Apple G5 Mavi Ekranda Takılma Sorunu

MoDuR

Hectopat
Merhabalar, Mac G5 (Çift işlemci 2 GHz) bilgisayarda meydana gelen bir sorun üzerine yoğun araştırma yaptım, ancak kayda değer bir sonuca rastlamadığımdan dolayı buraya yazmaya karar verdim. Makine açılırken gri fonlu elma simgesi ve dönen çark ekranından sonra normal açılıyormuş gibi mavi ekran geliyor, birkaç saniye sonra da daha açık renk mavi olup öylece kalıyor. Ekranda bu esnada fare imleci bulunmakta. Bilgisayarı güvenli kipte sorunsuzca başlatabiliyorum bunu da belirteyim. İşletim sistemini 2 kez yeniden yükledim (ilk yüklememde güncellemelerden 10.5.8 kurdum, 2. de 10.5.1 kurup denedim) ama sorun çözülmedi. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım rica edebilir miyim?

Büyük ihtimalle Grafik kartın bozulmuştur. Yada bir ihtimal aşağıdaki videodaki çözümü dene.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Cevap için teşekkür ederim, ekran kartı benim de aklıma geldi fakat güvenli kipte açabilmem kafa karışıklığına sebep oldu açıkçası.Bu normal mi? Videoyu görmüştüm,uyguladığımda sorunsuz bir şekilde açılıyor ancak bilgisayarı bir sonraki açışımda yine aynı sorun ile karşılaşıyorum.

Ekran kartını bir değiştirip deneyeyim o halde. Sonucu benzer sorunu yaşayan/yaşabilecek kişiler için paylaşırım.

Son Durum:
Bir ekran kartı takmıştım (Radeon 9600 XT) ancak oem olmadığı için uyumsuzluk sorunu oldu.Bu sefer eski ekran kartının ekran çözünürlüğünü 1080p ayarlamayıp düşük tuttum ve açılışta mavi ekranda kalmayıp ilginç bir şekilde masaüstü gelmeye başladı. Sonuç yine kafa karışıklığı...

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı