Apartmanda fiber olmasına rağmen eve çekilmedi

Apartmanda TT fiber için kutusu da var. Evime gelen kurulum ekibi bunun için elektrikçi ile görüşün, dairenize fiber getirin dedi. Bunu siz yapmıyor musunuz diye sorduğumda ise yok elektrikçi ile görüşün dedi. Evime fiber kablosu çekmek için ille bireysel elektrikçi ile mi konuşmalıyım? Bu da ayrıca masraf demek. Türk Telekom kendi ekipleriyle hallediyor mu? Öneriniz nedir?
Kutudan eve kadar kabloyu Türk Telekom ekibi çekmişti bizde, elektrikçi zarar verebilir fiber kabloya.

Kutudan eve kadar kabloyu Türk Telekom ekibi çekmişti bizde, elektrikçi zarar verebilir fiber kabloya.

Service PROVIDER Servis sağlayıcılar Türkiye'de eğer bir apartmanda yoksa oy toplayıp da bunu sunup getirtebilirler tabi apartmana eve değil bireysel olarak , fakat bu işler de uzman olan birisi de bilir ki Bu fiber işleri Servis sağlayıcının keyfindedir , Türk Telekom yıllarca fahiş fiyatla inanılmaz paralar kırmıştır duysanız dudağınız uçuklar ADSL2+ Bakır hat üzerinden PSTN DSLAM bu PSTN bildiğin düz telefon hattıdır yani bildiğin hat çekmeden 2021 yılına kadar deli paralar kırmıştır 1950'lerin telefon hatları üzerinden .

Seninki apartmandan eve haliyle de sana ne yazık ki kuruluma gelen Telefoncu kılıklı ayak yapmış argo tabir .

Ya elektrikçi çağır ya bilgisayarcı ya da kendin yap ya da Sinir harbine strese girmeye hazırlıklı ol ve müşteri temsilcisi şu bu uğraş.

Son düzenleyen: Moderatör:
Service PROVIDER Servis sağlayıcılar Türkiye'de eğer bir apartmanda yoksa oy toplayıp da bunu sunup getirtebilirler tabi apartmana eve değil bireysel olarak , fakat bu işler de uzman olan birisi de bilir ki Bu fiber işleri Servis sağlayıcının keyfindedir , Türk Telekom yıllarca fahiş fiyatla inanılmaz paralar kırmıştır duysanız dudağınız uçuklar ADSL2+ Bakır hat üzerinden PSTN DSLAM bu PSTN bildiğin düz telefon hattıdır yani bildiğin hat çekmeden 2021 yılına kadar deli paralar kırmıştır 1950'lerin telefon hatları üzerinden .

Seninki apartmandan eve haliyle de sana ne yazık ki kuruluma gelen Telefoncu kılıklı ayak yapmış argo tabir .

Ya elektrikçi çağır ya bilgisayarcı ya da kendin yap ya da Sinir harbine strese girmeye hazırlıklı ol ve müşteri temsilcisi şu bu uğraş.
Reis sakin ol.

Burada bari mağdurları bilgilendireyim diyorum , mesele bu Sosyal medya ve Influencer Fenomen 2011 yılları ve sonrası artık 2020'li yılları geçtiğinde artık o da güç algısı uygulamasına dahil edilmiştir , Nasıl avukat hakim savcı polis gibi baskın otorite figürü + siyasetçi politikacı gibilerinin yanı sıra bir cemaatin tarikatın ileri gelenlerinden olmakta bu tip davranışsal ve eylemsel bozukluklara maruz kalmamak için şarttır ülkemizde de sosyokültürel vaziyet böyledir.

Evet bu oldukça geri ve bir o kadar tribal milletlerin toplumsal rutinleridir tamam eyvallah da bizim milletimiz de böyledir ve yapacak bir şey yok
Dediğim gibi bu küfür meselesine yüzünüze edilmedikçe canınız sıkılmıyorsa sorun yok ama arkanızdan edilen küfrü de takıyorsanız yukarı da ki meslek gruplarından ya da oluşumlardan artık tüzel varlık neyse dahil olmanız bu sorunu ortadan kaldırır

Bu ülke de yaşıyorsanız bu ülkenin yaşantısına da ucundan kenarından adapte olmak zorundasınız

Karakterinize uymuyorsa da yapacak bir şey yok bunları yaşamak zorunda olduğunuzu kabulleneceksiniz

Örneğin ben kabulleniyorum çünkü biliyorum herkes bunları hayatın olağan sıradan akışında normalleştirecek toplumsal rutinlerin bir parçası yapacak ve aykırı olana tavır olacak

Çok haklısınız aslında hocam. Tabii ki bu mümkün fakat olur yol bırakılmıyor.

