Apple tamir yapıyor mu?

Doğukan Eren

Hectopat
Arkadaşlar elimde iPhone XS Max modeli var, uzun süredir kullanıyorum ve haşatı çıkmış durumda bu yüzden tamir ettireceğim ancak nerede yaptırabilirim bilmiyorum tamamen orijinal parçalarla değiştirilmesini istiyorum. Bunu Apple'ın kendi bayiisinde yaptırabilir miyim ya da başka çözümü var mı?

Garantisi yoksa ücretli bir şekilde yapar. Oturduğun yere göre internetten bak. Garantisi varsa ve haşat olmasının unsuru kullanıcıysa yine para isterler.

Tamir için orijinal parçalarla bir de çok para isteyeceklerdir gibime geliyor yapıyorlarsa bile ki ben yapmıyorlar diye biliyorum. Onun yerine satıp 11 falan alabilirsiniz üste ekleyerek tamire vereceğiniz parayla sıfır telefon almış olursunuz.

Aslında satıp 12 almayı düşündüm ancak emin olamadım 1000 lira civarına halledebilirsem değiştirmem ancak daha pahalı tutarsa değiştirebilirim.

Orijinal parçlarla tamirini yaptırmak istiyorsanız Apple yetkili servislerine gitmeniz lazım diğer tamir yapan yerler yan sanayi parçalar kullanır. Apple servisleri ise yüksek ücretle tamir yapıyorlar.

Diğer hasar kapsamında değişim yapıyorlar galiba ama ona da 7999 TL demişler sizin telefonunuz için. Sadece pil değişimi 599, sadece ekran değişimi ise 2959 TL. Kasada veya başka yerlerde hasar varsa 7999 TL vermenizi istiyorlar kısacası.

Diğer hasar kapsamında değişim yapıyorlar galiba ama ona da 7999 TL demişler sizin telefonunuz için. Sadece pil değişimi 599, sadece ekran değişimi ise 2959 TL. Kasada veya başka yerlerde hasar varsa 7999 TL vermenizi istiyorlar kısacası.

Evet gördüm kesinlikle yeni telefon alacağım ancak iPhone 11 ya da 12 mi alacağım ona karar veremedim sizce fiyat farkına değer mi?

Geri
Yukarı