APK dosyası not defteri olarak gözüküyor

ramazan4242

Picopat
Daha fazla  
Merhab PC APK indirip telefona atacaktım birlikte aç deyip not defterine tıkladım sonra sildim ve yeniden yükledim ve oyun APK olarak değil de metin belgesi olarak iniyor. Nasıl düzletebilirim?

Merhab PC APK oyun indirip telefona atacaktım birlikte aç deyip not defterine tıkladım sonra sildim ve yeniden yükledim ve oyun APK olarak değil de metin belgesi olarak iniyor nasıl düzletebilirim?
Hocam bir sıkıntı olmaz. Varsayılasın o olduğu için öyle gözüküyor. Telefona atarsanız normal olarak çalışır.

Metin Belgesi olarak inmesinin sebebi sizin onu bilgisayarınızda öyle tanımlamış olmanız. Aslında .apk olarak iniyor ama siz bilgisayarınıza onu notepad ile açması gerektiğini söylediğiniz için öyle gözüküyor.

Yazan kodları merak etim.
APK dosyasını bir metin düzenleyicisi ile açarak kodları göremezsiniz, en fazla arşiv olarak açıp assetleri görebilirsiniz onda da yine kod bulunmaz. Dosyayı telefona atarsanız düzgün çalışır bu arada. Ve güvenilir olmayan yerlerden de indirmediğinize emin olun, zararlı olabilir.

Yazan kodları merak etim.

Düzeltememi.
Arama çubuğuna "Default apps" veya "Varsayılan uygulamalar" yazın. Orada eğer APK için bir isim görüyorsanız kaldırın. Eğer göremiyorsanız en altta "Choose default apps by file type" seçeneği olacak. Ordan .apk'yı bulun. Sıfırlama seçeneği göremedim.

APK dosyalarının içinde kod yazmaz. O dosya zaten yazıldığı editör tarafından execute edilip o hale getirilmiş. Aynı şey Windows .exe için de geçerli.

APK dosyasını bir metin düzenleyicisi ile açarak kodları göremezsiniz, en fazla arşiv olarak açıp assetleri görebilirsiniz onda da yine kod bulunmaz. Dosyayı telefona atarsanız düzgün çalışır bu arada. Ve güvenilir olmayan yerlerden de indirmediğinize emin olun, zararlı olabilir.

Ben heves ediyorum kod falan ilgimi çekiyor ondan not defteri ile açtım.

Yeni konular

Geri
Yukarı