Apartmandan Eve Gelen İnternet Kablosu Çekim Süreci

Mert Çukadar

Hectopat
Daha fazla  
Netspeed'in HİPER PRO 75 tarifesine başvurdum. Şimdi kafamda apartmandan eve çekilecek kablo, benim DSL prizimden modeme çekeceğim kablo vb. sorular var.

İnterneti bağlamaya gelen TT çalışanının internetim için çektiği kabloyu apartmanın kablolarının olduğu yere bırakacağını biliyorum. Sonrasında elektrikçi yardımıyla Nexans CAT6 kablosuyla interneti eve getireceğim. Merak ettiğim şey, ilk defa internet bağlattığım için, elektrikçinin çekeceği kablo apartmandan nereye gelecek? Elektrikçinin getirdiği kabloyu direkt modeme bağlayabilecek miyim? Direkt olarak modeme gitmiyorsa kablo DSL prizinden modeme de Nexans CAT6 kablosunu kullanmam iyi olur mu? Ya da Nexans önerilir mi? Beni neredeyse hiç hız kaybıyla idare eder mi?

Bu konuda fazla bilgim olmadığı için sorularım biraz garip ya da yanlış olabilir. Beni düzeltirseniz sevinirim. En çok merak ettiğim soru elektrikçi apartmandan gelen kabloyu nereye getirecek, DSL prizini yine de kullanacak mıyım? Şimdiden yardımınız için teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ben her zaman Nexans kablo kullanırım. Recber ve Nexans kablolar bana göre piyasanın en iyisi, hatta yaptığımız testlerin en iyisi. Ben bu işlerle çok aşır neşir biriyim. Recber kablonun değil ama Nexans kablonun çok çakmaları var piyasada. Sana sürekli aldığım güvenilir satıcının linkini bu yorumun altına bırakırım. Aynı satıcıda istediğin her uzunluk mevcut. Ankastreden direk modeme tek parça olarak çekilen normal bir CAT5E kabloda 50 metreden sonrası sıkıntı yapıyor. Ama 23 AWG 250 MHz CAT6 Nexans veya Recber kabloda ankastre yanında başka kısa bir kablo ile ne değerleri alıyorsan diğerlerindede 100 metre uzunlukta kabloda bile aynı değerleri birebir alırsın. Her zaman direk ankastreden modeme tek parça kablo çekilmesi taraftarıyım. Araya priz veya splitter girdiğinde değerlerde sıkıntı oluyor. 2019'a geldik hala bu splitter olayına çözüm bulunamadı.
Ben her zaman Nexans kablo kullanırım. Recber ve Nexans kablolar bana göre piyasanın en iyisi, hatta yaptığımız testlerin en iyisi. Ben bu işlerle çok aşır neşir biriyim. Recber kablonun değil ama Nexans kablonun çok çakmaları var piyasada. Sana sürekli aldığım güvenilir satıcının linkini bu yorumun altına bırakırım. Aynı satıcıda istediğin her uzunluk mevcut. Ankastreden direk modeme tek parça olarak çekilen normal bir CAT5E kabloda 50 metreden sonrası sıkıntı yapıyor. Ama 23 AWG 250 MHz CAT6 Nexans veya Recber kabloda ankastre yanında başka kısa bir kablo ile ne değerleri alıyorsan diğerlerindede 100 metre uzunlukta kabloda bile aynı değerleri birebir alırsın. Her zaman direk ankastreden modeme tek parça kablo çekilmesi taraftarıyım. Araya priz veya splitter girdiğinde değerlerde sıkıntı oluyor. 2019'a geldik hala bu splitter olayına çözüm bulunamadı.

Çözüm
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı