Apple Music mi Spotify mı?

Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci
Telefonum Samsung Galaxy S7. Kulaklık olarak da Samsung Buds 2 kullanıyorum.

Apple Music kalite ayarlarında kayıpsız ve yüksek çözünürlüklü kayıpsız seçenekleri sunmakta. Ancak bu müzik oynatılırken kayıpsız da yazsa Bluetooth üzerinden kayıpsız oynatım desteklenmediğini belirtmiş Apple.

Benim sorum da bu şekilde de olsa Spotify'dan daha iyi müzik kalitesi sunar mı?

Özetle en iyi ses kalitesi için tavsiyeniz nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Cevaplar için teşekkürler. Önemli olan ses kalitesi. Ancak kayıpsız ses BT ile çalışmıyor ise anlamı kalmıyor. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Yani AAC ile de mi Spotify'dan daha iyi kalite sunuyor?

Cevaplar için teşekkürler. Önemli olan ses kalitesi. Ancak kayıpsız ses BT ile çalışmıyor ise anlamı kalmıyor. Bu konuda bilgisi olan var mıdır? Yani AAC ile de mi Spotify'dan daha iyi kalite sunuyor?

BT den kastınız Bluetooth ise bilginiz hatalı. Analog sesin dijital aktarımı ve tekrar analog a çevrilmesi sırasında kullanıulan preamp çok önemlidir ve düşük bütçeli kulaklık ve cihazlarda çok fazla kayıp meydana gelir.

Kablolu kulaklık kullanmak daha doğru olur.
Telefonum Samsung Galaxy S7. Kulaklık olarak da Samsung Buds 2 kullanıyorum.
Bu ekipman ile kaliteli ses alamaz ve aradaki farkı hissedemezsiniz.

BT ile çalışmayan kayıpsız ses özelliği Hi-Res Loseless olarak geçer ve her parça desteklemez. Normal loseless farkını ses şiddetinden ve daha fazla ayrıntı ile anlayabilirsiniz. Ben Spotify Hi-Fi gelene kadar Tidal Hi-Fi ve Spotify'ı birlikte kullanıyorum. Apple Music bence biraz geride. Bu arada Tidal'i Arjantin VPN üzerinden kullanıyorum. Tidal ise Master kalite MQA formatlı parçaları ek bir DAC ile oynatmayı tavsiye ediyor aynı şekilde Apple Music Hi-Res loseless için de gerekli. Dolby Atmos efektli parçalar dinlemek istiyorsanız Apple Music veya Tidal öneririm onun dışında Spotify yeterli olacaktır.

Geri
Yukarı