Apex 100 vs G105 vs Devastator II

cemalbalcik

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, klavye almayı düşünüyorum ve kafamdaki modeller başlıkta yazılı. Rahat ve hızlı yazabileceğim, oyunlarda tepkime süresi iyi olan bir klavye arıyorum. Makro pek kullanmıyorum, aydınlatması da benim için pek önemli değil, gece vakti monitör aydınlığında tuşları gözüksün, yazıları silinmesin yeterli :)
Bütçem 100TL civarında, arkadaşım yurtdışından getirecek ürünü. Bu fiyat civarında da bu 3 ürünü buldum. Bu klavyeleri kullanmış olup yorum yapabilecek olan arkadaşlar var mı acaba?

Black Friday indirimleri de yaklaşıyor, bütçemi o zamana kadar biraz daha yukarı çekip mekanik bir klavye de düşünebilirim fakat vergi sınırı 30 Euro'ya indirildiği için çok da avantajlı gelmeyecektir sanırım. Yorumlarınızı bekliyorum.

O ürün kargosu ve vergisi ile çok daha pahalıya geliyor. Yanlış bilgi vermeyin.

Aralarında önerim Devastator 2 modeli.

Biraz daha biriktirip şunu alıp: https://www.amazon.com/Cooler-Master-MasterKeys-Mem-chanical-SGB-3040-KKMF1-US/dp/B01KBXKMM6 ve faresini satın. Combo olmayanı da var ama böyle daha makul.

Cooler Master MasterKeys Lite L alın.

Önerileriniz için teşekkür ederim fakat bütçemi bi %100 kadar aşıyor maalesef :)

O ürün kargosu ve vergisi ile çok daha pahalıya geliyor. Yanlış bilgi vermeyin.

Aralarında önerim Devastator 2 modeli.

1 adet yeşil aydınlatmalı olandan sipariş edeceğim, sanırım fare+klavye şeklinde satılıyor sadece tek göremedim, teşekkürler. Son bir şey daha soracağım, evdeki diğer bilgisayara da almayı düşünüyorum hazır uyguna gelecekken ve diğerinin farklı model olmasını istiyorum, hangisi elime daha yatkın gelirse onu kullanırım artık :) Mem-chanical switch nedir bilmiyorum fakat ona benzer bir şey de sanırım Apex 100'de mevcut. G105 ise switch anlamında herhangi ekstra bir şey sunmuyor. 2. tercihim Apex 100 mü olmalı?

Ben şahsen G105 ve Apex 100 kullandım. Razer alıp pişman olduktan sonra bir denemek için Apex 100 ü aldım. " Oh be " dediğimi hatırlıyorum. G105 te öyle bir tepki vermemiştim. Ayrıca evet, Apex 100 de Devastator II de Mem-chanical ( Yarı mekanik ) switchlere sahip. Mekanik hissiyatı veriyorlar ama tam olarak değil.

Devastator II varken Apex 100'ü tercih etmeyin. Devastator plastik mekanizmanın altında membrane klavyelerin kullandığı sistemi barındırıyor. Yani tam manasıyla yarı mekanik. Apex 100 ise normallerinden daha hızlı bir membrane switch sadece. Kendim kullandım, şahsen bana mekanik hissini hiç vermediler.

Ben şahsen G105 ve Apex 100 kullandım. Razer alıp pişman olduktan sonra bir denemek için Apex 100 ü aldım. " Oh be " dediğimi hatırlıyorum. G105 te öyle bir tepki vermemiştim. Ayrıca evet, Apex 100 de Devastator II de Mem-chanical ( Yarı mekanik ) switchlere sahip. Mekanik hissiyatı veriyorlar ama tam olarak değil.

Mekanik klavye kullanmadığım için normal klavye ile arasındaki farkları bilmiyorum fakat aşırı oyun oynayan birisi değilim. Şu an kullandığım klavyeden şikayetim parmaklarımın sürekli yandaki tuşlara çarpması, hızlı yazarken aynı zamanda yanlış yazmam :) Beni bi 2 sene kadar götürsün, iyi bir klavye olsun yeterli. Teşekkürler

Devastator II varken Apex 100'ü tercih etmeyin. Devastator plastik mekanizmanın altında membrane klavyelerin kullandığı sistemi barındırıyor. Yani tam manasıyla yarı mekanik. Apex 100 ise normallerinden daha hızlı bir membrane switch sadece. Kendim kullandım, şahsen bana mekanik hissini hiç vermediler.

İşin teknik boyutunu bilmiyorum. Değişiklik olsun diye ayrı ayrı alacağım, ikisinin arasında çok fark olacağını sanmıyorum, haksız mıyım? Arasındaki farkı deneyerek görmüş olurum artık :) Teşekkürler

Farklı renklerde Devastator 2 setleri var. Farklılık olması için öyle de yapabilirsiniz.

Aydınlatmayı genelde kullanmıyorum. Bakmadan yazıyorum veya monitörün ışığı yeterli oluyor. Ayrı ayrı almam daha mantıklı olacak sanırım, teşekkürler :)

Mekanik klavye kullanmadığım için normal klavye ile arasındaki farkları bilmiyorum fakat aşırı oyun oynayan birisi değilim. Şu an kullandığım klavyeden şikayetim parmaklarımın sürekli yandaki tuşlara çarpması, hızlı yazarken aynı zamanda yanlış yazmam :) Beni bi 2 sene kadar götürsün, iyi bir klavye olsun yeterli. Teşekkürler

İşin teknik boyutunu bilmiyorum. Değişiklik olsun diye ayrı ayrı alacağım, ikisinin arasında çok fark olacağını sanmıyorum, haksız mıyım? Arasındaki farkı deneyerek görmüş olurum artık :) Teşekkürler

Aydınlatmayı genelde kullanmıyorum. Bakmadan yazıyorum veya monitörün ışığı yeterli oluyor. Ayrı ayrı almam daha mantıklı olacak sanırım, teşekkürler :)
Mekanik klavyelerde tuşa bastığınızı çok daha rahat hissedersiniz. Membrane klavyeler ise yumuşaktır. Hata payınız genelde düşer mekanik klavyede. Bu arada maalesef Devastator I, II veya III setleri ayrı satılmıyor. Mouse her şekilde gelecek yanında.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı