Apex 7 TKL vs BlackWidow V3 TE vs Alloy Origins Core

methz

Hectopat
Yer
Ascent
Daha fazla  
Bu 3 klavye aynı fiyat segmentinde geziniyor. Hangisini almak mantıklı? FPS oyuncusuyum. Ama ara sıra girer LoL de oynarım Minecraft da. Aralarında en soğuk baktığım Razer. En sıcak baktığım ise HyperX. Düşünceleriniz nedir?

Belki çoktan kararınızı vermişsinizdir ancak TKL klavye olarak Origins Core almıştım ve dün iade ettim. Bunun sebebi belki benim şanssızlıgımdır ancak birkaç haftada switchlerden inanılmaz yay sesi gelmeye başladı. Yay sesi gelmeseydi gerçekten çok güzel bir klavyeydi ancak yay sesi dışında bir eksisi de space tuşu. Diğer tuşlar üzerinde elinize gezdirmeniz sorun olmazken space tuşu o kadar hassas ki elinizi orada dinlendirmeniz mümkün değil. En ufak bir temasta hemen tuş aktifleşiyor. Oyun oynarken başlarda karakterim o kadar kendi kendine zıplıyordu ki sinir bozucu bir hal almıştı. Tabii her şey gibi burada da bu tuşa basmamayı öğreniyor insan refleks olarak ancak komforu azalttığını söylemeliyim.

Belki çoktan kararınızı vermişsinizdir ancak TKL klavye olarak Origins Core almıştım ve dün iade ettim. Bunun sebebi belki benim şanssızlıgımdır ancak birkaç haftada switchlerden inanılmaz yay sesi gelmeye başladı. Yay sesi gelmeseydi gerçekten çok güzel bir klavyeydi ancak yay sesi dışında bir eksisi de space tuşu. Diğer tuşlar üzerinde elinize gezdirmeniz sorun olmazken space tuşu o kadar hassas ki elinizi orada dinlendirmeniz mümkün değil. En ufak bir temasta hemen tuş aktifleşiyor. Oyun oynarken başlarda karakterim o kadar kendi kendine zıplıyordu ki sinir bozucu bir hal almıştı. Tabii her şey gibi burada da bu tuşa basmamayı öğreniyor insan refleks olarak ancak komforu azalttığını söylemeliyim.
Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Space tuşundaki hassasiyet benim için önemli değil çünkü zaten şuanda Razer yellow switch kullanıyorum ve bütün tuşlarda dokunduğum an aktifleşiyor. Aslında yaşadığınız şeyi ben klavyemde switch olarak yaşıyorum. Benim için sorun olmuyor yani.

Yay sesi konusunda haklı olabilirsiniz. Fakat kararımı vermedim çünkü şuanlık satın almayacağım. Değiştirme sebebim yıllardır kullandığım Razer klavyenin artık switch ömrünü doldurmaya başlamasıydı. Ben de yeni bir klavye almak yerine abimin Razer klavyesini ödünç aldım. Şuanda bir problem yok. Hassas olması da dediğim gibi alıştıktan sonra bir problem teşkil etmiyor bana göre.

Öncelikle yorumunuz için teşekkürler. Space tuşundaki hassasiyet benim için önemli değil çünkü zaten şu anda Razer yellow Switch kullanıyorum ve bütün tuşlarda dokunduğum an aktifleşiyor. Aslında yaşadığınız şeyi ben klavyemde Switch olarak yaşıyorum. Benim için sorun olmuyor yani.

Yay sesi konusunda haklı olabilirsiniz. Fakat kararımı vermedim çünkü şu anlık satın almayacağım. Değiştirme sebebim yıllardır kullandığım Razer klavyenin artık Switch ömrünü doldurmaya başlamasıydı. Ben de yeni bir klavye almak yerine abimin Razer klavyesini ödünç aldım. Şu anda bir problem yok. Hassas olması da dediğim gibi alıştıktan sonra bir problem teşkil etmiyor bana göre.

O zaman ürünü Amazon gibi iade konusunda sıkıntı yaşamayacağınız bir yerden alırsanız yay sesi gibi bir sorun oldugunda kolayca iade edebilirsiniz. Apex 7 ise bence gerçekten parasını haketmiyor. SteelSeries QX2 denilen Switch hafif modifiyeli gateron Switch'lerden başka bir şey değil. Güzel olmasına karşın Cherry Red'lerden daha ucuz bir Switch ancak piyasadaki en pahalı ürün de yine SteelSeries Apex. Razer klavyelerde ise keycapsleri ben çok beğeniyorum rakiplerinden daha Premium his veriyor ama Razer Synapse aynı WhatsApp gibi kullanıcıdan data topladığı için tercih etmiyorum. Hiçbiri kimseyi pişman etmez ileride ama yellow switchten sonra size actuation pointi diğerlerinden 0.2mm düşük olan hyperx klavye daha uygun gibi duruyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı