Apple MacBook Air HD Video Performansı Nasıldır?

son_goku

Kilopat
Makaleler
12
Yer
İzmit
Daha fazla  
Yeni bir bilgisayar almak istiyorum. Bilgisayarı kablosuz internete bağlanma, doküman hazırlama vs günlük işler için kullanmayı düşünüyorum. Bunun yanı sıra 1080p HD kalitede film ve dizi izlemeyi de düşünüyorum. Kompakt ve hafif olması nedeniyle Apple MacBook Air modeli dikkatimi çekti, fakat işlemcisinin 4. nesil 1.3 GHz i5 olması yüksek çözünürlüklü video oynatırken sıkıntı olabilir mi diye aklıma takıldı. Öte yandan Apple MacBook Pro Retina 4. nesil 2.4 GHz i5 işlemci ve retina ekranıyla çok daha güven veriyor fakat onun da Apple MacBook Air’e göre ağır olması ve yanlarda fan çıkışlarının olması beni tereddütte bıraktı. Şu anda kullanmakta olduğum bilgisayar Samsung NP-R522-XS08TR ve HD video oynatırken sorun yaşamıyorum ama tabi bu durumu Apple MacBook Air ile kıyaslayamadım. Fiyat açısından da 13'' Air ile 13'' Pro Retina arasında çok fark olmaması kararsızlığımı daha da artırdı. Seçim yapmamda yardımcı olursanız çok sevinirim.

Günümüzde artık Atom işlemciler bile DotA 2, LoL, Counter Strike: Source ve Civilization V gibi oyunları oynatabilecek kadar güçlendiler. Bu bağlamda i5 işlemcili MacBook Air’in video performansı konusunda en ufak bir şüpheniz olmasın ki zaten bu işlemcinin içinde en az HD Graphics 4000 GPU mevcut. Bu GPU da birçok video için donanımsal hızlandırma desteği sunan Intel QuickSync Video teknolojisi ile geliyor. Standart videolar bir kenara, Blu-ray içeriği dahi takılmadan oynatabiliyor.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı