AP: Türkiye ile müzakere ihtimali kalmadı

Ermeni soykırımı ve Kıbrıs sorununda kendi çıkarlarına göre davranılmasını istemişler. Sence bu kabul etmemiz gereken bir durum mu?
Ermeni Soykırımı, güçlü iraden varsa ve bu iddianın tarihsel gerçekliği yoksa tersine çevirebilirsin.
KKTC de bağımsız bir devlet. Kendi kararını kendisi versin.
Bu arada AB üyeliği şart değil. Ben sosyalist bir birlik içinde olmayı isterim.
Ama Türkiye siyaseti onyıllardır AB'nin kapısında yatıyor. Bunun için onlarca yıl harcanan emeğe mevcut iktidar bile zamanında dahil oldu. Ama son 6-7 yıldır çarketti. Sonuç ne oldu?
Bağımsız bir ekonomi modelimiz mi var, bilakis adamların çöplüğü durumundayız.
Bunları mı düzeltmemiz gerekiyor. Türk vatandaşı olduğuna eminsin değil mi?
  • Ankara'ya bir kez daha "Ermeni soykırımını tanı" çağrısında bulunulurken, Erivan ile Ankara arasındaki son zamanlarda yürütülen diyaloğun olumlu görüldüğü de belirtiliyor.
  • Türkiye ve AB'nin Kafkasya, Suriye, Irak ve Libya politikalarının "çeliştiği" not ediliyor. Ankara'nın Suriye ve Irak topraklarındaki askeri operasyonları kınanıyor.
  • Raporda Yunanistan ve Kıbrıs Cumhuriyeti ile "tam dayanışma" mesajı verilirken, Ankara'ya da "Kıbrıs'ta iki devletli çözüm önerisinden vazgeç" mesajı veriliyor.
Bu politikalarda ne durumdayız?
Kendimizi haklı görüyor muyuz? Görüyorsak orada gidip kanıtlarıyla bu iddiaları çürütebiliyor muyuz?
Konu sen ben değiliz. Kişisel tartışmaya girmem.
Basiretsiz bir iktidarın bize hayatı cehenneme çevirdiği gün gibi ortada. Kendi içimize kapanıp kendimize yetecek durumda mıyız? Veya alternatif ve daha insani bir birlik içinde miyiz?
Bu soruların hepsinin cevabını hepimiz biliyoruz: Hayır...

Son düzenleme:
Ermeni soykırımı yoktur, bu iftiradır demek neden bu kadar zoruna gidiyor hocam anlamadım.
Kişisel tartışmaya ne gerek var da konuda bir sürü madde var. Ülke siyasetinin hepsiyle ilgilenmesi lazım.
Siz neden bu madeyle ilgili benim görüşüme takılıyorsunuz?
Konuyla ilgili net bilgim yok. Bu konuda karşı taraf arşivlerden bazı belgeler sunup iddiada bulunuyor, devlet tarihçileri görevlendirip kanıtlarıyla çürütebiliyorsa ortada sorun kalmaz.

"Raporda ayrıca, Türkiye'nin Rus sermayesine sığınak olmaktan vazgeçmesi talep ediliyor." kısmı beni fena halde bağırttı. Kendileri gaz akışını kesebildi mi ki bize sığınak diyor?

"Raporda ayrıca, Türkiye'nin Rus sermayesine sığınak olmaktan vazgeçmesi talep ediliyor." kısmı beni fena halde bağırttı. Kendileri gaz akışını kesebildi mi ki bize sığınak diyor?
Ruble olarak ödemeye başlıyorlar. 😂
Zaten AB'ye almayacaklar, ne kopartsak kardır mantığıyla taleplerde bulunuyorlar.

Akp ile hiçbir alakası yok ülkenin çoğu Müslüman olduğu için ve genç nüfusumuzun çoğu AB ülkesinden fazla olduğu için almazlar.

Akp ile hiçbir alakası yok ülkenin çoğu Müslüman olduğu için ve genç nüfusumuzun çoğu AB ülkesinden fazla olduğu için almazlar.
Muslumanlik hakkinda yorumunuz dogru ancak sansin hic olmamasi direkt AKP ile ilgili.

Geri
Yukarı