Apple ekosistemi kurmak fanboyluk mu?

Fanboyluk değil akil mantık işi. İşini goruyorsa bütçen varsa alirsin kullanırsın. Bir de aylarca sirf bir "elma" için çalışıp servet dokenlere ayar oluyorum. Senin aylik kazancin belli, artistiligin luzumu yok :D

Ayda iki kurus kazandigin halde tum parani bu ekosisteme yatiriyorsan, evet fanboyluktur. Aksi takdirde değildir.

Katılıyorum fakat bu markadan bağımsız bir olay bence. Bizim insanımızla alakalı. Aynı olayı güzel bir armani saat için de yapıyorlar.

Arkadaşlar merhaba,

Geçen gün açtığım bir konu üzerine bir arkadaş bütün ürünleri aynı marka olan insanların ona itici geldiğinden bahsetti, ben de ona insanların üzerindeki logo için değil işlevsellik ve cihazların uyumu için tercih ettiğini söyledim. Şahsen ben bu sebepler yüzünden kullanıyorum. Demek istediğim insanlar kredi çekip "elma" logolu ürünler almalı değil, eğer bütçesine uyuyorsa aynı markayı tercih etmelerinde ne problem var? Örnek olarak ben iPhone, iPad, Apple Pencil, MacBook Air, Magic Mouse ve AirPods Pro kullanan birisiyim ve bunların hepsini bir sebep yüzünden kullanıyorum. Markadan bağımsız şekilde Apple, Huawei veya Samsung markalarından birinden ekosistem kuranlara nasıl bakıyorsunuz? Sizce fanboyluk mu?

Ekosistemi çok mantıklı olan 2 firma Apple Huawei'dir ikisi de mantıklı ve ikisindende ekosistem kurmak fanboyluk değildir ama bazıları ekosistem kurup ondan para kazanmayıp iş yapmıyor ise ve sırf pahalı diye alıyor ise beelki fanboy olabilir

Kendimden örnek vereyim. Swift kodlamak istiyordum, MacBook Pro aldım. Uygulamaları denemek istesem(Swift simülasyonu hariç) iPhone lazım onu da kullanıyorum. Şimdi oyun kodlamaya başladım, onun ve uygulamaların çizimlerini yapma kısmı da ilgimi çekti şimdi de iPad ve kalem almayı düşünüyorum. Bütçe varsa ve alacağın şey ihtiyaçlarına ve lüksüne istediğin yönde hizmet ediyorsa buna kimse laf edemez.

Apple sektöründe çalışan bir ağabeyimize dedim madem böyle bir yola gidiyorsunuz eski prizleri alıp yenisiyle değişin, bu mümkün değil dedi. Apple sizin cebinizi daha çok düşünüyor, bunların alayı palavra. Eko sistemi bireysel kullanıcılar dışında kimse umursamaz, şirketler bundan nevalanır sadece. Duygu sömürüsü yaparak pazarda pay alır.

Apple sektöründe çalışan bir ağabeyimize dedim madem böyle bir yola gidiyorsunuz eski prizleri alıp yenisiyle değişin, bu mümkün değil dedi. Apple sizin cebinizi daha çok düşünüyor, bunların alayı palavra. Eko sistemi bireysel kullanıcılar dışında kimse umursamaz, şirketler bundan nevalanır sadece. Duygu sömürüsü yaparak pazarda pay alır.
Alakasız.

Geri
Yukarı