.
90 dereceyi 70w tüketimde görüyor. Normal hatta piyasaya göre iyi bile denebilir. Daha iyisi için termal macunu değiştirmeniz lazım.
45W tüketimde 2.88GHz hızda takılmasının sebebi Power Limit ayarlarından.
Control Center üzerinden ilk sayfadaki CPU kademesini BOOST ayarlarsanız 62W PL1 ile sıkıntı yaşamazsınız.
Sentetik testler işlemciyi %100 yüke sokuyor. Piyasada bulunan nerdeyse hiç bir oyun bu kadar yük bindirmez işlemcinize.

Anladım teşekkürler hocam

Peki hocam bilgisayarı 45watta test edemez miyim?

Anladım teşekkürler hocam

Peki hocam bilgisayarı 45watta test edemez miyim?
XTU ile TURBO Power MAX ve TURBO Short Power MAX seçeneklerini 45W ayarlayıp deneyebilirsiniz. Bu ayar normalde ThrottleStop ile TPL sekmesinden de yapılabiliyor ancak ben ne hikmetse bu turbo power limitleri için randuman alamadım ThrottleStop sekmelerinden.

Tamamdır hocam PC açınca deneyeceğim.

@osos11 hocam yine merhabaa sanırım kesin çözüm buldum.

Burada target temp var 87 olduğu için throttle yiyor olabilir miyiz acaba denemedim uygulamayı yükleyince mavi ekran yedim sildim geri customizeden 95'lere çıkarsak acaba çözülür mü?

Bu arada son mesajınıza cevap vermeyi unutmuşum kusuruma bakmayın

Son düzenleme:

Sıcaklık ile ilgili olduğunu sanmıyorum zira 70-80 derece arasında da meydana geliyor ve meydana gelirken termal ile ilgili bir sorun bildirmiyor. Sadece EDP/Other yanıyor bir anda.

Eklediğiniz görüntüyü göremiyorum.

Olur mu, ne kusru!

Ben kendi cihazımın termal macununu değiştirdim. Eskiden 90 derecede termal kısma yaşıyordu işlemci. Termal kısma yaşarken bile EDP kısma olabiliyordu. O limit ekranı kırmızılarla doluyordu. Termal macun değiştirdikten sonra sıcaklık ile ilgili hiç sıkıntım kalmadı. Sadece EDP devam ediyor.

A

Anladım hocam o zaman boş verelim gitsin bu arada hangi termal macunu kullandınız 4-5 ay sonra ben de yenileyeceğim de.

A

Anladım hocam o zaman boş verelim gitsin bu arada hangi termal macunu kullandınız 4-5 ay sonra ben de yenileyeceğim de.

@Singua
PTM7950 diye geçiyor. Forumda konular ve tartışmalar mevcut. Pumpout effect denilen bir mevzudan da bahsediyorlar.

Ben şurda ufak bir deneyimimden bahsettim. Bir göz at derim.
Ürün güncel olarak nereden alınır emin değilim konuları biraz taramalısın.

Tamamdır hocam teşekkürler bakayım bir

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…