Apple, M1 Mac’lerin Ultra Geniş Monitör Desteğini Düzeltecek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Ali Güngör

Genel Yayın Yönetmeni
Yönetici
Yer
İstanbul Türkiye
Daha fazla  
Meslek
Technopat
Profil Kapağı
1523300036
M1 Ultra Geniş Monitör

M1 Mac modellerinde ultra geniş monitör desteği için bir güncelleme gelecek. Apple M1 tabanlı bir Mac ile ultra geniş bir monitörü eşleştirmek isteyenler için şimdilik işler pek de iyi gitmiyor. Bunun sebebi ise M1 Mac’lere bağlı ultra geniş ve süper ultra geniş monitörlerde desteklenen çözünürlük eksikliği. Neyse ki Apple, bu eksikliğini gidermek için bir macOS […]

Devamı: Apple, M1 Mac’lerin Ultra Geniş Monitör Desteğini Düzeltecek
Kaynak Technopat

Devamı için yukarıdaki bağlantıya tıklayın...

GPU işini becerememiş Apple. Oyun amaçlı bir cihaz olmasa da oyun içi testleri kötü. CPU konusunda ise şu an masaüstüme takılsa takardım.

Oyun oynamak için tasarlansa idi üzerinde Gaming ibaresi konulurdu zaten iş bilgisayarı ile oyun oynamak bizim Türk halkında daha çok görülüyor.

Oyun oynamak için tasarlansa idi üzerinde Gaming ibaresi konulurdu zaten iş bilgisayarı ile oyun oynamak bizim Türk halkında daha çok görülüyor.
Akşam 1 saat CS oynayamıyorsam benim için iyi bir cihaz değil. Benzer skalada Xe grafik kartı çok daha işlevsel ve Microsoft da kendi ARM işlemcisini çıkaracak. Apple gene alacağın işine görecek ama dışardan bakan içinse teknoloji demosu bir şey çıkarmış.

Maalesef yabancılar gibi işe ayrı oyuna ayrı bilgisayar alma fırsatı olmuyor çoğu kimsenin. O yüzden iş bilgisayarı oyun bilgisayarı da oluyor slayt bilgisayarı da online ders bilgisayarı da.

Maalesef yabancılar gibi işe ayrı oyuna ayrı bilgisayar alma fırsatı olmuyor çoğu kimsenin. O yüzden iş bilgisayarı oyun bilgisayarı da oluyor slayt bilgisayarı da online ders bilgisayarı da.
Hocam Macbook'ları öyle kullanamıyorsunuz. En azından yüksek oyun performansı beklemeyin. Özellikle bu M1 çipsetli modellerden.

@Windows 7 hocam amacı oyun değil zaten günlük işler için gayet yeterli. Zaten dahili olduğu için grafik birimi çok da güçlü olamazdı. RX 560'a denk bir gücü var aşağı yukarı. Bu kadar ince bir cihaza harici GPU'da koyamazlardı sıcaklı problemleri olacağı için.
Oyun için demiyorum zaten, bu arada MacBook Pro’larda 2060 ayarı ekran kartı ile alabiliyoruz. M1 işlemciden daha güçsüz olan A12X Fortnite 120FPS alabiliyor ki bu bir çok bilgisayar ve konsoldan iyi. Kendi içinde çelişiyor Apple. İyi bir GPU daha yüksek oyun performansı demek sadece oyun içim istemiyorum bunu, oyun için daha soğutmalı bir bilgisayar alırdım, Windows üzerindeki kıyaslamayı farkındaysanız Xe laptoplar üzerinden yaptım, RTX 2080 ekran kartlı aletler üzerinden değil. Hadi bu konuları geçtim, keşke altyapı yapılsa da Thunderbolt ile ekran kartı takabilsek. Apple gerçekten eksik bir iş yaptı.
İşte konu bu asıl amacına göre bilgisayar seçimini yaparsın ama 15.000 TL üstünden her işlemi beklemek hakkım. Yurtdışında da durum böyle. Benim asıl takıldığım nokta çok daha iyisi yapılabilir veya sunulabilirdi. 32 çekirdekli GPU beni susturmaya yetecek gibi.

Oyun için demiyorum zaten, bu arada MacBook Pro’larda 2060 ayarı ekran kartı ile alabiliyoruz.
Tamam işte bu M1 Macbookların Pro versiyonları veya harici GPU'lu modelleri (desteklide olabilir) çıksın. O zaman daha iyi performans yakalanacaktır zaten.

Akşam 1 saat CS oynayamıyorsam benim için iyi bir cihaz değil. Benzer skalada Xe grafik kartı çok daha işlevsel ve Microsoft da kendi ARM işlemcisini çıkaracak. Apple gene alacağın işine görecek ama dışardan bakan içinse teknoloji demosu bir şey çıkarmış.
Yani senin profil fotoğrafın da çok farklı değil. Intel GPU ve CPU'lardan çok daha önde ki ultrabook işlemcisi.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı