Apple Türkiye Satışları Durduruldu

Artan kur ve stok sorunu gibi sorunlar sonrası, Apple Türkiye'de iPhone dahil tüm ürünlerin satışları durduruldu. Kısa süre önce iPhone 11 satışları durdurulmuştu ve şimdi de her şeyin satışı durduruldu. 3-4 hafta olarak belirlenen teslimat süresi 5-6 haftaya çıkmıştı, şimdi ise hiçbir şekilde sipariş verilemiyor. Sipariş ekranında "Şu Anda Mevcut Değil" uyarısı belirtiliyor. Artan kurlar nedeniyle fiyatlar güncellenebilir.

iphone 13.png

Artan kur ve stok sorunu gibi sorunlar sonrası, Apple Türkiye'de iPhone satışları durduruldu. Kısa süre önce iPhone 11 satışları durdurulmuştu ve şimdi de iPhone 12 ve 13 satışları durduruldu. 3-4 hafta olarak belirlenen teslimat süresi 5-6 haftaya çıkmıştı, şimdi ise hiçbir şekilde sipariş verilemiyor. Sipariş ekranında "şu anda mevcut değil" uyarısı belirtiliyor. Artan kurlar nedeniyle fiyatlar güncellenebilir.

Eki Görüntüle 1224035

Adamlarda haklı, aynı gün içinde döviz kuru %20 oynuyor. Gün içinde fiyat değiştirmeleri lazım, bu da imkansız. Bunlar daha iyi günlerimiz.

Arkadaşlar İPhone 11'i sipariş vermiştim 2 gün önce Apple üzerinden. 14 aralıkta teslim tarihi yazıyor. İptal edeceklerini düşünmüyorum koskoca Apple ama bir kuşku düştü. İptal edebilirler mi?

Eskiden 1000 araç üretiliyordu.
800 kişiden talep vardı.

Şimdi 200 araç üretiliyor.
300 kişiden talep var.

Talep azaldı. Üretim de azaldı. Araç bulunamama nedeni bu.
Bence daha fazla alıyoruz dışarıdan araba. Daha geçen 40 ülke arasından en fazla BMW marka araba alan kişiler Türkiye'de çıkmış. Bence dışarıdan alınan mallara ülkemiz insanının çok fazla talebi olmasından dolayı da ekonomi kötüye gidebiliyor. Ama ne yapsınlar sanki ülkede araba üretiliyor onlar da haklılar almada.

Araba ile telefon aynı mı ve lüks alanlar sen biz değiliz seni bilmiyorum ama çoğunluğun imkanı yok.
Araba ile telefonu göreceğin üzerine aynı kefeye koymadım. Araba fiyatına ulaşan telefonları satıştan kaldırmanın bir manası yok. Asgari ücret alan birisinin 13 serisi bir telefon alması beklenemez. (Fiyat dolayısıyla.) Lüks araba satın alan birisinin giriş seviyesi telefon kullanmaması gibi. Bu telefonların hitap ettiği kitle belli. O kitle her geçen gün zenginleşirken satıştan kaldırmaları bir mana taşımıyor. İlizyon falan görüyorsunuz sanırım. Her şey lüks artık. Satın alan olduğu halde kaldırması garip.

Ya MBP alacaktım 40K'ya kaç olacak şimdi.

Geri
Yukarı