Apple.com.tr'den aldığım Macbook Pro ne zaman gelir?

Güzel liste yapmışlar, 11 kasımdan sonrakilerin daha ulaşmamış, 11 kasıma kadar olanlar da ortalama 25 aralıkta ulaşmış. 2 sanal makina kurmayacak olsam 64 gb almama gerek yoktu, resmen ramden dolayı bu sıkıntıyı yaşıyoruz. 12-13 kasım da siparişlerini almaya başlayınca bizim durum belli olur sanıyorum.
aynen ram isi bozdu bizde ben de vm
calistiririm diye tepeden aldim. islemciye entegre oldugu icin ilerde degistirme sansi da yok hd 2 tb aldim 8 e gerek yok en kotu ssd takilir usb den ama ram
isi zor zaten bir de ekran kartiyla paylasimli yapay zeka vs bunlar yuklenecek ram e

Güzel liste yapmışlar, 11 Kasımdan sonrakilerin daha ulaşmamış, 11 Kasıma kadar olanlar da ortalama 25 Aralıkta ulaşmış. 2 sanal makinE kurmayacak olsam 64 GB almama gerek yoktu, resmen RAM'den dolayı bu sıkıntıyı yaşıyoruz. 12-13 Kasım da siparişlerini almaya başlayınca bizim durum belli olur sanıyorum.
Aynen RAM isi bozdu bizi de ben de VM calistiririm diye tepeden aldim. İslemciye entegre oldugu icin ilerde degistirme sansi da yok hd 2 TB aldim 8 e gerek yok en kotu SSD takilir USB'den ama RAM
isi zor zaten bir de ekran kartiyla paylasimli yapay zeka vs bunlar yuklenecek RAM'e.
Aynen öyle VM çalıştıracağımdan dolayı 64 GB almak şarttı. Depolama aşırı pahalı sattıkları için minimum düzeyde tuttum, yanına 4 TB harici SSD aldım ve birkaç aya 60-100 TB civarı bir NAS sunucusu da kuracağım bu yüzden pahalıdan almak istemedim.

Sırf RAM yüzünden çok fazla bekliyoruz gerçekten, üzücü.

Alın size bomba, bugün sipariş verirseniz 9-10 hafta gibi teslim süresi veriyor.
Apple'ın elinde bile stok kalmadı ya, üzücü.

Şubat başı elimde olsun üzülmeyeceğim artık.

Stok sorunu vs. Apple firmasını da etkilediyse artık geriye stok sorunsuz firma kalmamış demektir. Umarım da kısa sürede bu durumdan kurtulabiliriz, gerçi hiçte o kadar kolay ve hızlı gelmiyor...

Stok sorunu vs. Apple firmasını da etkilediyse artık geriye stok sorunsuz firma kalmamış demektir. Umarım da kısa sürede bu durumdan kurtulabiliriz, gerçi hiçte o kadar kolay ve hızlı gelmiyor...
Umarım 2024'te düzelir diyorum, ona bile razı oldum. :(
Arada bir güncelleseler o bile psikolojik olarak rahatlatacak, düşünün ben aldım o akşam hazırlanıyor yazdı, 46 gündür tek basamak ilerlemedi. Bunu başka bir firma yapsa o firmayı yakarlar.
Aynen öyle, artık bakmıyorum bile aynı yazıyı görüp delirmeyeyim diye.

Üzülecek bir şey yok, kendi açımdan konuşacak olursam, 6 ayda emek zahmet topladığım 3900X makinayı satmak durumunda kaldım. Bana maliyeti 2020 yılında 19-20bin TL tutmuştu. Bu PC 28bin TL etti, üzerine bir iki parça ikinci el ürün satışı, kredi kartı nakit vs derken 44bin TL ye bu işi çözdüm. Şuan çözebilir miyim; zor. Güncel fiyat oldu 58500, bu fiyatla hiç çözemem.

Yani anlayacağın pc'yi satabilmek benim açımdan ateşleyici güç oldu. Yoksa bu paralar şu anki şartlarda ödenecek paralar değil. Tek tesellisi bir kez ödeyip en az 6-7 yıl kullanacak olmak.

Yeni konular

Geri
Yukarı