APK uygulamalar zararlı olur mu?

Umutlu Umutsuz

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar selam. Telefonumdaki bazı uygulamaları (Google Play Store dışından) APK olarak kullanıyorum(CCleaner, Spotify vs). Bunlar zararlı olur mu? Bilgilere erişebilir mi? Telefonda virüs vs. falan yok fakat bilgilerin çalınmasından falan korkuyorum. Her yerden indirmiyorum bu arada güvenli yerlerden indirdiğimi düşünüyorum.(moddroidden indiriyorum) sizin düşünceleriniz nelerdir? Bu konuda neler önerirsiniz?

Eğer güvenilir sitelerden güvenilir APK dosyaları yüklerseniz sıkıntı olmaz. Ama virüssüzapk.com gibi saçma sapan sitelerden yüklersen sıkıntı çıkabilir.

Arkadaşlar selam. Telefonumdaki bazı uygulamaları (Google Play Store dışından) APK olarak kullanıyorum(CCleaner, Spotify vs). Bunlar zararlı olur mu? Bilgilere erişebilir mi? Telefonda virüs vs. falan yok fakat bilgilerin çalınmasından falan korkuyorum. Her yerden indirmiyorum bu arada güvenli yerlerden indirdiğimi düşünüyorum.(moddroidden indiriyorum) sizin düşünceleriniz nelerdir? Bu konuda neler önerirsiniz?
Ben eskiden çok fazla APK kurardım ve bir tane bile sorun çıkmadı. Fakat bu sorun çıkmaz anlamına gelmiyor. (Sıkıntı çıkacağını sanmıyorum bu arada.)

APK demek, Android uygulaması demek. Yani Google Play'deki bütün uygulamalar APK'dir. APK uygulama uzantısıdır. Telefondaki her şey APK'dir. APK'yi Windows'daki exe gibi düşünebilirsin.

Son düzenleyen: Moderatör:
APK dosyalarını kurarken, Play Protect virüslü olduğunda sizi uyaracaktır.
Ayrıca, uygulamaların istediği alakasız ve gereksiz izinleri de ret edebilirsin.

Google Play de olanı gidip içinde ne olduğu belli olmayanı indirmeyin.(ne sen ne de ben bilebilirim kaynak kodlarını kontrol etmeden)

Ücretsiz oyunu crack indirmeye benziyor.

Ücretli olan uygulamalarda da babasının hayrına bedava dağıtmıyordur (büyük ihtimalle) internette.

Kankam güzel açıklamışsın fakat konuyla bağlantısı nedir anlamadım.
Konu sahibi "uygulamaları apk olarak kuruyorum" demiş. Yani apk yi hile yada mod gibi bir şey sanıyor. Çoğu kişi böyle sanıyor. Bende bilmeyen kişileri bilgilendirmek istedim. APK hile demek değil uygulama demektir.

Konu sahibi "uygulamaları apk olarak kuruyorum" demiş. Yani apk yi hile yada mod gibi bir şey sanıyor. Çoğu kişi böyle sanıyor. Bende bilmeyen kişileri bilgilendirmek istedim. APK hile demek değil uygulama demektir.
Tamamdır.
Telefonumdaki bazı uygulamaları (Google Play Store dışından) APK olarak kullanıyorum(CCleaner, Spotify vs).
Ben bunu görmemişim, kusura bakma kankam.

Yeni konular

Geri
Yukarı