Kurulum ücreti olmaması sebebi ile netspeed seçtim hocam :) Durum şu ki 2 kere aradım durum hakkında. Bu onların görevi eve çekmeleri gerekmez mi diye. Dediler ki eve kendiniz yapmanız lazım o işlemi, onlar sadece mevcut olan hat üzerinden işlem yapıyorlar. Konuştuğum kişiler de netspeed müşteri hizmetleri.

Hocam her şeyi geçtim bakın parası falan filan değil. Yıl olmuş 2023 bizim hala uğraştığımız şey düzgün bir internet kullanımı. Alt yapı sağlayıcısı siz kendiniz bağlayın biz sonra gelip kurulumu yaparız deme lüksünü nasıl bulabiliyor? 2023'te uğraştığımız işler çok sinir bozucu.

Çok haklısınız aslında hocam. Tabii ki bu mümkün fakat olur yol bırakılmıyor.

Kurulum ücreti olmaması sebebi ile netspeed seçtim hocam :) Durum şu ki 2 kere aradım durum hakkında. Bu onların görevi eve çekmeleri gerekmez mi diye. Dediler ki eve kendiniz yapmanız lazım o işlemi, onlar sadece mevcut olan hat üzerinden işlem yapıyorlar. Konuştuğum kişiler de netspeed müşteri hizmetleri.
Netspeed kurulum ücreti almıyor mu? Bilmiyordum bunu. Fibere özel olabilir mi durum?

Ayrıca şu an hizmet alıyor musunuz Netspeed'den? Ben VDSL hizmet alıyorum bana ücretsiz geçiş yapıyoruz aktif olduğunuzda fiber kabininiz demişti yetkilinin biri. Bizde ftth altyapı aktif ama vaktim olmadığı için çağıramıyorum. Bu sebeple VDSL ile devam ediyorum. Bir daire geçmiş şimdiye kadar fibere.

Eğer kablo çekilmesi size kaldıysa apartman yöneticisi ile konuşun elektrikçi toplu çeksin yoksa tek kişiye gördüğünüz gibi çok maliyetli sonuçlanır. Apartman yöneticisi ya da siz apartman sakinlerinden imza toplayıp TT'ye dilekçe gönderebilirsiniz. Aynı dilekçeyi @TTDestek Twitter adresine de yollayabilirsiniz. Fakat eski binalar açısından TT'nin bu şekilde bir işleyişi olduğu doğrudur.

Netspeed kurulum ücreti almıyor mu? Bilmiyordum bunu. Fibere özel olabilir mi durum?

Ayrıca şu an hizmet alıyor musunuz Netspeed'den? Ben VDSL hizmet alıyorum bana ücretsiz geçiş yapıyoruz aktif olduğunuzda fiber kabininiz demişti yetkilinin biri. Bizde ftth altyapı aktif ama vaktim olmadığı için çağıramıyorum. Bu sebeple VDSL ile devam ediyorum. Bir daire geçmiş şimdiye kadar fibere.

Eğer kablo çekilmesi size kaldıysa apartman yöneticisi ile konuşun elektrikçi toplu çeksin yoksa tek kişiye gördüğünüz gibi çok maliyetli sonuçlanır. Apartman yöneticisi ya da siz apartman sakinlerinden imza toplayıp TT'ye dilekçe gönderebilirsiniz. Aynı dilekçeyi @TTDestek Twitter adresine de yollayabilirsiniz. Fakat eski binalar açısından TT'nin bu şekilde bir işleyişi olduğu doğrudur.
Evet hocam fibere özel bir durum, internet sitesinde öyle yazıyor. Ben de o yüzden başvurdum hatta.
Hocam kabin, kutu vs var sadece eve çekili sarı kablo dedikleri kablo yok. Netspeed'den bu bağlandıktan sonra hizmet alacağım.
Herkesten imza toplayıp yapmak isterdim ama taahhüt istemememin sebebi 6 ay sonra çıkacağım oturduğum evden. Hatta ilden yüksek ihtimal. O yüzden uzun bir süreç bekleyemem. Benim bu parayı ödemem şart sanırım. Binamız eski de değil aslında ama işleyiş böyle. İşleyiş sakat hocam sakat :) Dediğiniz gibi ayrıca Twitter üzerinden bir yazışmayı deneyeyim. Çok teşekkür ederim ilginize. Keyifli bir sohbet oldu :)

Geri
Yukarı