Apple SAR değerlerinde oynama yapıyor olabilir

Ekin Bey

Picopat
Yer
Gide Gide Bir Söğüde Dayandım
Merhaba, ben oldum olası zaten SAR değerlerinden şüphelenmiştim. Yeni modellerde hep 1 watt/kg'nin altında ve hep 0,99; 0,98 vb değerler. Hatta Apple'ın sitesindeki verilere göre Apple Watch'ın SAR değeri bazı iPhone telefonlardan daha da yüksek. İşte bunlar beni şüphelendirdi ve araştırmalarım sonucunda şüphem tavan yaptı.

Detaylı bilgi için kaynağı okuyunuz... (Aşağıda)

iPhone 7:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 1.38 W/kg
  • SAR Değeri 10G (Vücut) 1.34 W/kg
iPhone 7 Plus:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 1.24 W/kg
  • SAR Değeri 10G (Vücut) 1.00 W/kg
iPhone 8:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 1.32 W/kg
  • SAR Değeri 10G (Vücut) 1.36 W/kg

iPhone 8 Plus:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 0.99 W/kg
  • SAR Değeri 10G (Vücut) 0.99 W/kg

iPhone X:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 0.92 W/kg
  • SAR Değeri 10G (Vücut) 0.95 W/kg

iPhone 11:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 0.95 W/kg

iPhone 11 Pro:

iPhone 11 Pro Max:

iPhone 12:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 0.98 W/kg

iPhone 12 Pro:

iPhone 12 Pro Max:

Buyurun kaynak:

Kendim için söyleyecek olursam hayatımda hiç iPhone telefon almamıştım ve daha da almam. Bu kaynakta yazana göre firma cevap vermek istemiyoruz demiş. Varın siz düşünün.

Son düzenleme:
Merhaba, ben oldum olası zaten SAR değerlerinden şüphelenmiştim. Yeni modellerde hep 1 watt/kg'nin altında ve hep 0, 99; 0,98 vb değerler. Hatta Apple'ın sitesindeki verilere göre Apple Watch'ın SAR değeri tüm iPhone telefonlardan daha da yüksek. İşte bunlar beni şüphelendirdi ve araştırmalarım sonucunda şüphem tavan yaptı.

Detaylı bilgi için kaynağı okuyunuz...

iPhone 7:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 1.38 W/kg
  • SAR Değeri 10G (Vücut) 1.34 W/kg
iPhone 7 Plus:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 1.24 W/kg
  • SAR Değeri 10G (Vücut) 1.00 W/kg
iPhone 8:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 1.32 W/kg
  • SAR Değeri 10G (Vücut) 1.36 W/kg

iPhone 8 Plus:

iPhone X:
  • SAR Değeri 10G (Baş) 0.92 W/kg
  • SAR Değeri 10G (Vücut) 0.95 W/kg

iPhone 11:

iPhone 11 Pro:

iPhone 11 Pro Max:

iPhone 12:

iPhone 12 Pro:

iPhone 12 Pro Max:

Buyurun kaynak:

Kendim için söyleyecek olursam hayatımda hiç iPhone telefon almamıştım ve daha da almam. Bu kaynakta yazana göre firma cevap vermek istemiyoruz demiş. Varın siz düşünün.

Çok uzun süre Apple kullandım. İnşallah sıkıntı olmaz.

Çok uzun süre Apple kullandım. İnşallah sıkıntı olmaz.
Kaynakta yazana göre olması gereknin çok üzerinde radyasyon saçılıyormuş. Mutlaka kaynağı okuyun. Gerekirse mobil cihazınızdan Chrome ile translate kullanın. (Üç noktadan erişilebilir.)

Zaten değerler de çok tuhaf. Dikkatinizi çekti mi?

Kaynakta yazana göre olması gereknin çok üzerinde radyasyon saçılıyormuş. Mutlaka kaynağı okuyun. Gerekirse mobil cihazınızdan Chrome ile translate kullanın. (üç noktadan erişilebilir.)

zaten değerler de çok tuhaf. Dikkatinizi çekti mi?

Gram anlamadığım bir konu. Sadece Sar'ın zararlı olduğunu biliyorum. Başka hiçbir fikrim yok.

