Çözüldü MacBook Air M1 nasıldır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
8000-9000TL

Femto

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Oyun oynamayı aşırı seven birisi değilim ama oynadığım oyunları en yüksek ayarlarda kaldıran bir masaüstü bilgisayarım var zaten. Bu sene artık üniversite açılırsa farklı şehirde yaşamaya başlayacağım, ancak çokça seyahat edeceğim, ortalama 7-10 saatlik otobüs seyahatleri olacak bunlar. Taşınabilirlik, ekran ve pil performansı benim için çok önemli. Ayrıca, ileride ihtiyacım olursa video/fotoğraf düzenleme programlarını sorun yaşamadan kullanabilmek istiyorum. Bunun dışında masaüstü bilgisayarım yanımda olmayacağı zamanlarda LoL çalıştırsa yeterli benim için. Bütçem 8000-9000TL arasında. Kişisel durumum için en iyi çözüm MacBook Air M1 mi, yoksa daha iyi bir tercih yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bana kalırsa çok mantıklı bir tercih olacaktır. Çok hafif ve performanslı. Sadece şunu söylemeliyim ki ileride video/fotoğraf düzenleme işlerine gireceksen 16 GB RAM ile almanı öneririm çünkü M1'de CPU ve GPU RAM'i ortak kullanıyor.
Ayrıca ben de oyun bilgisayarımı satıp MacBook Air veya Mac mini almayı düşünüyorum.
Hangileri?

4K ile cidden işim yok, hiçbir anlamda profesyonel değilim. Basit, sıradan bir kullanıcıyım desem yeri. Film/dizi izlemek, ara sıra Photoshop kullanmak ve bazen LoL oynamak hariç bir şey yapmayacağım.

Ben 2. nesil i3 bilgisayarımla Photoshop kullanıyordum. M1 ile tabiri caizse içinden geçersiniz.

Teşekkür ederim fikirleriniz için. Ayrıca, Temmuz gibi alacağım, sizce yeni Macbook Air'ı beklemeli miyim, bu yılın sonunda çıkacak dendiğini duydum. Ki yeni çıktığında 9000TL olacağını düşünmüyorum ama.

Teşekkür ederim fikirleriniz için. Ayrıca, Temmuz gibi alacağım, sizce yeni MacBook Air'ı beklemeli miyim, bu yılın sonunda çıkacak dendiğini duydum. Ki yeni çıktığında 9000TL olacağını düşünmüyorum ama.

M1X veya M2 ile çıkacağına dair söylentiler var. Yeni MacBook'ların bizde ne kadara satılacağı belli değil. Eğer yeni MacBook Air çıkana kadar daha fazla biriktirebilirsen mantıklı olabilir.

M1X veya M2 ile çıkacağına dair söylentiler var. Yeni MacBook'ların bizde ne kadara satılacağı belli değil. Eğer yeni MacBook Air çıkana kadar daha fazla biriktirebilirsen mantıklı olabilir.
Daha fazla biriktirmem mümkün değil pek, ailem alacağından daha fazla para ödeyeceklerini düşünmüyorum. Bütçe aynı kalacaktır. Böyle bir durumda beklememek daha mantıklı gibi geliyor bana, ama yine de size de sorayım dedim.

Merhaba cihazı aldıysanız memnun musunuz? Isınma sorunu yaşıyor musunuz ?
Cihazi 10 Temmuzdan beridir kullaniyorum, cok memnunum. Harcadigim her kurusa degdigini soyleyebilirim. Isinma problemiyle sadece Monterey kullanirken karsilastim, ama Monterey pek stabil degil zaten. Big Sur kullanirken hicbir sorunla karsilasmadim, disariya cikarken yanimda goturuyorum genelde, 5 saat civari kullanimdan sonra %70 civari sarjim kalmis oluyor. Ekranini da cok begendim. Sonuna kdar onerebilirim yani.

Cihazi 10 Temmuzdan beridir kullaniyorum, cok memnunum. Harcadigim her kurusa degdigini soyleyebilirim. Isinma problemiyle sadece Monterey kullanirken karsilastim, ama Monterey pek stabil degil zaten. Big Sur kullanirken hicbir sorunla karsilasmadim, disariya cikarken yanimda goturuyorum genelde, 5 saat civari kullanimdan sonra %70 civari sarjim kalmis oluyor. Ekranini da cok begendim. Sonuna kdar onerebilirim yani.
Çok çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı