Apple’dan iPhone modellerine yılbaşı öncesi 6500 TL Zam

10 yili askin gecti hala anlatamadik iPhone alinca cihaz degil de deneyim satin alindigini. Yurtdisinda mesajlar yesil gidince bile bir "iyh" ifadesi oluyor insanlarda, kamera desen optimizasyonu saglayamadiklarinda megapiksel arttiralim da keriz silkeleyelim derdindeler. Android cihazlarin da nispeten adam akilli calismasina saglayan gene Apple, uygulamalara %20 bellek siniri koydugundan ilk Apple'a cikan yazilamlar daha performansli geliyor Android'e. Keza TWS kulakliklar icinde durum boyle. Oyun oynayacaksaniz PS5, video cekecekseniz amator bir video kamera alin her telefondan iyi cekecekseniz, toplamda da daha az odeyeceksiniz zaten.

15 Pro vs. S23 Ultra karşılaştırması yaptığımızı hatırlamıyorum, 8 Gen 3 ve A17 Pro hakkında tartışmıştık.

Allah Allah, ben makale minvalinde bir şey paylaşmıştım, sizi de orada hatırlıyordum. Doğrudur, genelde sizle çok bilgi alış verişi yapıyoruz karıştırmışımdır. Onun altına da etiket atarım bulursam.

Arada sadece 1 jenerasyon farki var, neye gore yanina yaklasamaz diyorsunuz anlamak guc cidden

Anlaması güç değil hocam. Açıklamasını yaptım bunun yukarıdaki mesajda. Mikro ölçekte bir yorum bu, diğer türlü günümüz hiçbir telefonu için “Benzerler” harici yorum yapamazdık. Karşılaştırdığımız cihazlar teknoloji harikası artık çünkü.

Yanına yaklaştırmaz lafını çok gerçek manası ile de yorumlamayın. Bana göre S23U’da S22U’yu yanına yaklaştırmaz. Bir nesilde ne kadar bir cihaz gelişirse en fazla o kadarlık yanına yaklaştırmaz.

10 yili askin gecti hala anlatamadik iPhone alinca cihaz degil de deneyim satin alindigini. Yurtdisinda mesajlar yesil gidince bile bir "iyh" ifadesi oluyor insanlarda, kamera desen optimizasyonu saglayamadiklarinda megapiksel arttiralim da keriz silkeleyelim derdindeler. Android cihazlarin da nispeten adam akilli calismasina saglayan gene Apple, uygulamalara %20 bellek siniri koydugundan ilk Apple'a cikan yazilamlar daha performansli geliyor Android'e. Keza TWS kulakliklar icinde durum boyle. Oyun oynayacaksaniz PS5, video cekecekseniz amator bir video kamera alin her telefondan iyi cekecekseniz, toplamda da daha az odeyeceksiniz zaten.
PS5 ile iPhonre'u oyun konusunda eşdeğer mi tuttun? :D

PS5 ile iPhone'u oyun konusunda eşdeğer mi tuttun? :D
iPhone ile bir seyi esdeger tuttugum yok, telefonun ana fonksiyonu telsiz ve telgraf olmasi, kalan ozellikler cip uretimimiz ucuzladi diye eklenen seyler. Ismi "Oyun Konsolu" olan bir cihazin, tirnak kadar bile olmayan SoC'li bir telsizle esdeger tutmak ne kadar mantikli ki, hele ki o kadar metinden bunu anlamak daha komik.

15 Pro'nun daha iyi oldugu zaten asikar ancak S23 Ultra da balon degil.
sadece şu cümlenize yanıt vermek istedim:

S23U'nun fotoğraf çekim yeteneğini 15Pro/ProMax'e göre daha başarılı buluyorum,

video işleme konusunda ise apple'ın appleprores vs teknolojileriyle daha önde olduğunu düşünüyorum samsung'a göre

iPhone tercih etmemin tek nedeni boyutu oluyordu. Tam cebe sığacak tablet gibi olmayan telefon üretmeleri iyiydi. Ama bilerek hızını düşürmeler, bataryayı iPhone SE 2020 gibi bir modelde 1800MAH civarı yapmaları. Olacak iş değil. En kısa zamanda bende kullanmayı bırakacağım ve samsunga geçeceğim.

iPhone tercih etmemin tek nedeni boyutu oluyordu. Tam cebe sığacak tablet gibi olmayan telefon üretmeleri iyiydi. Ama bilerek hızını düşürmeler, bataryayı iPhone SE 2020 gibi bir modelde 1800MAH civarı yapmaları. Olacak iş değil. En kısa zamanda bende kullanmayı bırakacağım ve samsunga geçeceğim.
sonradan onlar da bozdu, büyük ekranlı takoz diyebileceğimiz cihazlar çıkarmaya başladılar. iOS ve android, gittikçe birbirine benzemeye başladı :'(

Apple'ın ürünleri Türkiye'de gereksiz yüksek fiyatlandırmadan satışa çıkıyor, evet Türkiye'de fahiş bir vergilendirme bulunmakta bunu ben de reddetmiyorum ancak yurtdışında ortalama olarak aynı fiyatla satılan iki cep telefon arasında Türkiye'de neden 30-40.000 TL gibi devasa fiyat farkları oluyor bunun açıklaması hiçbir şekilde vergi olamaz kapitalist sistem desek bile bu düpedüz soygundur başka bir açıklaması yok bunun ve evet bu mesajı bir Apple bilgisayar kullanarak yazıyorum ancak bu ürünleri Türkiye'den temin etmemekte azami dikkat ediyorum çünkü Apple Türkiye gerçek manada müşterilerini soyuyor bu fiyatların hiçbir açıklanır yanı yok. İşin daha komedi filmi kısmı Türkiye'deki fiyatlandırmaya rağmen gidip bunu savunacak hatta bunlara yurtdışındakinin 4-5 katı para verecek insanlar var!

Yani şimdi kendimi Apple'ın yerine koyuyorum:

''Bu ülkedeki insanlar ne versem yiyor. Kıtlıkmış, hayat pahalılıymış, açlık yoksulluk sınırıymış bunlar yalan olacak ki yokmuşçasına su gibi satıyorum. E bas abi zammı, dur diyen yok ki. Sömüreceğim yeri daha fazla sömürme seçeneğime neden sırtımı döneyim ki? Hem ben kar amaçlı kurulmuş bir şirketim. Amacım dışına çıkmak zorunda da değilim. Sonuçta alan da memnun, satan da memnun...'' haklı mı? Böyle müşteriye sahip halkın bulunduğu şubesinde yerden göğe kadar haklı adamcağızlar.

Ne zaman ki örgütlü toplum olmayı öğrenip, ''her koyun kendi bacağından asılır.'' atasözünü hayat felsefemiz olmaktan çıkarırız anca o zaman huzura ermeye başlarız. Yoksa daha bunlar iyi günlerimiz yani.

Yeni konular

Geri
Yukarı