Her şey radyasyon yayar. Gözümüzle gördüğümüz şey bile bir radyasyondur. Telefonların yaydığı SAR değeri ise oluşturduğu elektromanyetik alandan kaynaklanıyor. Bu insana zarar veren bir şey değildir. WI-FI ağları, şebeke ağları ve uydu ağları gibi bir şey. İnsan sağlığına zararı yok. İyonlaştırıcı etkisi olmayan radyasyon.

Sınırlama ise gereğinden fazla yayılım uzun süreli kullanımda istenmeyen şeylere yol açabileceğinden dolayı. Kalp pili gibi hassas medikal aletlerin bu değerlere karşı direnci olmadığını hesaba katarsak doğal olarak bu durum kötüye kullanılabilir hale geliyor.

Gram anlamadığım bir konu. Sadece Sar'ın zararlı olduğunu biliyorum. Başka hiçbir fikrim yok.
Örneğin Iphone 5 için resmi veri 0.825W/kg imiş ve aynı mesafede yapılan testlerde bu değer 1.453 W/kg çıkmış. Bu daha ufak bir örnek. Avrupa Birliği standartları üzerinde kat ve kat fazla olan sonuçlarda varmış.

Her şey radyasyon yayar. Gözümüzle gördüğümüz şey bile bir radyasyondur. Telefonların yaydığı SAR değeri ise oluşturduğu elektromanyetik alandan kaynaklanıyor. Bu insana zarar veren bir şey değildir. WI-FI ağları, şebeke ağları ve uydu ağları gibi bir şey. İnsan sağlığına zararı yok. İyonlaştırıcı etkisi olmayan radyasyon.
Avrupa birliği maksimum 2W/kg diyor ve teste 5.321 W/kg görülmüş. Üstüne bir de açıklanan resmi değerler çok daha az. Burda konumuz her şey yayar değil. Konuyu dağıtmayın lütfen. Kaynağı okuyun rica ediyorum. @Engin.

Merhaba, ben oldum olası zaten sar değerlerinden şüphelenmiştim. Yeni modellerde hep 1 watt/kg'nin altında ve hep 0, 99; 0,98 vb değerler. Hatta Apple'ın sitesindeki verilere göre Apple Watch'ın sar değeri tüm iPhone telefonlardan daha da yüksek. İşte bunlar beni şüphelendirdi ve araştırmalarım sonucunda şüphem tavan yaptı.

detaylı bilgi için kaynağı okuyunuz... (aşağıda)

iPhone 7:
  • Sar değeri 10G (baş) 1.38 w/kg
  • Sar değeri 10G (vücut) 1.34 w/kg
iPhone 7 Plus:
  • Sar değeri 10G (baş) 1.24 w/kg
  • Sar değeri 10G (vücut) 1.00 w/kg
iPhone 8:
  • Sar değeri 10G (baş) 1.32 w/kg
  • Sar değeri 10G (vücut) 1.36 w/kg

iPhone 8 Plus:
  • Sar değeri 10G (baş) 0.99 w/kg
  • Sar değeri 10G (vücut) 0.99 w/kg

iPhone X:
  • Sar değeri 10G (baş) 0.92 w/kg
  • Sar değeri 10G (vücut) 0.95 w/kg

iPhone 11:
  • Sar değeri 10G (baş) 0.95 w/kg

iPhone 11 Pro:

iPhone 11 Pro Max:
  • Sar değeri 10G (baş) 0.95 w/kg

iPhone 12:
  • Sar değeri 10G (baş) 0.98 w/kg

iPhone 12 Pro:

iPhone 12 Pro Max:
  • Sar değeri 10G (baş) 0.98 w/kg

Buyurun kaynak:

Fark ettiyseniz iPhone 8'den sonra hep 0, 99'un altında.

Örneğin iPhone 5 için resmi veri 0.825W/kg imiş ve aynı mesafede yapılan testlerde bu değer 1.453 w/kg çıkmış. Bu daha ufak bir örnek. Avrupa Birliği standartları üzerinde kat ve kat fazla olan sonuçlarda varmış.

Avrupa Birliği maksimum 2W/kg diyor ve teste 5.321 w/kg görülmüş. Üstüne bir de açıklanan resmi değerler çok daha az. Burada konumuz her şey yayar değil. Konuyu dağıtmayın lütfen. Kaynağı okuyun rica ediyorum. @Engin.

Bu arada anlayabildiğim kadar okudum yani şüpheli bir şey.

Yeni konular

Geri
Yukarı