Çözüldü AORUS 15P laptopa 970 EVO Plus taktıktan sonra oyunlarda aygıt bağlantıları kopmaya başladı

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

nc.abidin

Hectopat
Daha fazla  
SSD veya HDD modeli
Samsung 970 EVO Plus
Ekran kartı
Nvdia RTX 3060 laptop
İşlemci
i7 10870h
Gigabyte Aorus 15P KC cihazıma Samsung 970 EVO Plus SSD satın aldım ve cihazın genel temizliğini yapıp, termal macununu değiştirip SSD'yi taktım. Yalnız tanımlayamadığım değişik bir sorunum oluştu.

Sistem.jpg

Laptop.jpg

10-15 dakika Need for Speed™ Heat - MotoGP™20 ve Cyberpunk 2077 oynadıktan sonra bir anda laptop kafayı yiyor. Klavye ve mouse bağlantısı kopuyor, ses sisteminden cızırtı geliyor ve bir anda kesilip geri geliyor. Laptopun kendi klavyesindeki tuşlar çalışıyor ama anlık işlememezlik de yapabiliyor.

NeedForSpeedHeat_2024_01_31_14_03_57_295.jpg

Cyberpunk 2077.jpg

Bu sorun Hades oynarken gerçekleşmedi.

Sistem fazla ısınıyor desem, cihaz yeni SSD takılmadan önce de ısınıyordu ve fanlar temiz bile olmamasına rağmen böyle bir sorun yaşamadım.

Son olarak SSD sıcaklığı Samsung Magician üzerinde 61 derece ve normal olarak gözüküyordu.

Ek bilgi olarak oyunu kapattıktan 1-2 dakika sonra klavye ve mouse'un usb'sini çıkarıp geri taktım ve tekrar normal olarak çalışmaya başladı. Kablosuz kulaklığım da tekrar aktif hale geldi.

Cihaz'daki ikinci ssd'yi (orijinal ssd) çıkardım ve sorun çözüldü.

Aourus 15P KC cihazına ikinci ssd takmak bu tarz sorunlara neden olabiliyormuş. Kronik bir sorun anladığım kadarıyla.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı