Apple isimden mi satıyor?

İsimle bir yere kadar satış yaparsınız. Sunduğu teknolojilere bakan has gurme tayfa üretkenlik için satın alıyor. Ayrıca ürünleri gayet sağlam ve uzun süreler güncelleme veriliyor. 6-7 yıl önce satın alınan bir Apple ürününün bugün hala güzel çalıştığını görebilirsiniz. Bkz: 7 yıl önce aldığım iPhone 5S im.

İsminden ötürü alanlarda gram zeka kırıntısı yok zaten. Bu bir gerçek. Hava atmak için taksitle İPhone alanlardan bahsediyorum. Ben Apple ürünlerini yazılımını sevdiğim için kullanıyorum mesela. Hiçbir zaman hava atma gibi bir amaçla kullanmadım.

Ayrıca Apple her cihazına uzun bir ömür biçiyor. Misal İPhone 5S çıkalı 8 yıl olacak ve İOS 12 için güvenlik güncellemeleri almaya devam ediyor. Soruyorum bu desteği hangi Android üreticisi hangi cihazına verdi? Aldığım çoğu Android cihaz aşağı yukarı 1-2 yıl sonra güncelleme desteğini kaybetti ve üstelik yavaşladı. Hatta üstüne ikinci elde feci değer kaybetti.

Ekosistem anlamında da güzel işleri var Apple'ın. Ekosistemi gerçekten çok iyi. Benim en sevdiğim yanlarından birisi bu zaten. Her cihazı birbiri ile uyumlu çalışıyor.

Ben Apple tercih etmeye devam edeceğim telefon ve aksesuar kısmında. Aksesuar derken saat, kulaklık gibi. Çünkü kullanıcısına güzel bir yazılım sunuyor Apple. Bu yazılım o cihazın donanımını tam verimli şekilde kullanacak şekilde yazılıyor. Çalışma mantığı da o zaten. Donanımı en verimli şekilde kullanmak. Android ve Windows donanımı sana bırakıyor. Senin onu verimli hale getirmen gerekiyor. Ama İOS veya macOS sana zaten hazır şekilde onu verimli şekilde sunuyor.

Kısaca Apple ürünlerini beğeniyorum ve asla açıkçası hava atmak için almadım. Ben hep yazılım için tercih ettim. Uzun vade de sorun yaşamamak için tercih ettim.

Hava atmak için alanları da kınıyorum. Sırf havam olsun diye gidiyor taksitle İPhone alıyor. Peki ihtiyacı var mı? Yok. Gidip o paraya kendisine yetecek en azından bütçe olarak zorlamayacak bir Android cihaz alabilir bu şahıslar. Ama yok illa havalı olması lazım. :)

Hayatınızda hiç Apple ürünü kullanmadığınıza eminim. Apple premiumdur. Alamıyorsunuz diye laf atmayın.
Dostum hayatta bilmediğin hiçbir şeyden emin olma. Uzun süre kullandım. Balon dememin nedeni kötü ürünler üretmeleri değil. Ürettikleri ürünler güzel ama gereksiz övülüyor çünkü bu tarz iyi ürünleri sadece Apple üretmiyor. Boş bir şişirme söz konusu. Sanki Apple'dan başka firma yok iyi teknolojik alet üreten.

Hocam malzeme kalitesi ve barındığı teknolojiler ile benim için en iyi şirketlerden biri. Kullanmama sebebim ise işletim sistemlerinin iyi olması fakat uygulama desteğinin diğerlerinden daha az olması.

Dostum hayatta bilmediğin hiçbir şeyden emin olma. Uzun süre kullandım. Balon dememin nedeni kötü ürünler üretmeleri değil. Ürettikleri ürünler güzel ama gereksiz övülüyor çünkü bu tarz iyi ürünleri sadece Apple üretmiyor. Boş bir şişirme söz konusu. Sanki Apple'dan başka firma yok iyi teknolojik alet üreten.

Apple'dan iyi firma yok demedim. Ha bana göre telefon konusunda en iyisi Apple orası ayrı.

İsim konusu ayrı sağlam uzun ömürlü telefonlar yapıyorlar bu sayede iyi satıyorlar.

Ekonomiyi göz önünde bulundurunca da fena telefonlarda değiller aslında. 5S'im var hala kullanıyorum. O zaman aynı fiyata başka marka alsaydım muhtemelen en az 1 kere telefon değiştirmek zorunda kalacaktım. Şu anki ekonomi için de bu geçerli. Alabilirsem 11 alacağım ve bu beni 5-6 sene götürecek. Diğer firmalara aynı parayı verdiğimde 5-6 sene içinde belli bir noktadan sonra aynı performansı alamayacağım belli.

Ayrıca ismi için alanlarda alabilir niye geri zekalı yerine koyuyorsunuz ki? Sizin paranız olsa Ferrari almaz mısınız?

Apple bir zamanlar telefon piyasasında tekeldi. İşte o zamanlar prestij meselesi hâline gelmişti. 2007-2011 arasında. O zamanlar tüm rutini bozmuştu ilk iPhonelar. Klavyesizdi, narindi ve hoş görünüyordu. Şimdilik o teknolojiden bihaber insanlar Apple’ı hâlâ havalı görünmek için kullanabilirler. Hâlâ prestij için Pro Max serisini alanlara şahit oluyoruz.
Örneği de burada:
FBBA7855-71CD-45DC-9B1B-8BE31D5D8984.jpeg

Örneğin Samsung bir telefon alacağım derseniz A3-A5-A6-A7-A8-C5-J7-J7prime-Grand Prime-Core-S Serisi-Note Serisi-On5-On7 aklıma gelmeyen daha bir sürü model ile karşı karşıya kalacaksınız. Apple sadedir, yılda belirli bir sayı cihaz çıkartır ve ona odaklanır.

Apple’ın tasarım çizgisi de bellidir. Ekosistemin kalitesi, hayatı pratikleştirmesi insanı daha farklı hissettirir. Müşteri memnuniyetini ön planda tutarlar ve hiçbir zaman da bozmadılar.

Donanıma özel işletim sistemi çıkartmaları da daha optimize, uzun ömürlü oluyor. İşletim sistemini tüm kullanıcılar aynı anda alıyor ve güvenlik açıkları hemen kapatılıyor. Almak için bunca sebep varken bir insan eğer Apple’ı sırf diğerlerina karşı bir yükseklik, havalı olma durumu olarak görüyorsa ruh hastalığına görünmelidir.

Özgürlüğü kısıtlayan sistemi yüzünden asla para vermem. Benim için fazla abartılmış fiyatları olan bir markadır. Özellikle bilgisayar tarafında 700-1000 dolarlık laptopta olan donanımı 1500-3000 dolarlık modellerine koyarak. Bir tanesi de çıkıp kullanıcıyı düşünüyor demiş. Kullanıcıyı düşünse fiyatları çok rahat yarıya indirebilirlerdi ve aksesuarların fiyatına girmiyorum bile, 999 liraya monitör standı satan bir firma kendisi. Her firma kazancına bakar ve Apple da önceden yaptığı yenilikler ile kazandığı popülariteyi günümüzde aşırı kâr için kullanan bir firmadır.

Ben uzun süre ve sorunsuz bir şekilde kullanabildiğim için alıyorum. Kârlı da çıkıyorum, keyfimi de bozmuyorum saçma şeylerle.

Kullanmadan “b*klama” peşinde olanlar ve kullananları da bir kalıba sokmaya çalışıp hakaret edenler kendilerine dönüp bakmalılar. Ayrıca, bazı şeyler kişiseldir. Herkes birbirinin aynısı değildir. Herkes sen değildir. iPhone kullanan şöyledir, şu arabayı kullanan böyledir gibi sürekli saçmalayan adamda bir sıkıntı vardır. “Ayfon ağbi ewqwe” diye espri kasma peşine düşecek kadar ne yaşadınız arkadaşlar? :D

Geri
Yukarı