Apple Magic mouse alınır mı?

Hocam maalesef çok iş görmüyor kaliteli bir dönüştürücü almak gerekiyor ben de bununla uğraşamam direkt Bluetooth'lu lazım.
Haklısınız, hele de mobil kullanıcıysanız dönüştürücü işkence oluyor. Maalesef Logitech hala Type-C alıcı üretmedi. O yüzden ben de bluetoohlu aldım. Ne aldığımı sormayın, işinizi görmez :D

Hocam TR'den almayacağım bir arkadaşım yurt dışından gelirken getirecek.
Almışken en iyisi olsun istiyorum sizce magic mouse mu yoksa MX Master mı?
MX Master kullanmadım, o yüzden detaylıca kıyaslayamam.

Magic Mouse daha önce fiziki tekerlekli fareye alışmış kişilere konforsuz gelebilir. Onun haricinde parmak hareketleri ile yapılan işler oldukça yardımcı oluyor.

Kısaca biraz alışkanlık meselesi. İkisi de üzmez.

Haklısınız, hele de mobil kullanıcıysanız dönüştürücü işkence oluyor. Maalesef Logitech hala Type-C alıcı üretmedi. O yüzden ben de Bluetooth'lu aldım. Ne aldığımı sormayın, işinizi görmez :D

Hocam hiç mi görmez en azından baksaydım bir. :D
Hocam ayrıca bu Bluetooth mouselarda gecikme vs oluyor mu? Kaliteden kaliteye elbette değişkenlik gösteriyordur ama ortalama bir mouse bu sorunu yapar mı?

MX Master kullanmadım, o yüzden detaylıca kıyaslayamam.

Magic Mouse daha önce fiziki tekerlekli fareye alışmış kişilere konforsuz gelebilir. Onun haricinde parmak hareketleri ile yapılan işler oldukça yardımcı oluyor.

Kısaca biraz alışkanlık meselesi. İkisi de üzmez.

Hocam uzun zamandır touchpad kullanıyorum bazı derslerden dolayı mouse almam gerekiyor şu an yoruyor touchpad. Yani alınca yabancılık çekmem başka bir mousetan geçmiyorum sonuçta.

Hocam hiç mi görmez en azından baksaydım bir. :D
Bunun beyazını kullanıyorum. Tıklama sesi biraz yüksek onun dışında gecikme vs gibi bir sorun yaşamadım. Sessiz olarak da fiyat performans Rapoo'nun mouselarını önerebilirim. Logitech'te hem sessiz hem bluetooth özellikli olan var mı bilmiyorum.

Bunun beyazını kullanıyorum. Tıklama sesi biraz yüksek onun dışında gecikme vs gibi bir sorun yaşamadım. Sessiz olarak da fiyat performans Rapoo'nun mouselarını önerebilirim. Logitech'te hem sessiz hem bluetooth özellikli olan var mı bilmiyorum.
birazdan inceleyeceğim hepsini tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Ancak belirtmek isterim ki güç tasarrufu açısından kendilerini bu mouselar standbya çekiyorlar 5-10 dk sonra o biraz sinir bozucu olabilir. Logitech'i denemedim ama.

Yani şöyle ki, mouseu kullandıktan sonra 5-10 dakika mouseu kullanmadığınızda cihaz kendini bekleme moduna çekiyor güç tasarrufu için. Bu durum haliyle bluetooth bağlantısını koparıyor. Tekrar tıklama yaptığınızda 2-3 saniye içerisinde bağlantıyı tekrar kuruyor. Bende o kadar sorun olmuyor alıştım ama bazıları için belki işkence olabilir. Belirtmek istedim. Mesela Rapoo'nun bluetooth klavye mouse setini kullanıyordum. Klavye de aynı şekilde kendini güç tasarrufuna çekiyordu. Sonrasında Logitech'in klavyesini aldım bu sorunum ortadan kalktı.

Yani şöyle ki, mouseu kullandıktan sonra 5-10 dakika mouseu kullanmadığınızda cihaz kendini bekleme moduna çekiyor güç tasarrufu için. Bu durum haliyle bluetooth bağlantısını koparıyor. Tekrar tıklama yaptığınızda 2-3 saniye içerisinde bağlantıyı tekrar kuruyor. Bende o kadar sorun olmuyor alıştım ama bazıları için belki işkence olabilir. Belirtmek istedim. Mesela Rapoo'nun bluetooth klavye mouse setini kullanıyordum. Klavye de aynı şekilde kendini güç tasarrufuna çekiyordu. Sonrasında Logitech'in klavyesini aldım bu sorunum ortadan kalktı.
Hocam bu durum ayarlanmıyor mu? şu dakikadan sonra uyku moduna al gibisinden. 2-3 saniye bir şey değil de sürekli kesilmesi rahatsız eder beni.

Geri
Yukarı