Sokakta VDSL altyapı olmasına rağmen apartmanda yok

321maximum321

Kilopat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Geçen gün turk.net sitesinden altyapı sorgulattım ve apartmanımda 14 Mbps internet hızı alabileceğimi gördüm. Ancak çapraz apartmanımda oturan arkadaşımın altyapısını sorgulattığımda 50 Mbps internet hızlarının olduğunu gördüm. Şu an Superonline 8 Mbps paketi kullanıyorum ve taahhüdüm bitecek. Dün Superonline müşteri hizmetlerini aradım ve karşı apartmanımda oturan arkadaşımın 50 Mbps hız alabildiğini ve Turk Telekom sağlayıcısını kullandığını benim ise yine Türk Telekom altyapısı kullanan superonline müşterisi olarak yalnızca 14 Mbps alabildiğimi söyledim.

Konu ile ilgili olarak iki apartmanın da internet altyapısını kontrol ettirdim ve bizim apartmanın gerçekten 14 Mbps aldığını söyledi ancak aynı şekilde çapraz apartmanda oturan arkadaşımın internet hızının da 13 Mbps olduğunu söyledi. Arkadaşımla konuştum bu durum hakkında ama kendisi bana 50 Mbps hızında Türk Telekom sağlayıcısından internet aldığını doğruladı. Aklıma şunlar takıldı, turk.net sitesindeki altyapı sorgulama sayfası yanlış mı ölçüyor, Superonline ADSL/VDSL altyapıda Turk Telekom altyapisini kullaniyor diye biliyordum acaba kullanmiyor mu, Superonline musteri hizmetleri beni bu konuda geçiştirmek adina yalan mi soyluyor veya son olarak arkadaşım mı bana durduk yere yalan söylüyor? :D Gerçekten bu durum kafama takıldı. Beni bu konuda aydınlatabilirseniz çok sevinirim. Hepinize iyi forumlar diliyorum ve teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Banada en fazla 16 mbps kullanabilirsin diyorlardı Türk Telekom müşteri hizmetleri. Şu an 75 mbps kullanıyorum. :)
En doğru sonucu bence modem arayüzünden öğrenebilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı