Apple gizlilik ayarlarında değişiklik yaptı!

@Taptic Samsung M20 sahibiyim. iPhone6s iOS15 guncelleme aldı herhalde ben sadece 2 güncelleme aldım. Sırf bu sebepten Apple beğenme sebeplerimden birisi bunu Android tarafında yapan yok.
Ona Android tarafında gerek yok. Gereksiz mesaj uyarısı almadan cidden sorayım: Bu ayar yok muydu cidden?

Ona Android tarafında gerek yok. Gereksiz mesaj uyarısı almadan cidden sorayım: Bu ayar yok muydu cidden?

Android tarafı Apple kadar katı veri toplama engelleme politikası yok. Önceden 20 topluyorsa ayar ile 18 veri toplar ve mecbursun yoksa uygulama kullanamazsın cihazda verimsizlik verir diye beni tehdit ediyor.

@Polorchen Konuyla alakalı ya da bağlantılı konuşursanız uyarı alacağınızı sanmıyorum. Bazen muhabbet dallanıp gidebiliyor. Soracağınız soru var ise, cevabı uzun sürede açıklanacak bir şey ise konu açmak faydalı olabilir. Bunlar olabilecek şeyler elbette. Ha siz hiç yoktan yere böyle bir konuya gelip de bir üyeye "patates kaç kuruş oldu oralarda?" ya da "bilgisayarım mavi ekran veriyor yardım edin" derseniz o zaman kaçınılmaz.

@Polorchen Konuyla alakalı ya da bağlantılı konuşursanız uyarı alacağınızı sanmıyorum. Bazen muhabbet dallanıp gidebiliyor. Soracağınız soru var ise, cevabı uzun sürede açıklanacak bir şey ise konu açmak faydalı olabilir. Bunlar olabilecek şeyler elbette. Ha siz hiç yoktan yere böyle bir konuya gelip de bir üyeye "patates kaç kuruş oldu oralarda?" ya da "bilgisayarım mavi ekran veriyor yardım edin" derseniz o zaman kaçınılmaz.
O, bu kavgalarından çok gereksiz mesaj cezası alıyorum, ona önlem bir bakıma hocam.

@Polorchen Kavga varsa kaçın. Haklı olsanız da seviyeniz düşer sadece. Seviyeli bir şekilde fikrinizi söyleyin, karşı taraf algılamada sıkıntı yaşıyorsa o konu uzar gider sadece ve uğraştığınızla kalırsınız. Neyse, biz konuyu amacından saptırmayalım şimdi. Ben kaçıyorum. :D

Bu arada fiyatlar gerçekten yüksek. Fakirleştikçe fakirleşiyoruz. Ben son iki Apple cihazımı 4 yıl arayla almıştım ve fiyatı çalışan biri olarak bana çok gelmiyordu.
Apple güzel marka yalan olmasın, adamlar kaliteli teknoloji satıyorlar ama bana göre eksisi bazı verilerimi geçiremiyor olacağım.

2020'de Samsing A70 almıştım, şimdi ise keşke iPhone alsaydım diyorum, en azından aldığım telefonun üzerine verip güncel kullanabilirdim.

Her sene asgari ücret belirli bir dolar seviyesinde oluyor hocam, dışarıdan gelen ürünün fiyatı sabit iken kendi paramız değersizleşiyor; sonra da döviz satmayın diyorlar. 😂

@ZCPS21 Android cihazdan geçiş yaptığımda sadece rehberimi aktarmıştım diye hatırlıyorum. Diğer şeyler harici diskte yedek duruyor uzun yıllardır ve bir kere bile açıp bakmadım, o da ayrı bir konu. Aktarım konusunda yine de esnek olması iyi olurdu. Kendi ekosisteminde ise aktarım olayı faklı bir boyutta. İnanılmaz derecede pratik, hızlı ve kaliteli gerçekleşiyor.

Yıllar geçtikte her şeye keşke diyebiliyoruz sadece. O bizler için başka bir çile. :D

Asgari ücret artırımı ise başka bir çıkmaz. Yetmiyor diye artıyor ama aynı oranda alınacak şeyler yine zamlanıyor. Asgari ücretten fazla alanlar ise bundan daha fazla zararlı çıkıyor. Ben de bunu yaşadım. Normal şartlarda asgari ücret bence kalifiye olmayan kişilere verilmeli. Oranı da çok az olmalı. Büyük oranda bu ücretle çalışan olduğu zaman sıkıntılar başlıyor ne yazık ki. Kendi paramızı değerlendirmeli ve ücretleri ondan sonra ayarlamalıyız. Yoksa sadece birim değişiyor.

@Taptic asgari ücret artık genel ücretin yerini aldı, hak edene hakkı verilmediği sürece de böyle kalır bu durum.

iPhone güzel makine ama pahalı, her geçen gün dâhâ fakir olduğumuz için çoğumuz alamıyoruz. 😂

Şahsen S21+ almak istiyorum ama iPhone 11 de gözüme kaba gözüküyor. :)

Yeni konular

Geri
Yukarı