Apex Legends FPS değerleriniz?

FlexiDesign

Hectopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
Asus ROG B550-A | Ryzen 7 3800x | Gigabayte Vision RTX 3070 | Gskill TridentZ Neo 3600mhz 32GB | Aorus 500gb m2 SSD | Samsung EVO 970 1TB m2 SSD | Asus ROG LC360 Aio | FSP Aurum 1200W | Phanteks P500A White
Meslek
Game 2D Artist
Merhaba yakın süre içerisinde ASRock 5700XT phantom Gaming 8 GB OC modelini satın aldım fakat biraz hüsrana uğradığımı söyleyebilirim. Bir çok oyunda yüksek FPS alırken Apex Legends'de beklediğimin çok altında. 1080P Low graphic min. 85, Max. 144 FPS alıyorum Ultra'da 110 ile 60 arası.
İşlemci Ryzen 5 2600X, RAM 16 GB 2666MHz. Sizden istediğim tavsiye değil aslında, siz bu oyunu oynarken kaç FPS alıyorsunuz? Sistemin 2, 3 parçasını yazarak aldığınız FPS değerini de mesaj olarak yazarsanız sevinirim. Lütfen dürüst olun, bir çok kişi sisteminin almadığı FPS değerlerini ego amacıyla yazdığını gözlemledim daha önce.

Hocam ben sizin FPS drop yemenizi 1080P'de oynamanıza ve RAM frekansınıza yordum. Ryzen 3600, 16 GB 3200 MHz RAM ve Galax 2060 Super'le ortalamam 135-140'tı. Denemek için girmiştim,1 saat kadar. 144'ü çok düşmüyordu.

İşlemciniz bir miktar darboğaz yapıyordur 1080P'de. Özellikle ayarları düşürürseniz daha da artar. Ayrıca ramleriniz dual channel değilse onun da etkisi vardır, ram frekansınız da düşük zaten.

İşlemciniz bir miktar darboğaz yapıyordur 1080P'de. Özellikle ayarları düşürürseniz daha da artar. Ayrıca RAM'leriniz Dual Channel değilse onun da etkisi vardır, RAM frekansınız da düşük zaten.

Açıkçası ben de RAM frekans'ına yoruyordum, siz de teorime yağ sürdünüz. O değil de resmen kapital olduk, İşlemci yükselt>Soğutucu al> Ekran kartı al> RAM ihtiyacı duy emin olun upgrade ede, ede mahvoldum. Kazandığım para buraya gidiyor desem yeridir ve bir türlü günceli yakalayamıyoruz.

Açıkçası ben de RAM frekans'ına yoruyordum, siz de teorime yağ sürdünüz. O değil de resmen kapital olduk, İşlemci yükselt>Soğutucu al> Ekran kartı al> RAM ihtiyacı duy emin olun upgrade ede, ede mahvoldum. Kazandığım para buraya gidiyor desem yeridir ve bir türlü günceli yakalayamıyoruz.
Teknoloji böyledir hocam. İhtiyacınızı görecek düzeyde tutmaya çalışın. Her sene yenilemek gerekiyor yoksa.

Belleğiniz 1x16 mı 2x8 mi? Maalesef bu upgrade işleri böyle, birini yükseltirsiniz diğeri eksik kalır. Liste uzar gider :)

Belleğiniz 1x16 mı 2x8 mi? Maalesef bu upgrade işleri böyle, birini yükseltirsiniz diğeri eksik kalır. Liste uzar gider :)
2X8
Medium ayarlarda bile aynı FPS alıyorum, çözemedim bu kadar saçma olamaz.

Son düzenleme:
Aynı dertten müzdarip birisi olarka şunu söylemek istiyorum 1 2 hafta öncesine kadar güzel FPS ve dropsuz oynarken şu an hangi ayara çekersem çekeyim 60 70 FPS gidiyor ve drop yiyor saçmalık

Aynı dertten müzdarip birisi olarka şunu söylemek istiyorum 1 2 hafta öncesine kadar güzel FPS ve dropsuz oynarken şu an hangi ayara çekersem çekeyim 60 70 FPS gidiyor ve drop yiyor saçmalık
Ben de şunu söyleyebilirim 2 gündür düzeldi, pek drop olmuyor. Stabilazsyonu bozuk bir oyun bu.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı