Çözüldü MacBook Air M1 nasıldır?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Bütçe
8000-9000TL

Femto

Kilopat
Makaleler
12
Daha fazla  
Oyun oynamayı aşırı seven birisi değilim ama oynadığım oyunları en yüksek ayarlarda kaldıran bir masaüstü bilgisayarım var zaten. Bu sene artık üniversite açılırsa farklı şehirde yaşamaya başlayacağım, ancak çokça seyahat edeceğim, ortalama 7-10 saatlik otobüs seyahatleri olacak bunlar. Taşınabilirlik, ekran ve pil performansı benim için çok önemli. Ayrıca, ileride ihtiyacım olursa video/fotoğraf düzenleme programlarını sorun yaşamadan kullanabilmek istiyorum. Bunun dışında masaüstü bilgisayarım yanımda olmayacağı zamanlarda LoL çalıştırsa yeterli benim için. Bütçem 8000-9000TL arasında. Kişisel durumum için en iyi çözüm MacBook Air M1 mi, yoksa daha iyi bir tercih yapabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Bana kalırsa çok mantıklı bir tercih olacaktır. Çok hafif ve performanslı. Sadece şunu söylemeliyim ki ileride video/fotoğraf düzenleme işlerine gireceksen 16 GB RAM ile almanı öneririm çünkü M1'de CPU ve GPU RAM'i ortak kullanıyor.
Ayrıca ben de oyun bilgisayarımı satıp MacBook Air veya Mac mini almayı düşünüyorum.
Oyun oynamayı aşırı seven birisi değilim ama oynadığım oyunları en yüksek ayarlarda kaldıran bir masaüstü bilgisayarım var zaten. Bu sene artık üniversite açılırsa farklı şehirde yaşamaya başlayacağım, ancak çokça seyahat edeceğim, ortalama 7-10 saatlik otobüs seyahatleri olacak bunlar. Taşınabilirlik, ekran ve pil performansı benim için çok önemli. Ayrıca, ileride ihtiyacım olursa video/fotoğraf düzenleme programlarını sorun yaşamadan kullanabilmek istiyorum. Bunun dışında masaüstü bilgisayarım yanımda olmayacağı zamanlarda LoL çalıştırsa yeterli benim için. Bütçem 8000-9000TL arasında. Kişisel durumum için en iyi çözüm MacBook Air M1 mi, yoksa daha iyi bir tercih yapabilir miyim?

M1 gayet iyi hocam ama alırsanız 16 GB RAM'li alın RAM değişmiyor çünkü.

Bana kalırsa çok mantıklı bir tercih olacaktır. Çok hafif ve performanslı. Sadece şunu söylemeliyim ki ileride video/fotoğraf düzenleme işlerine gireceksen 16 GB RAM ile almanı öneririm çünkü M1'de CPU ve GPU RAM'i ortak kullanıyor.
Ayrıca ben de oyun bilgisayarımı satıp MacBook Air veya Mac mini almayı düşünüyorum.

Çözüm
M1 gayet iyi hocam ama alırsanız 16 GB RAM'li alın RAM değişmiyor çünkü.
Maalesef 16GB olan bütçemin üstünde, o kadar çıkamam.
O şekilde yüksek işlem gerektiren, 4K düzenleme tarzı değil. Şarkı çevirisi yapıp youtube'a yükliyorum, FX8320 kullanırken bile performanstan dolayı üzülmüyordum. Maksimum 1080P 60FPS düzenleme için kullanacağım. 16GB olan bütçemin çok üstünde olduğundan çıkabileceğimi sanmıyorum. Bu şekilde yetersiz gelir mi, sorun hisseder miyim?

Maalesef 16 GB olan bütçemin üstünde, o kadar çıkamam.

O şekilde yüksek işlem gerektiren, 4K düzenleme tarzı değil, şarkı çevirisi yapıp YouTube'a yükliyorum, FX8320 kullanırken bile performanstan dolayı üzülmüyordum. Maksimum 1080p 60FPS kullanacağım. 16 GB olan bütçemin çok üstünde olduğundan çıkabileceğimi sanmıyorum. Bu şekilde yetersiz gelir mi, sorun hisseder miyim?

Çok önermiyorum 8 GB RAM'li lehimli RAM'li bilgisayarları 4800H işlemci bir üründe bakabilirsiniz en son 8.7'ye Lenovo vardı 4800H 1650 Ti 16/512lik oda gayet iyidir 8/16'lık canavar bir işlemciye sahip.

Eğer oyun gibi derdin yoksa gayet güzel cihazdır.Ama daha iyi laptoplar var onlardan almanızı öneririm.

Maalesef 16 GB olan bütçemin üstünde, o kadar çıkamam.

O şekilde yüksek işlem gerektiren, 4K düzenleme tarzı değil. Şarkı çevirisi yapıp YouTube'a yükliyorum, FX8320 kullanırken bile performanstan dolayı üzülmüyordum. Maksimum 1080p 60FPS düzenleme için kullanacağım. 16 GB olan bütçemin çok üstünde olduğundan çıkabileceğimi sanmıyorum. Bu şekilde yetersiz gelir mi, sorun hisseder miyim?

4K ile işiniz yok ise üzeceğini düşünmüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı